http://kariera.mk
Sela BDI ja nuk vendos për daljen ose qëndrimin tonë në Qeveri

Sela: BDI-ja nuk vendos për daljen ose qëndrimin tonë në Qeveri

i ri - AlbPortali

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka demantuar se partia e tij do të braktisë koalicionin qeveritar pas zgjedhjeve lokale, përcjell Fol. Loading... Sela në një deklaratë për Alsat-M tha...

Neziri Pas zgjedhjeve ASH ja në opozitë me BESË n

Neziri: Pas zgjedhjeve ASH-ja në opozitë me BESË-n

i ri - AlbPortali

Loading... Koalicioni i Aleancës për Shqiptarët (ASH) me Lëvizjen BESA do të sjellë rikonstruimin e parë të kësaj qeverie. Këtë në emisionin “360 gradë” e deklaroi analisti Xhelal Neziri, i cili tha se...

Taravari i përgjigjet Zaevit për përkrahjen për Bejtën

Taravari i përgjigjet Zaevit për përkrahjen për Bejtën

i ri - AlbPortali

Loading... Kandidati i Aleancës për Shqiptarët në Gostivar, Arben Taravari i është përgjigjur shkurt kryeministrit Zoran Zaev, pas përkrahjes së tij publike për kandidatin e BDI-së, Nevzat Bejta. Taravari...

Të mira shëndetësore të gështenjës

Të mira shëndetësore të gështenjës

i ri - AlbPortali

Loading... Të pjekura apo të ziera, gështenjat janë mbretëresha e tavolinës së vjeshtës. Tepër të shijshme dhe super energjike, janë kurë shumë e mirë për shëndetin tonë Konsumoni gështenja jo vetëm pse...

Jennifer Lopez ekspozon të pasmet në veshjen sportive

Jennifer Lopez ekspozon të pasmet në veshjen sportive

i ri - Arbresh

Këngëtarja Jennifer Lopez krahas moshës që ka, ajo vazhdimisht kujdeset për fizikun. Për të pasur linjat për lakmi, JLo viziton vazhdimisht palestrën dhe atë bashkë me partnerin e saj, Alex Rodriguez,...

Lindita Halimi paralajmëron projekte të reja

Lindita Halimi paralajmëron projekte të reja

i ri - RTV 21

Lindita e gatshme për 2018-tën Këngëtarja shqiptare e cila jeton dhe punon në Shtetet e Bashkaura të Amerikës, Lindita Halimi është duke punuar në studion për këngët e reja. Kështu ka paralajmëruar vetë...

A i ka neglizhuar shteti fëmijët e komuniteteve Rom e Ashkali për vaksinim

A i ka neglizhuar shteti fëmijët e komuniteteve Rom e Ashkali për vaksinim ?

i ri - Albeu

Këtë vit në Kosovë janë shënuar më shumë se 163 raste me fruth. Të prekur nga fruthi, raportohet se janë kryesisht personat të cilët nuk janë vaksinuar. Tashmë dy persona kanë humbur jetën nga fruthi,...

Udhëtimi pafundësia e njohjes

Udhëtimi, pafundësia e njohjes

i ri - Mapo

Shënime për librin “Udhëtim pa mbarim” të Claudio Magris/ Magris nis një udhëtim siç jemi të gjithë në udhëtimin e përditshmërisë. Veçse tek ai parakalojnë njerëz, tradita, histori. Niset për një dëshirë...

Gjermani pesë të lënduar nga sulmi me thikë

Gjermani, pesë të lënduar nga sulmi me thikë

i ri - Shqiptarja

Një sulm me thikë ka ndodhur sot në Munih të Gjermanisë, nga sulmi kanë mbetur pesë persona të plagosur në vende të ndryshme. Sipas policisë gjermane, personat janë plagosur lehtë, janë jashtë rrezikut...

Taravari i përgjigjet komenteve të Zaevit Gostivari ka nevojë për të shpëtuar nga rrjeti kriminal i DBI së

Taravari i përgjigjet komenteve të Zaevit: Gostivari ka nevojë për të shpëtuar nga rrjeti kriminal i DBI-së

i ri - Shenja

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për kreun e Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka komentuar thirjen që i ka bërë kryeministri Zoran Zaev që të kthehet në postin e ministrit. Taravari ka thënë se...

Bebe Rexha vazhdon me fotografitë provokuese

Bebe Rexha vazhdon me fotografitë provokuese

i ri - GazetaBlic

Bebe Rexha këngëtarja e shumë hiteve ndërkombëtare nuk ngurron asnjëherë që të pranojë se është shqiptare dhe me shumë krenari e tregon origjinën e saj. Në fotografinë e fudit të saj të publikuar në “Instagram”,...

Aksident te rrethi i Prishtinës lëndohet rëndë një këmbësore

Aksident te rrethi i Prishtinës, lëndohet rëndë një këmbësore

i ri - GazetaBlic

Në aksident ka ndodhur paraditen e së shtunës tek rrethi në Prishtinë, me ç’rast si pasojë e këtij aksidenti ka pësuar lëndime të rënda një këmbësore rreth 30 vjeç. Rastin për Gazeta Blic e ka konfirmuar...

LIVE Prokurori i përgjigjet Tahirit Si ka mundësi që të përmendin vetëm ty trafikantët

LIVE/ Prokurori i përgjigjet Tahirit: Si ka mundësi që të përmendin vetëm ty trafikantët

i ri - BalkanWeb

TRIANE- Prokurori besim Hajdarmataj i është përgjigjur Saimir Tahirit dhe avokatit të tij se nuk ka prova që implikojnë atë në trafikimin e lëndëve narkotike. “Ne kemi paraqitur provat dhe rrethanat për...

LIVE Tahiri flet në telefon e ngre zërin kur përmend Zaganin Ai është blerë

LIVE/ Tahiri flet në telefon e ngre zërin kur përmend Zaganin: Ai është blerë

i ri - BalkanWeb

TIRANE- Saimir Tahiri ngriti sërish zërin teksa replikoi me deputetin e PD-së, Eduard Halimi që i kërkoi llogari për akuzat publike të Dritan Zaganit. Tahiri është parë nervoz pak para se të përgjigjej...

Kosovë nis heshtja zgjedhore

Kosovë, nis heshtja zgjedhore

i ri - LajmiFundit

Kur serbët përplasin Vetëvendosjen me ambasadorët a do votohet në Veri me letërnjoftime të Serbisë

Kur serbët përplasin Vetëvendosjen me ambasadorët: a do votohet në Veri me letërnjoftime të Serbisë?

i ri - Te Sheshi

Pak orë para hapjes së vendvotimeve kanë nisur edhe përplasjet e para rreth mënyrës së votimit në komunat verirore të Kosovës, pra nëse serbët e komunave veriurore duhet të lejohen të votojnë me letërnjoftime...

DnV publikon raportin për zgjedhjet e nesërme Janë gati 3 mijë vëzhgues

DnV publikon raportin për zgjedhjet e nesërme: Janë gati 3 mijë vëzhgues

i ri - Indeks online

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, ka publikuar raportin e monitorimit të fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale që do të mbahen nesër, ku u vlerësua se fushata ka qenë e qetë, konkurruese dhe...

Këngëtarja e famshme shokon Amerikën me gjestin në ndeshjen e NBA

Këngëtarja e famshme "shokon" Amerikën me gjestin në ndeshjen e NBA

i ri - Indeks online

Këngëtarja e famshme amerikane, Justine Skye është bërë lajm kudo me gjestin e saj mbrëmë. Ajo ishte ftuar për të kënduar himnin e Amerikës para ndeshjes të NBA e zhvilluar mes New Jerseyt dhe Orlando...

Barjam Jashanica transferohet në Rusi

Barjam Jashanica transferohet në Rusi

i ri - Almakos

E kryer, Bajram Jashanica do të vijojë karrierën në kampionatin rus dhe gjasat janë që klubi i tij i ri do të jetë Akhmat Grozni. Burime të sigurta të “Panorama Sport” pranë klubit korçar treguan dje se...

Taravari i përgjigjet komenteve të Zaevit Gostivari ka nevojë për të shpëtuar nga rrjeti kriminal i DBI së

Taravari i përgjigjet komenteve të Zaevit: Gostivari ka nevojë për të shpëtuar nga rrjeti kriminal i DBI-së

i ri - Almakos

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për kreun e Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka komentuar thirjen që i ka bërë kryeministri Zoran Zaev që të kthehet në postin e ministrit. Taravari ka thënë se...

 Nëse ish ministri trajtohet si rreckë imagjino njerëzit e thjeshtë

“Nëse ish-ministri trajtohet si rreckë, imagjino njerëzit e thjeshtë”

i ri - Almakos

Analisti dhe pedagogu Arjan Çuri shkruan se ish-ministri Saimir Tahiri duhet trajtuar me dinjitet. Në një shkrim për Mapon, Çuri thotë se nëse një ish-ministër trajtohet në këtë mënyrë, imagjino se çfarë...

KUFIZOHET AUTONOMIA E KATALONJËS

KUFIZOHET AUTONOMIA E KATALONJËS

i ri - Gazeta Shqip

Madridi ndёrhyn dhe e kufizon autonominё e Katalonjёs. Barcelona insiston edhe mё tej pёr pavarёsinё. Barbara Wesel pyet: Ç’duan nё fakt nacionalistёt nё shekullin e 18 apo tё 21? Ashtu sikurse pritej...

RREFIMI i rrallë vajza tregon gëzimet dhe brengat e Hajrie Rondos Iku e

RREFIMI i rrallë! vajza tregon gëzimet dhe brengat e Hajrie Rondos: Iku e...

i ri - Gazeta Express

Edhe pse kanë kaluar 40 ditë mungesë fizike lotët e saj për të nuk janë tharë. Me vete mban kudo sendet e saj më të shtrenjta; një unazë, një fotografi bardhezi të shkrepur tre dekada më parë së bashku,...

Sela Për daljen tonë nga Qeveria nuk vendos BDI

Sela: Për daljen tonë nga Qeveria nuk vendos BDI

i ri - Gazeta Express

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka demantuar se partia e tij do të braktisë koalicionin qeveritar pas zgjedhjeve lokale. Sela në një deklaratë për Alsat-M tha se bëhet fjalë për një spekulim...

Hajnat vodhën 700 kg rrush në një vresht në një natë me mjegull

Hajnat vodhën 700 kg rrush në një vresht në një natë me mjegull

i ri - Koha.net

Në një natë me mjegull në fundjavën e 23/24 shtator, persona të panjohur vodhën 700 kilogramë rrush nga prodhuesi i verës Lorenz Hämmerli. Sipas këtij prodhuesi, bëhet fjalë për rreth 300 kg “Pinot Noir”...

Dosja Habilaj  policia shqiptare aksione në Fier e Vlorë

Dosja “Habilaj”, policia shqiptare aksione në Fier e Vlorë

i ri - Aktuale

Policia e Vlorës ka referuar në prokurori materialet në lidhje me sekuestrimin e 4 tonëve hashash në operacionin e kryer në fshatin Babicë. Dosja referuar organit të akuzës është në ngarkim të vëllezërve...

Aksident në Prishtinë lëndohet rëndë një këmbësore

Aksident në Prishtinë, lëndohet rëndë një këmbësore

i ri - Sovrani

Sot rreth orës 10:00, te rrethi në Prishtinë ka ndodhur një aksident trafiku, me këtë rast një femër rreth 30 vjeç ka marrë lëndime të rënda trupore. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK...

Mbyllet mbledhja për mediat Këshilli pranë vendimit pë Tahirin

Mbyllet mbledhja për mediat/ Këshilli pranë vendimit pë Tahirin

i ri - Opinion

Mbledhja e Këshillit të Mandateve është mbyllur  për mediat, pasi është bërë edhe dëgjesa e avokatit dhe vetë deputetit Tahiri. Pas dëgjesës, anetarete Keshillit kanë ngritur pyetje ndaj ish-ministrit,...

Blerim Sejdiu ndjenë humbjen viktimizohet për vota duke i mashtruar qytetarët

Blerim Sejdiu ndjenë humbjen, viktimizohet për vota duke i mashtruar qytetarët

i ri - Iliria News

Liverpool  Juventus Can befason me zgjedhjen e tij

Liverpool – Juventus? Can befason me zgjedhjen e tij

i ri - Lajmi.net

Emre Can ka thënë se ndihet i lumtur te Liverpool. Emre Can u ka dhënë shpresë tifozëve të Liverpoolit se nuk do të largohet nga klubi në janar ose pas përfundimit të këtij sezoni. Mesfushori gjerman ka...

Më tepër

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK