http://kariera.mk

Humb sateliti rus, fajtor navigacioni

më 12.2017 - Tetova Sot

Shkaktari i humbjes së satelitit, i cili ishte lansuar kah fundi i nëntorit nga kozmodromi Vastochni ishte llogaritja e gabuar e navigacionit, njoftoi agjencia ruse e hapësirës Roskosmos. Rusia më 28 nëntor...

Humb sateliti rus, fajtor navigacioni

më 12.2017 - GazetaBlic

Shkaktari i humbjes së satelitit, i cili ishte lansuar kah fundi i nëntorit nga kozmodromi Vastochni ishte llogaritja e gabuar e navigacionit, njoftoi agjencia ruse e hapësirës Roskosmos. Rusia më 28 nëntor...

Humb sateliti rus, fajtor navigacioni

më 12.2017 - Koha.net

Shkaktari i humbjes së satelitit, i cili ishte lansuar nga fundi i nëntorit nga kozmodromi Vastochni ishte llogaritja e gabuar e navigacionit, njoftoi agjencia ruse e hapësirës Roskosmos. Rusia më 28 nëntor...

Humbet një satelit rus, ja si…

më 12.2017 - Gazeta e re

Shkaktari i humbjes së satelitit, i cili ishte lansuar kah fundi i nëntorit nga kozmodromi Vastochni ishte llogaritja e gabuar e navigacionit, njoftoi agjencia ruse e hapësirës Roskosmos, transmeton Gazeta...

Humb sateliti rus, fajtor navigacioni

më 12.2017 - KosovaPress

Rusia më 28 nëntor humbi kontaktin me satelitin, të cilin e lansoi disa orë më herët nga Lindja e Largët. “Algoritmi i sistemit për navigim ka dhenë informacione të pasakta, pasi sateliti u nda nga raketa”,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK