http://kariera.mk

Lojtarët e Milanit karikohen për derbin: Kundër Interit do jemi 11 ‘luanë’

para 11 muajve - GazetaBlic

Serie A do të rikthehet këtë fundjavë me një superndeshje, derbin e Milanos, i cili do të zhvillohet ditën e diel në orën 20:45. Dy mbrojtësit e Milanit, Romagnoli dhe argjentinasi Musacchio, për të cilin...

Lojtarët e Milanit karikohen për derbin: Kundër Interit do jemi 11 ‘luanë’

para 11 muajve - Syri

Serie A do të rikthehet këtë fundjavë me një superndeshje, derbin e Milanos, i cili do të zhvillohet ditën e diel në orën 20:45. Dy mbrojtësit e Milanit, Romagnoli dhe argjentinasi Musacchio, për të cilin...

Milani zëvendëson Montellan me Petkoviqin

para 11 muajve - Koha.net

Milani raportohet se ka shprehur interesim që të sigurojë shërbimet e përzgjedhësit të Zvicrës, Vladimir Petkoviq. Sipas “Blick”, drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, është takuar me 54-vjeçarin...

Lamtumirë Montella, Milan bëhet me trajner të ri

para 11 muajve - Lajmi.net

. Mediat në Zvicër raportojnë se klubi i madh italian, Milani e ka kthyer shikimin kah ish-trajneri i Lazios, tani trajner i kombëtares zvicerane, Vladimir Petkovic,  nëse Vincenzo Montella nuk i kthen...

Milani kthen sytë kah Petkovici si zëvendësues i Montellas

para 11 muajve - Telegrafi

Mediat në Zvicër raportojnë se klubi i madh italian, Milani e ka kthyer shikimin kah ish-trajneri i Lazios, tani trajner i kombëtares zvicerane, Vladimir Petkovic,  nëse Vincenzo Montella nuk i kthen gjërat...

Milan gjen zëvendësuesin e Montellas

para 11 muajve - Gazeta Express

Vladimir Petkovic shihet si zëvendësuesi ideal i Vincenzo Montellas. Milani ka hedhur sytë kah trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkovic nëse Vincenzo Montella nuk i rikthen gjërat në vend. Sipas të përditshmes...

Musacchio: 11 “luanë” kundër Interit

para 12 muajve - Top Channel

Serie A do të rikthehet këtë fundjavë me një superndeshje, derbin e Milanos, i cili do të zhvillohet ditën e diel në orën 20:45. Dy mbrojtësit e Milanit, Romagnoli dhe argjentinasi Musacchio, për të cilin...

“Milani shpenzojë keq paratë e transferimeve”

para 11 muajve - Telegrafi

Roberto Pruzzo beson se Milani mund të kishte përdorur paratë më mirë për të blerë një sulmues më të mirë se Nikola Kalinic dhe Andre Silva. Ish-ylli i Genoas, Romës dhe Fiorentinas, Pruzzo ka dhënë pikëpamjen...

“Milani i shpenzoi paratë gabimisht”

para 11 muajve - Gazeta Express

. Pruzzo beson se Milani ka gabuar në transferimin e lojtarëve gjatë verës. Ish lojtari i Genoas, Romës dhe Fiorentinës, Roberto Pruzzo, beson se Milani ka mundur të blejë një sulmues shumë më të mirë...

Mirabelli jep lajmin e madh për Montellan

para 11 muajve - Sovrani

Trajnri i Milanit Vincenzo Montella është nën presion të madh pas dy humbjeve radhazi në kampionat dhe këtë javë i shkon Interit në derbin lokal të quajtur ‘Madoninna’, transmeton Sovrani.info. Disa orë...

Milani kthen sytë kah Petkovici si zëvendësues i Montellas

para 11 muajve - Tetova Sot

Mediat në Zvicër raportojnë se klubi i madh italian, Milani e ka kthyer shikimin kah ish-trajneri i Lazios, tani trajner i kombëtares zvicerane, Vladimir Petkovic,  nëse Vincenzo Montella nuk i kthen gjërat...

Kaliniq rrezikon të mungojë në derbin e Milanos

para 12 muajve - Koha.net

Nikola Kaliniq raportohet se do të mungojë në Derby della Madonnina për shkak të një lëndimi. Sulmuesi i Milanit është larguar nga stërvitjet para ndeshjes me Interin, të dielën. Kaliniq kishte probleme...

“Milani i shpenzoi paratë gabimisht”

para 11 muajve - Tetova Sot

Pruzzo beson se Milani ka gabuar në transferimin e lojtarëve gjatë verës. Ish lojtari i Genoas, Romës dhe Fiorentinës, Roberto Pruzzo, beson se Milani ka mundur të blejë një sulmues shumë më të mirë me...

Kaliniq rrezikon derbin e Milanos

para 12 muajve - Koha.net

Nikola Kaliniq raportohet se do të mungojë në Derby della Madonnina për shkak të një lëndimi. Sulmuesi i Milanit është larguar nga stërvitjet para ndeshjes me Interin, të dielën. Kaliniq kishte probleme...

Kalinic lë qendrën stërvitore, në dyshim për Interin

para 12 muajve - Gazeta Express

. Nikola Kalinic është larguar më herët nga qendra stërvitore e Milanit dhe është në dyshim për derbin kundër Interit. Sipas “Premium Sport”, sulmuesi i Kroacisë, Nikola Kalinic, është në dyshim për derbin...

Milani kthen sytë kah Petkovici si zëvendësues i Montellas

para 11 muajve - Almakos

Mediat në Zvicër raportojnë se klubi i madh italian, Milani e ka kthyer shikimin kah ish-trajneri i Lazios, tani trajner i kombëtares zvicerane, Vladimir Petkovic,  nëse Vincenzo Montella nuk i kthen gjërat...

“Milani duhet ta ndalë Icardin”

para 12 muajve - Gazeta Express

Musacchio ia ka frikën Icardit për derbin e Milanos që do të zhvillohet të dielën nga ora 20:45. Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, ka bërë të ditur se kapiteni i Interit, Mauro Icardi, do të jetë rreziku...

Musacchio tregon se kujt i trembet në derby, kjo deklaratë do e zbukurojë përballjen

para 12 muajve - Albeu

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio , ka pranuar se kapiteni I Iterit, Mauro Icardi , është rreziku kryesor në derbin e të dielës. “Nuk ka ritual special para këtij takimi”. “Nuk është e nevojshme, ju...

“Milani i shpenzoi paratë gabimisht”

para 11 muajve - Infokusi

Pruzzo beson se Milani ka gabuar në transferimin e lojtarëve gjatë verës. Ish lojtari i Genoas, Romës dhe Fiorentinës, Roberto Pruzzo, beson se Milani ka mundur të blejë një sulmues shumë më të mirë me...

Musacchio: Milani duhet ta ndalë Icardin

para 12 muajve - Telegrafi

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, ka pranuar se kapiteni I Iterit, Mauro Icardi, është rreziku kryesor në derbin e të dielës. Rossonerët kanë humbur dy ndeshjet e fundit në Serie A, kështu që presioni...

“Milani shpenzojë keq paratë e transferimeve”

para 11 muajve - Almakos

Roberto Pruzzo beson se Milani mund të kishte përdorur paratë më mirë për të blerë një sulmues më të mirë se Nikola Kalinic dhe Andre Silva. Ish-ylli i Genoas, Romës dhe Fiorentinas, Pruzzo ka dhënë pikëpamjen...

Milani kërkon trajnerin e Zvicrës

para 11 muajve - Albinfo

Vladimir Petkoviq është përmendur si një nga emrat që mund të marrë drejtimin e Milanit Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella duket se i ka ditët e numëruara në “San Siro”. Rezultatet e dobëta kanë bërë...

Milani merr lajmin e keq para derbit me Interin

para 12 muajve - Syri

Të dielën e 15 tetorit Interi do të presë Milanin në ndeshjen e vlefshme për javën e 8-të në Serie A. Pa dyshim që e gjithë mendja futbollistike do të përqendrohet në “Giuseppe Meazza” ku do të luhet derbi...

“Milani duhet ta ndalë Icardin”

para 12 muajve - Tetova Sot

Musacchio ia ka frikën Icardit për derbin e Milanos që do të zhvillohet të dielën nga ora 20:45. Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, ka bërë të ditur se kapiteni i Interit, Mauro Icardi, do të jetë rreziku...

Kalinic lë qendrën stërvitore, në dyshim për Interin

para 12 muajve - Tetova Sot

Nikola Kalinic është larguar më herët nga qendra stërvitore e Milanit dhe është në dyshim për derbin kundër Interit. Sipas “Premium Sport”, sulmuesi i Kroacisë, Nikola Kalinic, është në dyshim për derbin...

Dridhet Montella: Mirabelli në bisedime të avancuara me trajnerin e njohur

para 11 muajve - Sovrani

Përkundër se dolën publikisht në mbështetje të Vincenzo Montellas, drejtuesit e Milanit e kanë të qartë se edhe një dështim i radhës në ndeshjen e ardhshme, e që për fat të keq është derbi me Interin,...

Kalinic lë qendrën stërvitore, në dyshim për Interin

para 12 muajve - Infokusi

Nikola Kalinic është larguar më herët nga qendra stërvitore e Milanit dhe është në dyshim për derbin kundër Interit. Sipas “Premium Sport”, sulmuesi i Kroacisë, Nikola Kalinic, është në dyshim për derbin...

Shevchenko mbron Montelan: Jepini kohë, ekipi është në ndërtim e sipër

para 12 muajve - Albeu

Andriy Shevchenko ka thënë se Milani duhet t’i jap kohë Vincenzo Montellas, pasi që skuadra është në ndërtim . Trajneri i Rossonerqëve është nën presion shkaku i dy humbje radhazi në Serie A, ndërsa Derby...

Ky është futbollisti më i pa fat i Milanit

para 12 muajve - Infokusi

Fillimi i pafat i sezonit për futbollistin e Milanit, Luca Antonelli. Një dëmtim i bicepsit e bëri atë të pavlefshëm për lojë pikërisht kur ai mori besimin e plotë  Montellës, transmeton ORAinfo. Sipas...

Musacchio: Milani duhet ta ndalë Icardin

para 12 muajve - Infokusi

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, ka pranuar se kapiteni I Iterit, Mauro Icardi, është rreziku kryesor në derbin e të dielës. Rossonerët kanë humbur dy ndeshjet e fundit në Serie A, kështu që presioni...

Montella pranë shkarkimit, Milani nis negociatat për trajnerin e ri

para 12 muajve - Syri

Derbi kundër Interit do të jetë vendimtar për të ardhmen e Montellas. Trajneri aktual i Zvicrës, Vladimir Petkoviç po shihet si zëvendësues i mundshëm i Montellas që pritet të shkarkohet nga klubi kuqezi,...

Trajneri i shqiptarëve e merr drejtimin e Milanit?

para 12 muajve - Arbresh

Përzgjedhësi i Zvicrës, Vladimir Petkoviq, po kërkohet nga skuadra e madhe italiane, Milan, përcjellë arbresh.info. Trajneri i cili aktualisht i drejton futbollistët shqiptarë të Zvicra, Xherdan Shaqiri,...

FOTO/ Formacionet e mundshme: Inter-Milan

para 12 muajve - Syri

Të dielën e 15 tetorit Interi do të presë Milanin në ndeshjen e vlefshme për javën e 8-të në Serie A. Pa dyshim që e gjithë mendja futbollistike do të përqendrohet në “Giuseppe Meazza” ku do të luhet derbi i “Madonninas”, shkruan

‘Kërcënon’ ylli i Milanit

para 12 muajve - Infokusi

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, e pranon se do të jetë një sfidë e vështirë ndaj Interit .Ai pranon se Mauro Icardi është një njeri i rrezikshëm, por premton se ka zgjidhje për të, transmeton ORAinfo....

Shevchenko: Montella ka nevojë për kohë, nuk mendoj për stolin e Milanit

para 12 muajve - Telegrafi

Andriy Shevchenko ka thënë se Milani duhet t’i jap kohë Vincenzo Montellas, pasi që skuadra është në ndërtim. Trajneri i Rossonerqëve është nën presion shkaku i dy humbje radhazi në Serie A, ndërsa Derby...

Milan – Inter, futbollisti i njohur mungon në derbi

para 12 muajve - Infokusi

Lajm i keq për tifozët e Milanit. Luca Antonelli është mungesa e radhës te skuadra e Milanit për derbin kundër Interit. Mediat italiane raportojnë se pas sulmuesit Nikola Kalinic, edhe mbrojtësi Antonelli...

A do të bëhet Shevchenko trajner i Milanit? Befason legjenda e klubit

para 12 muajve - GazetaBlic

Andriy Shevchenko ka thënë se Milani duhet t’i jap kohë Vincenzo Montellas, pasi që skuadra është në ndërtim. Trajneri i Rossonerëve është nën presion shkaku i dy humbje radhazi në Serie A, ndërsa Derby...

‘Shokon’ Milan ! Ja cilin futbollist e bën lider të ekipit

para 12 muajve - Infokusi

Analiza  nga Tuttosport tregon se Milan shpresat e mëdha në derbi do t’i ketë te futbollisti spanjoll, Suso, përcjell ORinfo. E diela do të jetë një mundësi e shkëlqyer për t’u kthyer në hierarinë e sulmit....

“Blick” zbulon trajnerin e ri të Milanit

para 12 muajve - Tetova Sot

Milan ka një kandidat ë ri për trajner. Vincenzo Montella mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan. Në rast të humbjes në derbin e qytetit kundër Interit, Montella mund të lirohet nga detyra....

Musacchio: Duhet ta ndalim Icardin

para 12 muajve - Sovrani

Mbrojtësi i Milanit, Musacchio ka pranuar se Icardi është rreziku kryesor i derbit të fundjavës. Ai tha mbrojtësit e Milanit duhen të ndalin Icardin, sepse është i rrezikshëm, shkruan Sovrani.info “Nuk...

Shevchenko: Më pëlqen Icardi, Milani nuk ka lider ndërsa Interi po

para 12 muajve - GazetaBlic

Andriy Shevchenko ka folur për derbin “La Madonina” ndërmjet Interit dhe Milanit. Legjenda ukrainase, Andriy Shevchenko insiston se Milan ende nuk e ka një lider në skuadër dhe për këtë është duke punuar...

Spalletti ka gati supertransferimin e verës për derbin ndaj Milanit

para 12 muajve - Zhurnal

Inter këtë fundjavë do të pres Milanin në derbin “La Madonina” që do të zhvillohet në Giuseppe Meazza Trajneri i Interit, Luciano Spalletti nga ndeshja e të dielës ndaj Milanit mund të llogaris edhe në...

Shevchenko: Më pëlqen Icardi, Milani nuk ka lideri ndërsa Interi po

para 12 muajve - GazetaBlic

Andriy Shevchenko ka folur për derbin “La Madonina” ndërmjet Interit dhe Milanit. Legjenda ukrainase, Andriy Shevchenko insiston se Milan ende nuk e ka një lider në skuadër dhe për këtë është duke punuar...

“Blick” zbulon trajnerin e ri të Milanit

para 12 muajve - Zhurnal

Vincenzo Montella mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan. Në rast të humbjes në derbin e qytetit kundër Interit, Montella mund të lirohet nga detyra. Kurse, pasardhësi i tij mund të jetë një...

Lamtumirë Montella, Milani bëhet me trajner të ri

para 12 muajve - GazetaBlic

Milan është duke menduar për trajnerin e ri, pasi drejtuesit e skuadrës nuk kanë besim në trajnerin Vincenzo Montella. E ardhmja e trajnerit, Vincenzo Montella nuk është e sigurt në San Siro dhe do të...

​Shevchenko: Milan nuk ka lider, Inter po

para 12 muajve - Gazeta Express

Andriy Shevchenko ka folur për derbin “La Madonina” ndërmjet Interit dhe Milanit Legjenda ukrainase, Andriy Shevchenko insiston se Milan ende nuk e ka një lider në skuadër dhe për këtë është duke punuar...

​Lamtumirë Montella, vjen Petkovic

para 12 muajve - Gazeta Express

Milan është duke menduar për trajnerin e ri, pasi drejtuesit e skuadrës nuk kanë besim në trajnerin Vincenzo Montella E ardhmja e trajnerit, Vincenzo Montella nuk është e sigurt në San Siro dhe do të varet...

“Blick” zbulon trajnerin e ri të Milanit

para 12 muajve - Lajmi.net

. Vincenzo Montella mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan. Në rast të humbjes në derbin e qytetit kundër Interit, Montella mund të lirohet nga detyra. Kurse, pasardhësi i tij mund të jetë një...

Spalletti ka gati supertransferimin e verës për derbin ndaj Milanit

para 12 muajve - Gazeta Express

​Inter këtë fundjavë do të pres Milanin në derbin “La Madonina” që do të zhvillohet në Giuseppe Meazza Trajneri i Interit, Luciano Spalletti nga ndeshja e të dielës ndaj Milanit mund të llogaris edhe në...

“Blick” zbulon trajnerin e ri të Milanit

para 12 muajve - Infokusi

Milan ka një kandidat ë ri për trajner. Vincenzo Montella mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan. Në rast të humbjes në derbin e qytetit kundër Interit, Montella mund të lirohet nga detyra....

Shevchenko: Montella ka nevojë për kohë, nuk mendoj për stolin e Milanit

para 12 muajve - Periskopi

Andriy Shevchenko ka thënë se Milani duhet t’i jap kohë Vincenzo Montellas, pasi që skuadra është në ndërtim. Trajneri i Rossonerqëve është nën presion shkaku i dy humbje radhazi në Serie A, ndërsa Derby...

“Blick” zbulon trajnerin e ri të Milanit

para 12 muajve - Gazeta e re

Milan ka një kandidat ë ri për trajner. Vincenzo Montella mund të shkarkohet nga posti i trajnerit në Milan. Në rast të humbjes në derbin e qytetit kundër Interit, Montella mund të lirohet nga detyra....

Shevchenko: Milan nuk ka lider, Inter po

para 12 muajve - Infokusi

Andriy Shevchenko ka folur për derbin “La Madonina” ndërmjet Interit dhe Milanit Legjenda ukrainase, Andriy Shevchenko insiston se Milan ende nuk e ka një lider në skuadër dhe për këtë është duke punuar...

Lajm i keq për Milanin para derbit të qytetit kundër Interit

para 12 muajve - Ina

Sulmuesi kroat i Milanit, Nikola Kalinic ka pësuar një lëndim dhe do të mungojë ndaj Interit të dielen. Lojtari ende nuk ka zhvilluar seancë stërvitore me Milanin këtë javë dhe derbin nuk mund ta shijojë,...

Lajm i keq për Milanin para derbit të qytetit kundër Interit

para 12 muajve - Lajmi.net

Nikola Kalinic po i sjell problem ekipit të Milanit. Milan ka marrë një lajm të keq pak ditë para derbit të qytetit me Interin. Mediat italiane raportojnë se sulmuesi Nikola Kalinic vazhdon të stërvitet...

“Jepni kohë Montellas”

para 12 muajve - Sovrani

Shevchenko ka folur para derbit Inter – Milan, që zhvillohet të dielën me fillim nga ora 20:45, shkruan Sovrani.info Sheva ka thënë se Milan ka një ekip të mirë, por i duhet akoma kohë për të funksionuar...

Shevchenko: Milan nuk ka lider, Inter po

para 12 muajve - Sovrani

Shevchenko ka folur para derbit Inter – Milan, që zhvillohet të dielën me fillim nga ora 20:45, shkruan Sovrani.info Ish sulmuesi i Milanit, Shevchenko ka thënë se Milan, ka një ekip të mirë, por pa lider,...

Lamtumirë Montella, ky është trajneri i ri i Milanit

para 12 muajve - Sovrani

Skuadra e Milanit po mendon të gjejë një trajner të ri, pasi Montella nuk e ka nisur siç duket sezonin e ri me ekipin Rossoner. Milan në shtatë xhirot e para ka pësuar tre humbje dhe kjo nuk i pëlqen drejtuesve...

Silva i gatshëm për derbin, ja super statistikat e tij

para 12 muajve - Sovrani

Andre Silva po kalon në një moment fantastik të karrierës së tij. Ai deri më tani ka zhvilluar 33 paraqitje internacionale në të cilat ka shënuar 22 herë, shkruan Sovrani.info Silva ende nuk ka gjetur...

Lajm i keq për Milanin para derbit të qytetit kundër Interit

para 12 muajve - Sovrani

Sulmuesi kroat i Milanit, Nikola Kalinic ka pësuar një lëndim dhe do të mungojë ndaj Interit të dielen. Lojtari ende nuk ka zhvilluar seancë stërvitore me Milanin këtë javë dhe derbin nuk mund ta shijojë,...

Zv. presidenti Zaneti: Derbi i të dielës vendos fatet e sezonit

para 12 muajve - Panorama

Legjenda argjentinase, Havier Zaneti, tashmë zëvendës president i Interit, deklaron se rezultati i derbit ditën e dielë do jetë deçiziv për shanset e Interit dhe Milanit për kualifikim në Ligën e Kampioneve....

Derby della Madonnina nuk do ta vendosë fatin e Montellas

para 12 muajve - Telegrafi

Marco Fassone thotë se Derby della Madonnina nuk do të jetë vendimtar për Vincenzo Montellan, por shpreson që rindërtimi i Milanit të mos zgjasë shumë. Trajneri i Rossonerëve është nën presion të madh...

Zanetti: Do të jetë një derbi fantastik me 80.000 njerëz në stadium

para 12 muajve - Medial

Javier Zanetti beson se derbi në mes të Inter-it dhe Milan-it do të jetë një eksperiencë unike dhe vendimtare për Ligën e Kampionëve. Në rast të fitores të dielën ‘Neroazurët’ do të ngrisnin në 10 diferencën...

Milani kompletohet për derbi

para 12 muajve - Infokusi

Vincenzo Montella pritet t’i ketë në dispozicion pothuajse të gjithë lojtarët për derbin ndaj Interit. Skuadra e Milanit ka nisur të kompletohet për ndeshjen  derbin ndaj Interit, i cili luhet me 15 tetor....

Derby della Madonnina nuk do ta vendosë fatin e Montellas

para 12 muajve - Almakos

Marco Fassone thotë se Derby della Madonnina nuk do të jetë vendimtar për Vincenzo Montellan, por shpreson që rindërtimi i Milanit të mos zgjasë shumë. Trajneri i Rossonerëve është nën presion të madh...

Lajm i keq për tifozët e Milanit, Montella nuk largohet nga skuadra

para 12 muajve - GazetaBlic

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Milan vendos për fatin e Montellas

para 12 muajve - Gazeta Express

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Zanetti: “Della Madonnina” unik dhe vendimtar

para 12 muajve - Koha.net

Javier Zanetti beson se derbi në mes të Interit dhe Milanit do të jetë një eksperiencë unike dhe vendimtare për Ligën e Kampionëve. Në rast të fitores të dielën Interi do të rriste në 10 diferencën e pikëve...

Milani kompletohet për derbi

para 12 muajve - Gazeta Express

Vincenzo Montella pritet t’i ketë në dispozicion pothuajse të gjithë lojtarët për derbin ndaj Interit Skuadra e Milanit ka nisur të kompletohet për ndeshjen  derbin ndaj Interit, i cili luhet me 15 tetor....

Milan vendos për fatin e Montellas

para 12 muajve - Tetova Sot

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Montella i kundërpërgjigjet Berluscon: Le të thotë çfarë të dojë

para 12 muajve - Java News

Vincenzo Montella u është kundërpërgjigjur kritikave të Silvio Berlusconit lidhur me emërimin e tij si trajner të Milanit. Berlusconi pranoi se nuk dëshiroi emërimin e Montellas, por anëtarët tjerë të...

Derbi me Interin nuk përcakton fatin e Montellas

para 12 muajve - Koha.net

Marco Fassone ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit Vincenzo Montella, por shpreson se rindërtimi i Milanit nuk do të shkojë gjatë. Montella është në presion...

Milan-Montella, po ndodh e ‘çmenduria’

para 12 muajve - OraInfo

Marco Fassone këmbëngul se nuk do të jetë vendimtar ‘Derbi della Madonnina” për Vincenzo Montella, por shpreson që rindërtimi i Milanit nuk do të zgjasë shumë, transmeton ORAinfo. Montella është nën presion...

Milan vendos për fatin e Montellas

para 12 muajve - Infokusi

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Vjen lajmi i madh për tifozët e Milanit

para 12 muajve - OraInfo

Nikola Kaliniç do të jetë në dispozicion të Vincenzo Montella për derbin e së dielës kundër Interit, përcjell ORAinfo. Nikola Kaliniç raporton këtë lajm gazetës  La Gazzetta dello Sport, i cili  përcjell...

Kalinic nuk luan në derbi, ja kush e zëvendëson

para 12 muajve - Sovrani

Sulmuesi kroat i Milanit, Nikola Kalinic ka pësuar një lëndim dhe do të mungojë ndaj Interit të dielen. Lojtari ende nuk ka zhvilluar seancë stërvitore me Milanin këtë javë dhe derbin nuk mund ta shijojë,...

Milan me vendim të ri për Montellan para derbit me Interin

para 12 muajve - Infokusi

Vincenzo Montella ka marrë mbështetjen nga drejtuesit e klubit në lidhje me pozitën e tij në Milan. Vincenzo Montella do të mbetet trajner i Milanit. Së paku tani për tani, “Rossonerët” nuk planifikojnë...

Barcelona ‘dridh’ Milanin, po ia rrëmben yllin e madh

para 12 muajve - OraInfo

Barcelona është duke  menduar ta transferojë sulmuesin e Milanit portugezin, Andre Silva, raporton shtypi spanjoll, përcjell ORAinfo. Drejtori sportiv i Barcelonës, Robert Fernandez, ka treguar se do të...

Milan e ka ndarë mendjen për Montellan

para 12 muajve - Arbresh

Marco Fassone shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit Vincenzo Montella. Por, ai shpreson se rindërtimi i Rossonerëve nuk do të shkojë gjatë....

Milan merr një lajm të mirë para derbit me Interin

para 12 muajve - Gazeta Express

Nikola Kaliniç do të jetë gati për derbin ndaj Interit Vincenzo Montella, trajneri i Milanit, ka marrë një lajm të mirë para derbit me Interin, i cili luhet me 15 tetor. Sipas  Gazzetta dello Sport, sulmuesi...

Milani kompletohet për derbi

para 12 muajve - Infokusi

Vincenzo Montella pritet t’i ketë në dispozicion pothuajse të gjithë lojtarët për derbin ndaj Interit Skuadra e Milanit ka nisur të kompletohet për ndeshjen  derbin ndaj Interit, i cili luhet me 15 tetor....

Milan vendos për fatin e Montellas

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Milan vendos për fatin e Montellas

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Vincenzo Montella nuk do të shkarkohet nga Milani edhe nëse e humb derbin ndaj Interit Marco Fassone, shefi i Milanit, ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit...

Vjen lajmi i madh për tifozët e Milanit

para 12 muajve - Infokusi

Nikola Kaliniç do të jetë në dispozicion të Vincenzo Montella për derbin e së dielës kundër Interit, përcjell ORAinfo. Nikola Kaliniç raporton këtë lajm gazetës  La Gazzetta dello Sport, i cili  përcjell...

Milan-Montella, po ndodh e ‘çmenduria’

para 12 muajve - Infokusi

Marco Fassone këmbëngul se nuk do të jetë vendimtar ‘Derbi della Madonnina” për Vincenzo Montella, por shpreson që rindërtimi i Milanit nuk do të zgjasë shumë, transmeton ORAinfo. Montella është nën presion...

Barcelona ‘dridh’ Milanin, po ia rrëmben yllin e madh

para 12 muajve - Infokusi

Barcelona është duke  menduar ta transferojë sulmuesin e Milanit portugezin, Andre Silva, raporton shtypi spanjoll, përcjell ORAinfo. Drejtori sportiv i Barcelonës, Robert Fernandez, ka treguar se do të...

Milan merr një lajm të mirë para derbit me Interin

para 12 muajve - Infokusi

Nikola Kaliniç do të jetë gati për derbin ndaj Interit. Vincenzo Montella, trajneri i Milanit, ka marrë një lajm të mirë para derbit me Interin, i cili luhet me 15 tetor. Sipas  Gazzetta dello Sport, sulmuesi...

Montella ‘sulmon’ keq Berlusconin

para 12 muajve - OraInfo

Vincenzo Montella ka goditur ,Silvio Berlusconin pas kritikave të tij ndaj shefit të Milanit, përcjell ORAinfo “Berluskoni mund të thotë çfarë të dojë, ai ka të drejtë,” i tha ai Gazzetta dello Sport....

Këto statistika të Andrea Silvas dridhin Interin para derbit

para 12 muajve - Sovrani

Mbrojtja e Interit momentalisht është më e forta në kampionatin italian Serie A me vetëm tre gola të pranuara në shtatë javët e para, por do t’a ketë shumë të vështirë të mbetet kështu edhe në ndeshjen...

Montella i kundërpërgjigjet kritikave të Berlusconit

para 12 muajve - Koha.net

Vincenzo Montella u është kundërpërgjigjur kritikave të Silvio Berlusconit lidhur me emërimin e tij si trajner të Milanit. Berlusconi pranoi se nuk dëshiroi emërimin e Montellas, por anëtarët tjerë të...

Milan me vendim të ri për Montellan para derbit me Interin

para 12 muajve - Lajmi.net

Vincenzo Montella ka marrë mbështetjen nga drejtuesit e klubit në lidhje me pozitën e tij në Milan. Vincenzo Montella do të mbetet trajner i Milanit. Së paku tani për tani, “Rossonerët” nuk planifikojnë...

Derbi vendimtar për Montellën? Përgjigjet Fassone

para 12 muajve - Sovrani

Nuk ka dyshim se derbi ‘Madonina’ mes Interit dhe Milanit do të jetë shumë i rëndësishëm për të dy klubet, por për Milanin në veqanti duke parë pozitën e tyre në tabelë si dhe pozicionin jo të favorshëm...

Zanetti: Derbi Inter vs Milan, unik dhe vendimtar

para 12 muajve - KosovaPress

Në rast të fitores të dielën ‘Neroazurët’ do të ngrisnin në 10 diferencën e pikëve me ‘Rosonerët’, shkruan KosovaPress. “Interi dëshiron të fitojë por e pres një Milan të rrezikshëm, pasi kjo ndeshje është...

Derbi me Interin nuk përcakton fatin e Montellas

para 12 muajve - Insajderi

Marco Fassone ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit Vincenzo Montella, por shpreson se rindërtimi i Milanit nuk do të shkojë gjatë. Montella është në presion...

Derbi me Interin nuk përcakton fatin e Montellas

para 12 muajve - Gazeta Liria

Marco Fassone ka insistuar se “Derbi della Madonnina” nuk do të jetë vendimtar për fatin e trajnerit Vincenzo Montella, por shpreson se rindërtimi i Milanit nuk do të shkojë gjatë.

Montella ‘sulmon’ keq Berlusconin

para 12 muajve - Infokusi

Vincenzo Montella ka goditur ,Silvio Berlusconin pas kritikave të tij ndaj shefit të Milanit, përcjell ORAinfo “Berluskoni mund të thotë çfarë të dojë, ai ka të drejtë,” i tha ai Gazzetta dello Sport....

Silva-Milan, po ndodh e çuditshmja

para 12 muajve - OraInfo

Milan ka në skuadër ka njëri ndër futbollistët më të mirë në botë Andre Silva, përcjell ORAinfo. Paraqitje të mira edhe me Portugalinë,por është e çuditshme se si Montella nuk e ka e ka inkuadruar atë...

Silva-Milan, po ndodh e çuditshmja

para 12 muajve - Infokusi

Milan ka në skuadër ka njëri ndër futbollistët më të mirë në botë Andre Silva, përcjell ORAinfo. Paraqitje të mira edhe me Portugalinë,por është e çuditshme se si Montella nuk e ka e ka inkuadruar atë...

Montella  e ‘çmend’ Milanin me këtë deklaratë

para 12 muajve - OraInfo

Vincenzo Montella pranon se Milan duhet të mundë Interin në Derby della Madonnina në çdo mënyrë, përcjell ORAinfo. Presioni është në Montella për të dorëzuar në San Siro pas tre humbjeve në pesë ndeshjet...

Zanetti paralajmëron Interin: Ky Milan…

para 12 muajve - Sovrani

Zëvendëspresidenti i Interit Javier Zanetti është ndalur të flas pak ditë para zhvillimit të derbit mes Interit dhe Milanit të dielën e ardhshme, transmeton Sovrani.info. Argjentinasi ka tërhequr vërejtjen...

E turpshme: Shikoni çfarë i bëri Lichtsteiner Andrea Silvas mbrëmë

para 12 muajve - Sovrani

Mbase rivaliteti i madh mes Juventsit dhe Milanit në Serie -A mund të jetë manifestuar edhe mbrëmë gjatë ndeshjes kualifikuese për në Botërorin ‘Rusia 2018’, ndërmjet Portugalisë dhe Zvicrës e cila përfundoi...

Montella godet keq Berlusconin: S’kam nevojë për…

para 12 muajve - Sovrani

Trajneri i Milanit Vincenzo Montella i është kundërpërgjigjur ashpër ish -presidentit të Milanit Silvio Berlusconi i cili para pak ditësh deklaroi hapur se nuk beson në aftësitë e tij, transmeton Sovrani....

Montella duhet ta fitojmë derbin

para 12 muajve - Sovrani

Trajneri i Milanit, Vicenzo Montella ka folur para derbit që Milani e zhvillon me Interin të dielen me fillim nga ora 20:45, shkruan Sovrani.info Ai tha se skuadra e tij duhet ta fitojë këtë takim. “Mendja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK