http://kariera.mk

Partizani gjen golin dhe fitoren e parë. Skënderbeu mposht Laçin

para 11 muajve - Top Channel

Duhet të vinte java e pestë e Kategorisë Superiore që Partizani të shënonte dhe të merrte fitoren e parë. Skuadra e drejtuar nga italiani Mark Iuliano nuk kishte mundur të realizonte asnjë gol në katër...

Partizani dhe Skënderbeu nuk lëshojë pikë

para 11 muajve - GazetaBlic

Duhet të vinte java e pestë e Kategorisë Superiore që Partizani të shënonte dhe të merrte fitoren e parë. Skuadra e drejtuar nga italiani Mark Iuliano nuk kishte mundur të realizonte asnjë gol në katër...

Partizan dhe Skënderbeu nuk lëshojë pikë

para 11 muajve - GazetaBlic

Duhet të vinte java e pestë e Kategorisë Superiore që Partizani të shënonte dhe të merrte fitoren e parë. Skuadra e drejtuar nga italiani Mark Iuliano nuk kishte mundur të realizonte asnjë gol në katër...

Deklarata e pabesueshme e trajnerit të Teutës: Partizanit ja dhuruam vetë fitoren

para 11 muajve - Syri

Tekniku i durrsakëve, Gugash Magani, u shpreh i kënaqur me lojën e ekipit të tij, dhe u shpreh se ia dhuruan vetë fitoren Partizanit. Pjesë e punës sonë është gëzimi dhe hidhërimi. Skuadra bëri një lojë...

Kukësi fiton në transfertë, Kamza bën surprizën në Gjirokastër

para 12 muajve - Top Channel

Pas ndeshjeve të Kombëtares, Kategoria Superiore është rikthyer ditën e sotme, ku Kukësi ka marrë një fitore të pastër në transfertën e Lushnjes 0-2. Kampionët në fuqi të Superiores vendosën ndeshjen brenda...

Magani: Partizanit ia dhuruam ndeshjen, goli i Latif ishte i rregullt

para 11 muajve - Panorama

Tekniku i durrsakëve, Gugash Magani, u shpreh i kënaqur me lojën e ekipit të tij, dhe u shpreh se ia dhuruan fitoren ekipit të Partizanit. Në deklaratat pas ndeshjes ai kishte dyshime edhe për golin e...

Partizani merr fitoren e parë, thyen Teutën, ok Skënderbeu e Kukësi

para 11 muajve - Shqiptarja

Partizani më në fund merr fitoren e parë në kampionat. Në javën e 5-të kryeqytetasit fituan me përmbysje 2-1 ndaj Teutës në Durrës. Superligën e kryeson Skënderbeu që mposhti Laçin 2-1 në Korçë. Fitojnë...

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të çmendur që kishte gjithçka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e penallti...

Partizani merr frymë lirshëm për herë të parë, bie Teuta në “Niko Dovana”

para 12 muajve - BalkanWeb

Një takim emocionues dhe me shumë episode është zhvilluar në “Niko Dovana” aty ku Partizani ka marrë fitoren e parë në kampionat pas 5 javësh duke mundur Teutën. Të besuarit e Mark Lulianos ka fituar 1-2...

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

para 11 muajve - Ina

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të cmendur që kishte gjithcka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e penallti...

Ndodh në Shqipëri, lojtari luan rolin e portierit

para 11 muajve - Ina

Skuadra e Partizanit mezi ka fituar kundër Teutës në xhiron e pestë të Super Ligës së Shqipërisë. Partizani mposhti 2 me 1 Teutën, në një ndeshje ku pamë 2 kartonë të kuq dhe 9 të verdhë, shkruan IndeksOnline....

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

para 12 muajve - SuperSport

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të cmendur që kishte gjithcka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e penallti...

FOTO/ Rezultate të papritura në javën e 5-të, shihni si ndryshon renditja e Superiores

para 12 muajve - Syri

U luajtën sot të gjitha ndeshjet e javës së pestët të Kategorisë Superiore, ku u arritën tre fitore në transfertë, një fitore në shtëpi dhe një barazim, bën të ditur SYRI.net . Partizani arrin fitoren...

Teuta përmbyset brenda ndaj Partizanit, Demat marrin fitoren e parë

para 12 muajve - Albeu

Partizani ka marrë fitoren e parë në 5 ndeshjet në kampionat, dhe këtë e ka marrë në "Niko Dovana" ndaj Teutës me shifrat 2-1. Të parë t në avantazh kalojnë durrësakët falë golit të mesfushorit të Albi...

Partizani fiton me përmbysje 3 pikët e para, Teuta shpërdoron avantazhin dhe e mbyll me 9 lojtarë

para 12 muajve - Panorama

Është mbyllur me fitoren e miqve sfida mes Teutës dhe Partizanit. Ishin vendasit ata që shënuan të parët, me Dostin, por pas një penalltie të humbur të Lenës, Partizani shënoi me Trashin dhe Sukajn dhe...

Ndodh në Shqipëri, lojtari luan rolin e portierit

para 12 muajve - Indeks online

Skuadra e Partizanit mezi ka fituar kundër Teutës në xhiron e pestë të Super Ligës së Shqipërisë. Partizani mposhti 2 me 1 Teutën, në një ndeshje ku pamë 2 kartonë të kuq dhe 9 të verdhë, shkruan IndeksOnline....

Përmbysje e madhe e Partizanit ndaj Teutës, fitorja e parë për Iulianon

para 12 muajve - Syri

U luajt në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit, shkruan SYRI.net . Të kuqtë fituan me rezultatin  2-1, duke marrë tripikëshin e parë në këtë...

LIVE/ Çfarë po ndodh në ‘Niko Dovana’, sulmuesi i njohur nuk fal nga 11 metra

para 12 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

Grusht barkut futbollistit serb, portieri i Luftëtarit nuk përmbahet nga nervat

para 12 muajve - BalkanWeb

Kamza arriti të merrte sot fitoren e parë në kampionat kundër Luftëtarit me rezultatin 1-2 dhe kjo për shkak të një episodi të pazakontë. Portieri i Gjirokastrës, Aldo Mirako, është bërë protagonist në...

Pjesa e parë/ Partizani shënon golin e parë në Durrës, Skënderbeu në avantazh falë autogolit të Laçit

para 12 muajve - BalkanWeb

Në këto momente kanë përfunduar pjesët e para të dy takimeve të fundit të javës së 5-të të kampionatit shqiptar. Partizani me shumë fat ka arritur ta mbyllë pjesën e parë me rezultatin e barabartë 1-1....

LIVE/ Fillon pjesa e dytë në Durrës, të dyja ekipet kërkojnë fitoren

para 12 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

LIVE/ Spektaktël në “Niko Dovana”, Trashi barazon në fund të pjesës së parë. Teuta humbet penallti

para 12 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Kukësi fiton në transfertë, Kamza surprizë në Gjirokastër

para 12 muajve - Koha Jone

Pas ndeshjeve të Kombëtares, Kategoria Superiore është rikthyer ditën e sotme, ku Kukësi ka marrë një fitore të pastër në transfertën e Lushnjes 0-2. Kampionët në fuqi të Superiores vendosën ndeshjen brenda...

LIVE/ Spektaktël në “Niko Dovana”, Trashi barazon në fund të pjesës së parë. Teuta humbet penallti

para 12 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

VIDEO/ Pas 405 minutash Partizani gjen rrugën e rrjetës

para 12 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

Kukësi reagon pas humbjes me Skënderbeun

para 12 muajve - ABC News

Kukësi arriti një fitore të rëndësishme në Superligë dhe mbeti sërish në pretendime. Skuadra e trajnerit Milinkoviç, gjithsesi, nuk e pati aspak të lehtë në Lushnje. Kampionët janë sërish aty. Kuksianët...

Superliga, Kukësi fiton në transfertë surprizon  Kamza, shkodranët 1:1

para 12 muajve - Shqiptarja

Pas zhvillimeve sportive të kombëtares sonë, Superliga është rkthyer me ndeshjet e radhës ku skuadra verilindore e Kukësit ka marrë 3 pikët në transfertë me Lushnjen, ndërsa Kamza ka fituar në transfertë...

VIDEO/ Penallti për Teutën, ja se çfarë bën Lena

para 12 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Teuta në avantazh ndaj Partizanit, Lena humbet edhe një penallti

para 12 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

VIDEO/ Teuta-Partizani, supergol nga goditje standarte, e pabesueshme se kush shënon

para 12 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Penallti për Teutën, ja se çfarë bën Lena

para 12 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

Lushnja mposhtet minimalisht nga Kukësi

para 12 muajve - Albeu

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në stadiumin...

LIVE/ Teuta kalon në avantazh përballë Partizanit, Dosti befason me një gol mjaft të bukur

para 12 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Paqe mes Vllaznise dhe Flamurtarit

para 12 muajve - SuperSport

Vllaznia dhe Flamurtari ndanë nga një pikë të mërzitshme në “Loro Borici”, ku golat e Busic dhe Gocajt ishin të vetmet momente për t’u evidentuar në një sfidë që u luajt me kujdes të tepruar, nga frika...

LIVE/ Teuta-Partizani, supergol nga goditje standarte, e pabesueshme se kush shënon

para 12 muajve - Syri

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida e vlefshme për javën e 5-të të Superiores mes Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 17-të është Dosti që me një gjuajtje të saktë nga një goditje standarte kalon...

LIVE/ Partizani shkon në Durrës për fitoren e parë. Teuta kërkon të vazhdojë formën e mirë

para 12 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Kukësi fiton në Lushnjë, Kamza arrin suksesin e parë

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në stadiumin...

Partizani arrin fitoren e parë, mund Teutën në transfertë

para 11 muajve - Java News

Një takim emocionues dhe me shumë episode është zhvilluar në “Niko Dovana” aty ku Partizani ka marrë fitoren e parë në kampionat pas 5 javësh duke mundur Teutën. Të besuarit e Mark Lulianos ka fituar 1-2...

LIVE/ Partizani shkon në Durrës për fitoren e parë. Teuta kërkojnë të vazhdojnë formën e mirë

para 12 muajve - Panorama

Luhet në “Niko Dovana” të Durrësit, sfida e vlefshme për javën e 5-të, ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Durrsakët kërkojnë të vazhdojnë paraqitjet e mira që kanë pasur këto javët e para, teksa gjenden...

Rezultate të papritura në javën e 5-të, shihni si ndryshon renditja e Superiores

para 12 muajve - Tetova Sot

U luajtën sot të gjitha ndeshjet e javës së pestët të Kategorisë Superiore, ku u arritën tre fitore në transfertë, një fitore në shtëpi dhe një barazim, bën të ditur Partizani arrin fitoren e parë në këtë...

Ka ‘paqe’ në “Loro Boriçi”, Vllaznia dhe Flamurtari ndajnë pikët

para 12 muajve - BalkanWeb

Në “Loro Boriçi” Vllaznia ka zhvilluar sot takimin e javës së 5 të Superligës ku është përballur me Flamurtarin. Skuadra e drejtuar nga Armando Cungu nuk ka shkuar dot më shumë se një barazim 1-1 kundër...

Transferta e Lushnjës kthen Kukësin te fitoret, Kamza thyen Luftëtarin në Gjirokastër

para 12 muajve - BalkanWeb

Kukësi është rikthyer te fitoret pas humbjes në shtëpi kundër Skënderbeut duke mundur në transfertë skuadrën e Lushnjës me rezultatin 0-2. Verilindorët të dy golat që i dhuruan tre pikët i shënuan në pjesën...

Ndodh në Shqipëri, lojtari luan rolin e portierit

para 12 muajve - Infokusi

Skuadra e Partizanit mezi ka fituar kundër Teutës në xhiron e pestë të Super Ligës së Shqipërisë. Partizani mposhti 2 me 1 Teutën, në një ndeshje ku pamë 2 kartonë të kuq dhe 9 të verdhë, shkruan IndeksOnline....

SKANDAL/ Përgjaket stadiumi i Lushnjës, gurë dhe shishe në drejtim të pankinës kuksiane

para 11 muajve - Newsport

Ditën e sotme u inagurua stadiumi i rikonstruktuar “Roza Haxhiu”. Kjo ishte ndeshja e parë që lushnjarët kanë luajtur në shtëpi, por nuk ka kaluar pa incidente. Shefi i klubit të Kukësit, Jonuz Hallaci...

Transferta e Lushnjës kthen Kukësin te fitoret, Luftëtari ndan pikët me Kamzën

para 12 muajve - BalkanWeb

Kukësi është rikthyer te fitoret pas humbjes në shtëpi kundër Skënderbeut duke mundur në transfertë skuadrën e Lushnjës me rezultatin 0-2. Verilindorët të dy golat që i dhuruan tre pikët i shënuan në pjesën...

Kukësi cinik fiton në Lushnje

para 12 muajve - SuperSport

Presidenti Safet Gjici kërkoi me ngulm që skuadra të rikthehej te fitorja pas disfatës me Skënderbeun dhe Kukësi nuk zhgënjen. Kampionët fitojnë në transfertën lagunare ku Lushnja debutoi në stadiumin...

Kukësi merr trë pikë ndaj Lushnjes, Kamza surprizon Luftëtarin

para 12 muajve - Koha Jone

Kukësi ka marrë një tre pikësh të artë në një transfertë të vështirë. Kampionaët e shqipërisë mundën në “Roza Haxhiu” skuadrën e Lushnjes që debutoi në fushën e saj pas rikosntruksionit, por pa arritur...

Kukësi fiton, por tekniku serb duket i pakënaqur për këtë arsye

para 12 muajve - Syri

Pas fitores 2-0 në transfertë me Lushnjën ka folur për mediat dhe trajneri i Kukësit, Milinkoviç. Serbi tha se ekipi i tij mund të luante dhe më mirë, por nuk doli në lojën e vet. Trajneri tha se problemi...

Kukësi merr trë pikë ndaj Lushnjes, Kamza surprizon Luftëtarin

para 12 muajve - Gazeta Tema

Kukësi ka marrë një tre pikësh të artë në një transfertë mjaft të vështirë. Kampionët e Shqipërisë mundën në “Roza Haxhiu” skuadrën e Lushnjes që debutoi në fushën e saj pas rikosntruksionit, por pa arritur...

VIDEO/ Përfundon ndeshja Lushnja-Kukësi. Ja rezultati...

para 12 muajve - Syri

Kanë përfunduar ndeshjet për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Kukësi arriti të fitojë 2-0 përballë Lushnjës, ndërsa golat për verilindorët i shënuan Sidrit Guri (58’) dhe Rauf Aliev (60’), shkruan...

VIDEO/ Përfundon ndeshja Lushja-Kukësi. Ja rezultati...

para 12 muajve - Syri

Kanë përfunduar ndeshjet për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Kukësi arriti të fitojë 2-0 përballë Lushnjës, ndërsa golat për verilindorët i shënuan Sidrit Guri (58’) dhe Rauf Aliev (60’), shkruan...

LIVE/ Vllaznia barazon rezultatin, Gocaj tregohet i saktë nga pika e bardhë

para 12 muajve - BalkanWeb

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

LIVE/ Flamurtari kalon në avantazh në Shkodër, Bushiç ndëshkon Vllazninë

para 12 muajve - BalkanWeb

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

LIVE/ Lushnja-Kukësi, vijnë dy gola të shpejtë

para 12 muajve - Syri

Kukësi ka zhbllokuar rezultatin pasi po kryeson 2-0 ndaj Lushnjës në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Në minutën e 58’ ishte mesfushori Sidrit Guri që realizoi një supergol,...

VIDEO/ Vllaznia merr penallti pas ndërhyrjes jashtë zone. Ja çfarë ekzekutimi...

para 12 muajve - Syri

Vllaznia ka barazuar shifrat 1-1 përball Flamurtarit në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të të Superligës shqiptare. Në minutën e 49’vendasit fitojnë një penallti shumë të dyshimtë pasi vlonjatet pretendojnë...

Ndodh në Shqipëri, lojtari luan rolin e portierit

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Skuadra e Partizanit mezi ka fituar kundër Teutës në xhiron e pestë të Super Ligës së Shqipërisë. Partizani mposhti 2 me 1 Teutën, në një ndeshje ku pamë 2 kartonë të kuq dhe 9 të verdhë, shkruan IndeksOnline....

LIVE / Vllaznia barazon rezultatin, Gocaj tregohet i saktë nga pika e bardhë

para 12 muajve - Panorama

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

VIDEO/ Përfundon pjesa e parë Lushnja-Kukësi, ja rezultati...

para 12 muajve - Syri

Kanë përfunduar 45 minutat e para për ndeshjet e javës së 5-të të Superligës shqiptare. Befasia pa dyshim mban emrin e Kukësit që ka barazuar pa gola ndaj Lushnjës e cila ishte më kërkuese duke vendosur...

Video/ Në Teuta-Partizani ndodh gjithçka, nga golat , penalltitë dhe kartonat e kuq. Partizani më në fund e bën “sefte”

para 12 muajve - Newsport

Ka përfunduar sfida në “Niko Dovana”, të Durrësit mes Teutës dhe Partizanit. Një ndeshje që dhuroi plot emocione që kishin kohë që mungonin në Superligën shqipatre. Ndeshja u luajt në një ritëm dhe rivalitet...

LIVE / Flamurtari kalon në avantazh në Shkodër, Bushiç ndëshkon Vllazninë

para 12 muajve - Panorama

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

LIVE/ Flamurtari kalon në avantazh ndaj Vllaznisë

para 12 muajve - Syri

Flamurtari ka kaluar në avantazh 1-0 përballë Vllaznisë në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të në Superligën Shqiptare. Në minutën e 16’ ishte sulmuesi Tomislav Busic ai i cili shënoi për miqtë. © SYRI.net...

LIVE / Flamurtari kalon në avantazh në Shkodër, Bushiç ndëshkon Vllazninë

para 12 muajve - Panorama

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

Live/ Në Durrës bie ritmi, ekipet në pritje të njëri tjetrit

para 12 muajve - Newsport

Ka startuar pjesa e dytë e takimit mes Teutës dhe Partizanit. Në këto momente po luhet minuta e 60-të e takimit dhe shifrat janë ato që u vendosën në pjesën e parë, 1-1. Në këto momente të pjesës së dytë...

LIVE/ Ka sërish penallti në Teuta-Partizani, këtë herë është gol

para 12 muajve - Newsport

Është minuta e 78-të e takimit mes Teutës dhe Partizanit dhe ekipi i të kuqve ka kaluar në avantazh me anë të një 11 metërshi. Ishte një penallti e fituar pas një prekje topi me dorë në zonën e Teutës...

Live/ Sërish Teuta në dominim, Partizani “i frikësuar” nuk arrin të dalë në sulm

para 12 muajve - Newsport

Po mbyllet minuta e 75-të e takimit mes Teutës dhe Partizanit dhe për momentin nuk kemi fitues. Rezultati është fiksuar në shifrat 1-1 që në pjesën e parë. Sërish në këto minuta është parë një iniciativë...

LIVE / Vllaznia kërkon të bëjë kthesën e madhe, Flamurtari për të mbajtur ecurinë pozitive

para 12 muajve - Panorama

Vllaznia luan sot në “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së 5-të të Kategorisë Superiore ndaj Flamurtarit. Shkodranët kërkojnë të bëjnë kthesën pas 3 javësh ku ka marrë vetëm 1 pikë, ndërkohë që Flamurtari...

VIDEO/ Mbyllet me gol pjesa e dytë në Durrës, festë kryeqytetase në stadiumin “Niko Dovana”

para 12 muajve - Newsport

Është mbyllur në barazim 1-1 pjesa e parë mes Teutës dhe Partizanit në Durrës. Një ndeshje që gjatë 45 minutave të para është luajtur në një  ritëm shumë të lartë sidomos nga ana e durrsakëve. Në fillim...

VIDEO/ Nijas Lena “çon peshë” tifozët e Partizanit, gëzojnë të kuqtë në “Niko Dovana”

para 12 muajve - Newsport

Minuta e 23-të e takimit mes Teutës dhe Partizanit ka sjellur një tjetër episod në këtë ndeshje. Në këtë minutë është akorduar penallti në favor të durrsakëve. Por rezultati ka mbetur i pandryshuar pasi...

Live/ Partizani “pa busullë”, Teuta “padrone” e fushës

para 12 muajve - Newsport

Në takimin Teuta-Partizani po luhet minuta e 35-të e takimit. Aktualisht kryesojnë durrsakët falë një goli të Dostit nga goditja e dënimit. Për tu theksuar gjatë këtyre minutave është edhe humbja e një...

Live/ Në Durrës gjyqtari “lë” Partizanin në disavantazhin e një goli

para 12 muajve - Newsport

Po luhet në një ritëm të lartë ndeshja mes Teutës dhe Partizanit ku rastet e shumta sidomos nga ekipi durrsak nuk po mungojnë. Sërish ka qenë Teuta që ka shënuar falë Shkallës por pozicioni i tij ka qenë...

Magani për fitore ndaj Partizanit, zbulohet formacioni i durrsakëve

para 12 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak minuta nga ndeshja Teuta-Partizani, janë publikuar formacionet e të dyja skuadrave. Trajneri i Teutës, Gugash Magani ka hedhur në fushë një formacion, ku mbizotrojnë mesfushorët...

VIDEO/ Një supergol zhbllokon sfidën në Durrës, hesht trajneri i Partizanit

para 12 muajve - Newsport

Po luhet në Durrës ndeshja midis Teutës dhe Partizanit. Në minutën e 18-të të takimit ekipi durrsak ka kaluar në avantazh me anë të Dostit. Mesfushori ka realizuar një “perlë” nga një goditje dënimi prej...

Live/ Në Durrës “zverdhën” lojtarët

para 12 muajve - Newsport

Ka startuar ndeshja mes Teutës dhe Partizanit. Ndeshja që ka filluar në orën  17:00 dhe që po luhet në stadiumin “Niko Dovana”, në Durrës është në minutën e 15-të të saj. Deri në këto momente nuk ka pasur...

Live/ Fillon gjithçka në “Niko Dovana”, skuadrat shfaqen agresive që në start (minutë pas minute në newsport.al)

para 12 muajve - Newsport

1′ Fillon gjithçka në “Niko Dovana” Teuta – Partizani Teuta: Moçka, Beqja Hrkaç, Shkalla, Hakaj, Hila, Lena, Dosti, Çyrbja, Dediç, Latif. Trajner: Gugash Magani Partizani: Hoxha, Progni, Krasniqi, Atanda,...

Lajmi i fundit/ Polemika në Lushnje, specialistët njëzëri : Ishte penallti

para 12 muajve - Newsport

Pati polemika pa fund gjatë ndeshjes Lushnja-Kukësi ku pati disa momente të dyshimta gjatë takimit. Pas ndeshjes trajneri Artan Bano i Lushnjes u shpreh shumë i indinjuar për mënyrën si se trajtohet ekipi...

Milinkoviç flet pas fitores: Nuk bëmë lojën që duhet, ky është problemi jonë

para 12 muajve - Newsport

Pas fitores me Lushnjen ka folur për mediat dhe trajneri i Kukësit, Milinkoviç. Serbi tha për “Supersport” se ekipi mund të luante dhe më mirë, por nuk doli në lojën e tij. Trajneri tha se problemi i Kukësit,...

Lushnja inaguron stadiumin me humbje, nuk arrin të ndalë kampionët në fuqi

para 12 muajve - Newsport

Ka përfunduar sfida mes Lushnjes dhe Kukësit, në “Roza Haxhiu”, me rezultatin 0-2. Të dyja skuadrat e fillojnë mirë takimin, por nuk arrijnë dot të shënojnë në pjesën e parë. Në minutën e 22′ lojtari i...

LIVE/ Super ndeshje në Lushnjë, dy gola për dy minuta

para 12 muajve - Newsport

Kukësi po luan kundër Lushnjës, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Kampionët e Shqipërisë kanë arritur të kalojnë në avantazh me Sidrit Gurin, i cili në minutën e 58-të çon topin në rrjetë....

VIDEO/ Luftëtari “bie” në Gjirokastër, grushti i portierit Miraka nderon Kamzën

para 12 muajve - Newsport

Luftëtari – Kamza 1-2 Ndeshja Luftëtari – Kamza ka përfunduar në barazim 1-1. Ky takim ishte i vlefshëm për javën e pestë të Supëriores. Fillimisht janë miqtë që kalojnë në avantazh me Stevan Raçiç në...

Lajmi i fundit/ Ka sërish gol në Gjirokastër, ndryshon rezultati në Luftëtari-Kamza

para 12 muajve - Newsport

Luftëtari ka arritur ë barazojë rezultatin në Gjirokastër, kundër Kamzës. Bluzinjtë kanë shënuar në minutën e 63′, duke i çuar shifrat në 1-1. Bregu ishte autori i golit për gjirokastritët. Kujtojmë që...

Live/ Ekipet e “fjetura”, në Shkodër po “fiton” mërzia

para 12 muajve - Newsport

Vazhdon në shifrat 1-1 ndeshja mes Vllaznisë dhe Flamurtarit. Ndeshja që po luhet në stadiumin “Loro Boriçi”, ende nuk po duket se gjen fituesin e saj. Pas 2 golave , nga një për secilin ekip në pjesën...

Video/Vllaznia dhe Flamurtari “paqe” mes tyre, mbyllet në barazim në Shkodër

para 12 muajve - Newsport

Ka përfunduar në shifrat 1-1 ndeshja mes Vllaznisë dhe Flamurtarit. Ndeshja e vlefshme për javën e pestë të Superligës nuk ka nxjerrë fitues në stadiumin “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës. Ndeshja në...

Live/ Tifozët në “koma”, në Shkodër ende ka “paqe”

para 12 muajve - Newsport

Po luhet minuta e 60-të në sfidën Vllaznia-Flamurtari dhe takimi është “mbërthyer” në shifrat 1-1 që në pjesën e parë. Ndeshja në pjesën e dytë ka filluar me një ritëm jo shumë të lartë nga ana e të dy...

Dosti: Duam vetëm fitore, ndaj Partizanit edhe barazimi konsiderohet humbje

para 12 muajve - Panorama

Teuta do të presë sot në “Niko Dovana” Partizanin, në një përballje ku të dyja skuadrat janë “të dënuara” për fitore. Në kampin durrsak po pritet me interes të madh kjo sfidë dhe pretendojnë tri pikët....

Fillon vrullshëm pjesa e dytë, ka karton të kuq në Lushnja-Kukësi

para 12 muajve - Newsport

Sapo ka filluar pjesa e dytë në “Roza Haxhiu” mes Lushnjes dhe Kukësit dhe rezultati është ende 0-0. Kjo pjesë e dytë ka nisur keq për verdhejeshilët, të cilët kanë mbetur me 10 lojtarë. Portieri Spaho...

VIDEO/ Mjafton ish-sulmuesi i Partizanit, përfundon me një gol pjesa e parë në Gjirokastër

para 12 muajve - Newsport

Ka përfunduar me rezultatin 0-1 ndeshja mes Luftëtarit dhe Kamzës e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Ka mjaftuar një gol i Stevan Raçic që Kamza të shkojë në dhomat e zhveshjes në avantazh të...

VIDEO/ Përfundon me gol pjesa e parë në Shkodër, Duro i kërkon llogari gjyqtarit

para 12 muajve - Newsport

Është mbyllur pjesa e parë e takimit mes Vllaznisë dhe Flamurtarit. Ndeshja e vlefshme për javën e pestë të Superligës është mbyllur në barazim në pjesën e parë 1-1. Ishin vlonjatët që kaluan në avantazh...

Lika: Flamurtari i frikshëm në transferta, klubi të gjejë zgjidhje për ultrasit

para 12 muajve - Panorama

Kapiteni i Vllaznisë, Gilman Lika, e cilëson të frikshëm në transfertë kundërshtarin e radhës, Flamurtarin. Në konferencën e djeshme për shtyp, mesfushori shkodran i bëri apel klubit që të gjejë gjuhën...

LIVE/ Zhbllokohet rezultati në Gjirokastër, ish-sulmuesi i Partizanit hesht stadiumin “Luftëtari”

para 12 muajve - Newsport

Kamza ka arritur të kalojë në avantazh në minutën e 15-të kundër Luftëtarit, me anë të Stevan Raçiç. Ish-sulmuesi i Partizanit shfrytëzon bukur një top të mbetur në zonë duke zhbllokuar shifrat e takimit....

Live/ 10 minuta nga fundi, ç’po ndodh në Shkodër me Vllazninë

para 12 muajve - Newsport

Minuta e 30-të luhet në takimin Vllaznia-Flamurtari, në qytetin e Shkodrës. Kryesojnë vlonjatët falë golit të kroatit Busic në minutën e 17-të të takimit. Ndeshja nuk ka pasur raste të mirëfillta goli...

Live/ Në Shkodër, mungojnë tifozat, mungojnë edhe rastet për gol në fushë

para 12 muajve - Newsport

Në ndeshjen Vllaznia-Flamurtari që po luhet në “Loro Boriçi”, të qytetit të Shkodrës, rezultati është në shifrat 0-0. Ka kaluar minuta e 15-të e takimit dhe shifrat nuk kanë ndryshuar.  Atmosfera e vakët...

Qarri motivon Kamzën: Çek të bardhë, fitoni dhe vendoseni vetë shpërblimin

para 12 muajve - Panorama

Kamza kërkon fitoren e parë në transfertë. Për të motivuar grupin ka menduar vetë presidenti Naim Qarri, i cili ka premtuar çek të bardhë për ekipin. “Nëse do të merrni tri pikë, do të vijë edhe premio....

Tek Lushnja kthehet buzëqeshja e dikurshme, gjithçka gati për sfidën kundër Kampionëve

para 12 muajve - Albeu

Lushnja bën gati festën. Rikthimi në shtëpi është shoqëruar me entuziazëm në radhët e ekipit, të cilët pretendojnë që faktorin në fushë ta kthejnë në forcë. Përballë do të kenë Kukësin, por ky fakt nuk...

Lushnja në këmbë, 4 mijë tifozë në stadium për të thyer Kukësin

para 12 muajve - Panorama

Lushnja bën gati festën. Rikthimi në shtëpi është shoqëruar me entuziazëm në radhët e ekipit, të cilët pretendojnë që faktorin në fushë ta kthejnë në forcë. Përballë do të kenë Kukësin, por ky fakt nuk...

Zbulohen formacionet zyrtare, Cungu dhe Duro me surpriza

para 12 muajve - Newsport

Vllaznia do të luajë kundër Flamurtarit në kuadër të javës së pestë të Superiores. Ky takim do të startojë në orën 14:00, ndërkohë disa minuta para startit janë publikuar formacionet zyrtare. Vllaznia:...

Lushnja – Kukësi, zbulohen formacionet zyrtare, Milinkoviç me ndryshime të shumta

para 12 muajve - Newsport

Lushnja do të luajë sot kundër Kukësit, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Ky takim do të startojë në orën 14:00, ndërkohë që tashmë janë bërë zyrtare formacionet zyrtare. Ekipi i drejtuar...

Kamza më e motivuar se kurrë, presidenti “hap thesin”

para 12 muajve - Newsport

Kamza do të luajë sot në Gjirokastër përballë Luftëtarit, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Bluzinjtë do të tentojnë një rezultat pozitiv, duke qenë se luajnë përballë publikut të tyre....

Lushnja përballë tifozëve, trajneri Bano dhe Milinkoviç vendosin për formacionet

para 12 muajve - Newsport

Lushnja do të luajë sot kundër Kukësit, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Ky takim është mjaft i rëndësishëm për ecurinë e të dy ekipeve, megjithatë për myzeqarët është më e veçantë duke...

Kukësi në provë përballë Lushnjes, 4 mijë tifozë në “Roza Haxhiu” “trembin” verilindorët

para 12 muajve - Newsport

24 orë para zhvillimit të takimit mes Lushnjes dhe Kukësit që luhet sot në orë 14:00, verdhejeshilët kanë marrë “ok” nga Komisioni i Licensimit. Tashmë janë instaluar kabinat e transmetimit, është montuar...

Kukësi tregon “muskujt” përballë Lushnjes: Objektivi, 3 pikët

para 12 muajve - Newsport

Verilindorët, nën drejtimin e trajnerit Mladen Milinkoviç udhëtojnë sot drejt Lushjes për të luajtur takimin e javës së pestë të Superligës. Trajneri serb ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme dhe...

Dy mungesa te Kukësi bëjnë me dhimbje “koke” trajnerin serb

para 12 muajve - Newsport

Kukësi sot udhëton sot drejt Lushnjes për të luajtur takimin e javës së pestë të Superligës. Edhe pse  në teori thuhet që kampionët nuk do e kenë të vështirë, në praktikë punët për trajnerin Mladen Milinkoviç...

Pas barazimit me Teutën, Kamza e motivuar për të gjetur fitoren, trajneri Ndreu “zgjon” lojtarët

para 12 muajve - Newsport

Kamza do të luajë sot në orën 14:00 në Gjirokastër takimin e javës së pestë të kampionatit të Superligës ndaj Luftëtarit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ramadan Ndreu i ka qëllimet e qarta, kërkon tre...

Ndryshime në formacion, Iuliano i beson “veteranëve”, vijon eksperimenti në mbrojtje

para 12 muajve - Newsport

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga ndeshja e nesërme midis Teutës dhe Partizanit, është zbuluar formacioni që me gjasë do të hedhë në fushë Iuliano. Italiani ka vendosur sërish që të eksperimentojë në mbrojtje,...

Milinkoviç: Partizani është pretendent për titullin, tifozët e Lushnjës do të na i vështirësojnë fitoren

para 12 muajve - Panorama

Trajneri i Kukësit, Mladen Milinkoviç, foli sot në konferencës për shtyp të programuar në prag të sfidës ndaj Lushnjës. Numri një i stolit të skuadrës verilindore ka besim se ekipi do të dale me 3 pikë...

Milinkoviç: Partizani është pretendent për titullin, tifozët e Lushnjës do të na e bëjnë më të vështirë fitoren

para 12 muajve - Panorama

Trajneri i Kukësit, Mladen Milinkoviç, foli sot në konferencës për shtyp të programuar në prag të sfidës ndaj Lushnjës. Numri një i stolit të skuadrës verilindore ka besim se ekipi do të dale me 3 pikë...

Milinkovic: Në Lushnje e vështirë, por duam fitore

para 12 muajve - SuperSport

Kukësi synon ti kthehet serisë së fitoreve prej sfidës së javës së pestë të kampionatit në fushën e Lushnjes. Objektivi janë tre pikët për të mos humbur terren nga rivalët e kreut, megjithatë trajneri...

INTERVISTA/ Nga Teuta te Luftëtari, rrëfehet 23-vjeçari i “bluzinjve”: Jemi më lart se vjet, ndaj Kamzës shënoj bashkë me Bregun

para 12 muajve - Newsport

Ai shihet si një ndër lojtarët më premtues të Superiores Shqiptare. Është vetëm 23 vjeç, ndërsa si lojtar ka dalë nga skuadra e Elbasanit, nga ku e ka edhe origjinën. Sezonin e kaluar ka luajtur me Teutën,...

Besar Musolli, 3515 km udhëtim për një fitore në Lushnjë

para 12 muajve - Panorama

Kukësi luan një transfertë sa të lehtë në letër, aq edhe të vështirë në fushën e blertë, pasi lushnjarët kërkojnë me çdo kusht pikë mbas nisjes së dobët që kanë bërë këtë kampionat. Në katër takime, lushnjarët...

Kapiteni Lena: Partizanin të mos ta shohim si emër të madh, duam fitore në shtëpi

para 12 muajve - Panorama

Kapiteni i Teutës, Nijaz Lena, ka besim se skuadra e tij do të mposhtë në “Niko Dovana” Partizanin dhe do të rikthehet te fitorja. “Prej dy javësh ne jemi duke u përgatitur për këtë ndeshje. Është një...

Skënderbeu e Kukësi, me rivalë mbijetese

para 12 muajve - Albeu

Pasi triumfoi në sfidën direkte dueli Skënderbeu – Kukësi do të vijojë në distancë dhe me sfida pothuajse identike. Korcarët presin Lacin në shtëpi ndërkohë që Kukësi do të luajë në transfertë ndaj Lushnjes,...

Teuta-Partizani, ora e së vërtetës për të kuqtë

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Jurgen Bardhi dhe Alban Hoxha do të jenë në fushën e blertë pas angazhimeve me kombëtaret, por Partizani në Durrës do të luajë pa 4 emra të rëndësishëm, sulmuesin Edgar Çani, Fejzullahin, Filin dhe Basrak....

Kamza kërkon fitoren e parë, formacion me dy sulmues në Gjirokastër

para 12 muajve - Panorama

Skuadra e Kamzës ka vijuar përgatitjet për transfertën e Gjirokastrës dhe gjatë ditës së djeshme është zhvilluar një ndeshje kontrolli brenda grupit. Gjatë kësaj seance, stafi ka praktikuar formacionin...

Skënderbeu e Kukësi, me rivalë mbijetese

para 12 muajve - SuperSport

Pasi triumfoi në sfidën direkte dueli Skënderbeu – Kukësi do të vijojë në distancë dhe me sfida pothuajse identike. Korcarët presin Lacin në shtëpi ndërkohë që Kukësi do të luajë në transfertë ndaj Lushnjes,...

Luftëtari për të thelluar rekordin ndaj Kamzës

para 12 muajve - SuperSport

Luftëtari ka mundësinë për të vijuar ecurinë e mirë pasi do të presë në shtëpi Kamzën, një kundërshtar që ka si objektiv mbijetesën. Por pavarësisht ambicies minimale të skuadrës së ardhur nga kategoria...

Teuta-Partizani, ora e së vërtetës për të kuqtë

para 12 muajve - SuperSport

Jurgen Bardhi dhe Alban Hoxha do të jenë në fushën e blertë pas angazhimeve me kombëtaret, por Partizani në Durrës do të luajë pa 4 emra të rëndësishëm, sulmuesin Edgar Çani, Fejzullahin, Filin dhe Basrak....

Vllaznia-Flamurtari, rikthen Duron në Shkodër

para 12 muajve - SuperSport

Vitet kalojnë por sfida Vllaznia-Flamurtarit vazhdon të mbetet një nga përballjet më të forta të futbollit shqiptar. Dy shkolla të ndryshme futbolli që kanë frymëzuar breza të tërë këtë të enjte do të...

Lushnja nuk e tremb trajnerin e Kukësit, Milinkoviç: Keni harruar Partizanin, kam vendosur për Bakajn dhe Gurin

para 12 muajve - Newsport

Trajneri i Kukësit, Mlladen Milinkoviç ka dalë në konferencë për shtyp një ditë para ndeshjes kundër Lushnjës. Tekniku i kampionëve deklaroi: “Në radhë të parë ne shikojmë ekipin tonë. Akoma s’mund të...

Artan Bano: Me Kukësin, premiera e parë në “Roza Haxhiu”, për t’u fituar

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA KATEGORIA SUPERIORE/ Ja si e ka përgatitur trajneri skuadrën e Lushnjës, për ndeshjen e javës së 5-të me kampionët Nesër nisin ndeshjet e Kategorisë Superiore, dhe java e pestë e saj sjell...

10 ditë pushim, Gilman Lika zbulon përgatitjet: Kemi zhvilluar seanca shtesë, ja ç’u them tifozëve shkodranë

para 12 muajve - Newsport

Nesër, Vllaznia do të presë në “Loro Boriçi” Flamurtarin, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Para këtij takimi ka dalë në konferencë para mediave, mesfushori i njohur Gilman Lika. Ky i...

Kamza pretendon në Gjirokastër fitoren e parë me dyshen sulmuese

para 12 muajve - Newsport

Kamza kërkon që të marrë fitoren e parë në këtë kampionat. Ekipi i drejtuar nga Ramadan Ndreu këtë javë do ketë përballë Luftëtarin, ku pritet një takim i fortë mes dy ekipeve që momentalisht kanë objektiva...

Lena “bën” kapitenin: Partizani thjesht kundërshtari i rradhës, hyjmë për fitore

para 12 muajve - Newsport

Kapiteni i Teutës, Nijas Lena duket i motivuar për përballjen me Partizanin. Në një pronocim të tij për mediat, Lena duket besim plotë për një rezultat pozitiv përballë të kuqve kryeqytetas. “Ne jemi përgatitur...

Partizani në ”izolim”, nuk udhëton drejt Durrësit

para 12 muajve - Newsport

Ekipi i Partizani këtë javë do ketë një transfertë në qytetin e Durrësit, ku gjen përballë Teutën. Por ashtu siç është e zakonit që ekipet udhëtojnë 1 ditë para për në qytetin ku do luajnë kjo nuk do ndodhë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK