http://kariera.mk

Nisin hetime në SHBA dhe Angli ndaj producentit duargjatë

para 11 muajve - Top Channel

Producenti i tmerrshëm i “Hollywood”-it, Harvey Weinstein do të vihet në shënjestrën e hetimeve të policisë amerikane dhe asaj britanike. Departamenti i Policisë së Nju Jorkut do të shqyrtojë pretendimet...

Harvey Weinsteinin e braktis bashkëshortja pas raportimeve për ngacmim seksual të mbi 30 aktoreve

para 11 muajve - Telegrafi

Aktualisht ‘temë e nxehtë’ e botës së showbizit ndërkombëtarë janë akuzat kundrejt producentit të njohur të filmave Harvey Weinstein. Mbi 30 aktore kanë raportuar ngacmimet seksuale që janë bërë nga ai,...

Ndahet nga bashkështorja pas akuzave për ngacmim seksual!

para 11 muajve - Prive

Aktualisht ‘temë e nxehtë’ e botës së showbizit ndërkombëtarë janë akuzat kundrejt producentit të njohur të filmave Harvey Weinstein. Mbi 30 aktore kanë raportuar ngacmimet seksuale që janë bërë nga ai,...

Harvey Weinsteinin e braktis bashkëshortja pas raportimeve për ngacmim seksual të mbi 30 aktoreve

para 11 muajve - Almakos

Aktualisht ‘temë e nxehtë’ e botës së showbizit ndërkombëtarë janë akuzat kundrejt producentit të njohur të filmave Harvey Weinstein. Mbi 30 aktore kanë raportuar ngacmimet seksuale që janë bërë nga ai,...

Nis hetimi ndaj regjisorit Weinstein

para 11 muajve - Klan Kosova

Policia në SHBA dhe Britani kanë nisur hetimet për akuzat kundër regjisorit Harvey Weinstein. Departamenti i Policisë në New York, është duke shikuar akuzat që datojnë që nga viti 2004, si dhe duke hetuar...

Paltrow e Jolie: Weinstein na ngacmoi seksualisht

para 12 muajve - Klan

Gwyneth Paltrow dhe Angelina Jolie janë dy aktoret e famshme që i shtohen listës së akuzave kundër regjizorit Harvey Weinstein për ngacmim seksual dhe sjellje të papërshtatshme. Në një intervistë me CNN,...

Abuzimi me pushtetin, “Bafta” pezullon Harvey Weinstein

para 12 muajve - Top Channel

Organizuesit e çmimeve Oscar përgatiten për bisedime urgjente mbi të ardhmen e manjatit të filmit Harvey Weinstein pas shpërthimit të skandalit mbi ngacmimet e tij seksuale, të shtrira në dekada të tëra....

“Oscar”, masa për producentin

para 12 muajve - Vizion Plus

Akademia Oskar do të mblidhet të shtunën në një takim urgjent për të vendosur fatin e producentit më të famshëm të Hollivud, Harvey Ueinstein. Regjisori u bë subjekt i zemërimit publik, pas publikimit...

Nis hetimi ndaj regjisorit Weinstein

para 11 muajve - Periskopi

Policia në SHBA dhe Britani kanë nisur hetimet për akuzat kundër regjisorit Harvey Weinstein. Departamenti i Policisë në New York, është duke shikuar akuzat që datojnë që nga viti 2004, si dhe duke hetuar...

Nisin hetimet ndaj producentit Harvey Weinstein

para 11 muajve - Arbresh

Policia në SHBA dhe Britani kanë nisur hetimet për akuzat kundër producentit Harvey Weinstein. Departamenti i Policisë në New York, është duke shikuar akuzat që datojnë që nga viti 2004, si dhe duke hetuar...

Edhe Rita Ora del publikisht kundër producentit Weinstein

para 12 muajve - Albinfo

Edhe Rita Ora del publikisht kundër producentit Weinstein Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka folur për skandalin e producentit të njohur të filmave Harvey Weinstein, i cili po akuzohet...

Harvey Weinstein akuzohet edhe nga Gwyneth Paltrow dhe Angelina Jolie

para 12 muajve - Klan Kosova

Kur Gwyneth Paltrow ishte 22 vjeçare, ajo e kishte fituar një rol që do ta bënte nga aktore në yll, shkruan New York Times, transmeton Klan Kosova. Producenti i filmave, Harvey Weinstein, e zgjodhi atë...

Akademia e OSCAR mbledhje urgjente për rastin Weinstein

para 12 muajve - RTV 21

Weinstein fuqimisht i mohon akuzat Nikoqirët e Oscarit do të mbajnë mbledhje emergjente ku do të diskutohet për rolin e ardhshëm të manjatit të filmit Harvey Weinstein pas akuzave për ngacmime seksuale....

A do ia marrin çmimet “Oskar” producentit Weinstein?

para 12 muajve - Ora news

Pas akuzave për sjellje jo të hijshme ndaj producentit të mirënjohur të Hollivudit Harvey Weinstein, Akademia e Oscar-it do të mbajë një mbledhje për të vendosur për të ardhmen e tij. Valës së reagimeve...

Akademia e Oscar pritet të mbajë bisedime urgjente me Weinstein

para 12 muajve - Klan Kosova

Mirëpritësit e Oscar pritet që të mbajnë bisedime urgjente me producentin e Hollywood, Harsey Weinstein. Këto bisedime do të bëhen për të shqyrtuar rolin e tij pas skandalit mbi ngacmimet seksuale, shkruan...

Harvey Weinstein akuzohet edhe nga Gwyneth Paltrow dhe Angelina Jolie

para 12 muajve - Infokusi

Kur Gwyneth Paltrow ishte 22 vjeçare, ajo e kishte fituar një rol që do ta bënte nga aktore në yll, shkruan New York Times, transmeton Klan Kosova. Producenti i filmave, Harvey Weinstein, e zgjodhi atë...

Abuzimet seksuale në Hollywood, jo vetëm Weinstein

para 12 muajve - Syri

Skandali që ka përfshirë producentin e suksesshëm Harvey Weinstein është i fundit në radhën e episodeve të dhunës që kanë pasur protagonistë emra të njohur të botës hollivudiane të kinemasë. Histori pak...

Akademia e Oscar pritet të mbajë bisedime urgjente me Weinstein

para 12 muajve - Ina

Mirëpritësit e Oscar pritet që të mbajnë bisedime urgjente me producentin e Hollywood, Harsey Weinstein. Këto bisedime do të bëhen për të shqyrtuar rolin e tij pas skandalit mbi ngacmimet seksuale, shkruan...

Seks në këmbim të karrierës, Lindsay Lohan në mbrojtje të producentit

para 12 muajve - Ora news

Skandali seksual që ka përfshirë Hollywood ka ndarë edhe yjet më të mëdha të showbiz përsa i përket qëndrimeve të tyre. Këngëtarja dhe aktorja me famë botërore Lindsay Lohan ka dalë në mbrojtje të një...

Të dashura gra, të pushtetshmëve mjafton të dish t’u thuash një “JO!”

para 12 muajve - Bota.al

Pendimi i vonuar? Eshtë më keq se sa zgjedhja për të përfunduar në një shtrat të rëndësishëm, duke menduar vetëm për karrierën Me tipa si Weinstein është e mbushur bota. Ndërkohë që zgjatet lista e denoncueseve...

Akademia e OSCAR mbledhje urgjente për rastin Weinstein

para 12 muajve - KosovaPress

Akademia e Arteve të Filmit dhe Shkencave tha se akuzat për sulmin seksual kundër Weinstein ishin "të pështira". Bafta, Akademia Britanike e Filmit dhe Televizionit, tashmë ka pezulluar anëtarësimin e...

Akademia e OSCAR mbledhje urgjente për rastin Weinstein

para 12 muajve - Gazeta e re

Nikoqirët e Oscarit do të mbajnë mbledhje emergjente ku do të diskutohet për rolin e ardhshëm të manjatit të filmit Harvey Weinstein pas akuzave për ngacmime seksuale. Akademia e Arteve të Filmit dhe Shkencave...

Abuzimet seksuale në Hollywood, jo vetëm Weinstein

para 12 muajve - Infokusi

Skandali që ka përfshirë producentin e suksesshëm Harvey Weinstein është i fundit në radhën e episodeve të dhunës që kanë pasur protagonistë emra të njohur të botës hollivudiane të kinemasë. Histori pak...

Abuzimet seksuale në Hollywood, jo vetëm Weinstein

para 12 muajve - Top Channel

Skandali që ka përfshirë producentin e suksesshëm Harvey Weinstein është i fundit në radhën e episodeve të dhunës që kanë pasur protagonistë emra të njohur të botës hollivudiane të kinemasë. Histori pak...

Edhe aktori Terry Crews tregon se ishte ngacmuar seksualisht nga një drejtor ekzekutiv i Hollywoodit

para 12 muajve - Telegrafi

Aktori Terry Crews ka zbuluar storjen shokuese se si ishte sulmuar seksualisht nga një drejtor i një filmi të njohur. Ai përmes rrjetit social Twitter ka zbuluar se si është prekur nga një drejtor i Hollywoodit...

Edhe aktori Terry Crews tregon se ishte ngacmuar seksualisht nga një drejtor ekzekutiv i Hollywoodit

para 12 muajve - Almakos

Aktori Terry Crews ka zbuluar storjen shokuese se si ishte sulmuar seksualisht nga një drejtor i një filmi të njohur. Ai përmes rrjetit social Twitter ka zbuluar se si është prekur nga një drejtor i Hollywoodit...

Paltrow dhe Jolie mes viktimave të producentit abuzues të Hollivudit

para 12 muajve - Arbresh

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltroë janë emrat më të rinj që i bashkohen listës së aktoreve të cilat kanë rrëfyer se janë abuzuar seksualisht nga producenti hollivudian, Harvey Weinstein. Të dyja aktoret...

Lindsay i del në mbrojtje producentit të njohur

para 12 muajve - Arbresh

Aktorja në Instagram ka xhiruar një video, në të cilën i del në mbrojtje producentit, të cilin më shumë se 25 femra e kanë akuzuar për sulm seksual. Harvey Weinstein (65) akuzohet për keqtrajtim seksual...

Skandal në Hollywood!

para 12 muajve - Sovrani

Yjet e Hollywood-it po flasin kundër producentit Harvey Weinstein, pas akuzave të shumta të tij për ngacmime seksuale. Që kur prodhuesi i filmit u nuk është më kryetar i kompanisë së filmave Weinstein,...

Lohan mbron Weinstein, e pastaj e fshin postimin

para 12 muajve - Klan Kosova

Lindsay Lohan i ka dalë në mbrojtje producentit filmik, Harvey Weinstein, pasi ky i fundit po akuzohet për ngacmim seksual, sidoqoftë më pas e ka fshirë postimin e saj. “Tung, jam Lindsay Lohan. Jam në...

Yjet dalin kundër Weinsteinit

para 12 muajve - Koha.net

Kanë kaluar tashmë disa ditë prej se shpërtheu lajmi se producenti i njohur Hollywoodian, Harvey Weinstein, po akuzohet për ngacmim seksual të disa femrave të reja, përfshirë këtu edhe faktin se në mënyrë...

Shtohen akuzat në skandalin seksual të producentit Weinstein

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Këtu në Shtetet e Bashkuara, producenti i njohur i Hollivudit Harvey Weinstein është në qendër të një skandali seksual. Fillimisht ai u akuzua për sjellje të papërshtatshme seksuale, por këtyre akuzave...

Lohan mbron Weinstein: Ai kurrë s’më ka ngacmuar

para 12 muajve - Klan Kosova

Një varg aktoresh të njohura, përfshirë edhe Angelina Jolie kanë akuzuar producentin e Hollywood, Harvey Weinstein për ngacmim seksual. Por atij në mbrojtje i ka dalë aktorja amerikane, Lindsay Lohan,...

Skandal seksual në Hollivud

para 12 muajve - Opinion

Meryl Streep dhe aktorë të tjerë të njohur po ngrenë zërin lidhur me skandalin seksual ku është përfshirë një prej njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit, Harvey Weinstein. I akuzuar për ngacmime seksuale,...

Lindsay i del në mbrojtje Weinstein

para 12 muajve - 10minuta

Aktorja në Instagram ka xhiruar një video, në të cilën i del në mbrojtje producentit, të cilin më shumë se 25 femra e kanë akuzuar për sulm seksual, transmeton KosovaPress. Lindsay Lohan (31) i ka quajtur...

Ngacmoi ‘pjeshkat’ e Hollywood-it, por producenti qefli tani e ka pisk!

para 12 muajve - Mapo

Foto 1 nga 13 Producenti i njohur Hollywood-ian, Harvey Weinstein po përballet me akuza të shumta nga  personat me të cilët ka punuar gjatë jetës së tij, që pretendojnë se janë ngacmuar seksualisht nga...

Pas pushimit nga puna, Weinstein-in e lë edhe gruaja

para 12 muajve - RTV 21

Harvey Weinstein është një producent gjigant filmash, mirëpo kohëve të fundit asgjë nuk po i shkon për dore Pas pushimit nga puna prej kompanisë që ai vetë e ka themeluar, edhe gruaja e tij ka lajmëruar...

Lindsay i del në mbrojtje Weinstein

para 12 muajve - KosovaPress

Lindsay Lohan (31) i ka quajtur akuzat të pavend, duke thënë se ai gjithmonë është sjell mirë. Harvey Weinstein (65) akuzohet për keqtrajtim seksual dhe dhunim. Në mesin e viktimave seksuale thuhet të...

Lohan mbron Weinstein: Ai kurrë s’më ka ngacmuar

para 12 muajve - Tetova Sot

Një varg aktoresh të njohura, përfshirë edhe Angelina Jolie kanë akuzuar producentin e Hollywood, Harvey Weinstein për ngacmim seksual. Por atij në mbrojtje i ka dalë aktorja amerikane, Lindsay Lohan,...

Edhe Jolie e Paltrow, në listën e...

para 12 muajve - Top Channel

I tmerrshmi dhe Georgina Chapman Lista e viktimave të Harvey Weinstein zgjerohet dita-ditës, duke u shtuar me emra të famshëm si ai i Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow, aktoret më të fundit që tregojnë...

Producenti i njohur i Hollywood-it akuzohet për përdhunim të Angelina Jolie

para 12 muajve - OraInfo

Harvey Weinstein, producent i filmave të filmave në Hollywood akuzohet për përdhunim. Skandali u zbulua pasi shumë femra deklaruan se ai i kishte ngacmuar seksualisht dhe përdhunuar. “Jam shumë e mërzitur...

Producenti i njohur i filmave të Hollywood akuzohet për përdhunim të disa aktoreve

para 12 muajve - BalkanWeb

Një prej producentëve më të mëdhenj të filmave në Hollywood, Harvey Weinstein, akuzohet për përdhunim. Skandali u zbulua pasi shumë femra deklaruan se ai i kishte ngacmuar seksualisht dhe përdhunuar. “Jam...

​Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

para 12 muajve - BalkanWeb

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollywoodit, Harvey Weinstein. Të dyja thanë se incidentet ndodhën në...

Jolie dhe Paltrow në listën e të ngacmuarave seksualisht nga Weinstein

para 12 muajve - Ora news

Gwyneth Paltrow dhe Angelina Jolie janë yjet e fundit të Hollywood që kanë akuzuar Harvey Weinstein për ngacmimin seksual, duke u bërë pjesë e dhjetra femrave që kanë përshkruar përvojat e tyre të tmerrshme...

Skandali në Hollivud, producenti Weinstein përdhunonte aktoret

para 12 muajve - ABC News

Prej ditësh Hollivudi është tronditur nga skandali ku protagonist është producenti i njohur Harvei Ueinstein. Disa aktore të njohura e kanë akuzuar për përdhunim dhe ngacmime seksuale. Të fundit që kanë...

Weinstein tani braktiset edhe nga gruaja

para 12 muajve - Klan Kosova

Georgina Chapman, gruaja e producentit të filmave, Harvey Weinstein, ka njoftuar se do ta braktisë burrin e saj, pas akuzave ndaj tij për ngacmim seksual. Çifti që ka 10 vjet martesë, kanë po ashtu dy...

Aktoret e famshme akuzojnë hapur producentin Hollywood-ian: Ka abuzuar me ne!

para 12 muajve - Tetova Sot

Producenti i njohur Hollywood-ian, Harvey Weinstein po përballet me akuza të shumta nga  personat me të cilët ka punuar gjatë jetës së tij, që pretendojnë se janë ngacmuar seksualisht nga ai. Pjesë e këtij...

Divat e Hollivudit Paltrow, Jolie dhe Argento denoncojnë përdhunimin

para 12 muajve - ABC News

Është hapur kutia e zezë e Pandorës për Harvey Weinstein. Kundër producentit të mirënjohur kanë dëshmuar për përdhunim edhe yje të hollivudit si Gëyneth Paltroë e Angelina Jolie. Dy divat e kanë akuzuar...

​Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

para 12 muajve - Telegrafi

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollywoodit, Harvey Weinstein. Të dyja thanë se incidentet ndodhën në...

Weinstein akuzohet për ngacmime seksuale

para 12 muajve - Politiko

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar. Paditësja e cituar në The New Yorker,...

Jolie dhe Paltrow, viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

para 12 muajve - Klan Kosova

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollivudit Harvey Weinstein, transmeton Klan Kosova. Të dyja thanë se...

Producenti hollivudian akuzohet për ngacmime seksuale

para 12 muajve - Lajmi.net

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar. Paditësja e cituar në The New Yorker,...

Skandal seksual në Hollivud, Producenti Weinstein ka ngacmuar seksualisht 13 femra

para 12 muajve - Vizion Plus

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar. Paditësja e cituar në The New Yorker,...

Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

para 12 muajve - RTV 21

Jolie dhe Paltrow u janë bashkuar një varg aktoresh që akuzojnë Weinstein Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti...

Paltrow dhe Jolie mes viktimave të producentit abuzues të Hollivudit

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltroë janë emrat më të rinj që i bashkohen listës së aktoreve të cilat kanë rrëfyer se janë abuzuar seksualisht nga producenti hollivudian, Harvey Weinstein. Të dyja aktoret...

Producenti hollivudian akuzohet për ngacmime seksuale

para 12 muajve - Indeks online

Producenti i njohur hollivudian, Harvey Weinstein po akuzohet për ngacmim seksual. Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri...

Producenti hollivudian akuzohet për ngacmime seksuale dhe përdhunime

para 12 muajve - Indeks online

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar. Paditësja e cituar në The New Yorker,...

Producenti hollivudian akuzohet për ngacmime seksuale

para 12 muajve - Medial

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar. Paditësja e cituar në The New Yorker,...

Producenti i Hollywood akuzohet për përdhunim, gruaja i kërkon divorcin

para 12 muajve - Ora news

Gruaja e Harvey Weinstein, Georgina Chapman, ka njoftuar se do të divorcohet nga një prej producentëve më të mëdhenj të filmave në Hollywood, pasi shumë femra deklaruan se ai i kishte ngacmuar seksualisht...

Producenti hollivudian akuzohet për ngacmime seksuale

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar. Paditësja e cituar në The New Yorker,...

Skandal seksual në Hollivud, Producenti Weinstein ka ngacmuar seksualisht 13 femra

para 12 muajve - Fakti Ditor

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar. Paditësja e cituar në The New Yorker,...

Angelina Jolie akuzon procudentin e Hollivudit për abuzim seksual

para 12 muajve - Koha Jone

Producenti i njohur Hollywood-ian, Harvey Weinstein po përballet me akuza të shumta nga  personat me të cilët ka punuar gjatë jetës së tij, që pretendojnë se janë ngacmuar seksualisht nga ai. Pjesë e këtij...

​Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

para 12 muajve - Almakos

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollywoodit, Harvey Weinstein. Të dyja thanë se incidentet ndodhën në...

FOTO/ Aktoret e famshme akuzojnë hapur producentin Hollywood-ian: Ka abuzuar me ne!

para 12 muajve - Syri

Producenti i njohur Hollywood-ian, Harvey Weinstein po përballet me akuza të shumta nga  personat me të cilët ka punuar gjatë jetës së tij, që pretendojnë se janë ngacmuar seksualisht nga ai. Pjesë e këtij...

Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollywoodit, Harvey Weinstein. Të dyja thanë se incidentet ndodhën në...

Skandal seksual në Hollivud, Producenti Weinstein ka ngacmuar seksualisht 13 femra

para 12 muajve - Tetova Sot

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti hollivudian, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar. Paditësja e cituar në The New Yorker,...

Jolie dhe Paltrow, viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

para 12 muajve - Infokusi

Angelina Jolie dhe Gwyneth Paltrow janë dy aktoret e tjera që pretendojnë se ishin viktima të ngacmimeve seksuale nga producenti i Hollivudit Harvey Weinstein, transmeton Klan Kosova. Të dyja thanë se...

Aktoret e famshme akuzojnë hapur producentin Hollywood-ian: Ka abuzuar me ne!

para 12 muajve - Tetova Sot

Producenti i njohur Hollywood-ian, Harvey Weinstein po përballet me akuza të shumta nga  personat me të cilët ka punuar gjatë jetës së tij, që pretendojnë se janë ngacmuar seksualisht nga ai. Pjesë e këtij...

Producenti i Hollywood akuzohet për ngacmime seksuale

para 12 muajve - Insajderi

Revista The New Yorker, ka raportuar se producenti i Hollywood-it, Harvey Weinstein, ka ngacmuar seksualisht 13 gra, tri prej të cilave kanë thanë se edhe i ka përdhunuar. Paditësja e cituar në The New...

Jolie dhe Paltrow thonë se ishin viktima të ngacmimit seksual nga Weinstein

para 12 muajve - KosovaPress

Të dyja thanë se incidentet ndodhën në fillimet e karrierës së tyre. Ato u janë bashkuar një varg aktoresh që akuzojnë Weinstein për ngacmime. Të martën, ai mohoi akuzat në revistën The New Yorker. Gruaja...

Aktoret e famshme akuzojnë hapur regjisorin Hollywood-ian: Ka abuzuar me ne

para 12 muajve - Periskopi

Regjisori i njohur Hollywood-ian, Harvey Weinstein po përballet me akuza të shumta nga  personat me të cilët ka punuar gjatë jetës së tij, që pretendojnë se janë ngacmuar seksualisht nga ai. Pjesë e këtij...

Producenti hollivudian mohon akuzat për përdhunimin e aktoreve

para 12 muajve - Periskopi

Revista publikoi një artikull ku sillte denoncimin e disa grave, viktima të dhunës seksuale të Harvey, përfshirë aktoren Azi Argento. Aktoret Mira Sorvino dhe Rosanna Arquette ishin gjithashtu në mesin...

Producenti hollivudian mohon akuzat për përdhunimin e aktoreve

para 12 muajve - Ora news

Producenti dhe bashkëthemeluesi i studios së filmit Miramax, Harvey Weinstein, ka mohuar përdhunimin e tre grave pas akuzave të bëra në revistën amerikane The New Yorker. Revista publikoi një artikull...

Aktorja italiane akuzon producentin Hollivudian për ngacmim seksual, në listë dhe Angelina Jolie

para 12 muajve - BalkanWeb

SHBA – Asia Argento ka akuzuar producentin e njohur hollivudian, Harvey Weinstein se e kishte përdhunuar. Në një intervistë për ‘New Yorker’, aktorja italiane ka rrëfyer se në vitin 1997, kur ajo ishte...

Skandali seksual, aktoret nuk i duan as kompaninë producentit

para 12 muajve - Top Channel

Bordi drejtues i “Weinstein Co.” e shkarkoi menjëherë manjatin e turpëruar të filmit, njëkohësisht bashkëkryetar të saj, Harvey Weinstein, por e ardhmja e firmës tani është e paqartë. Kryeredaktori i revistës...

Producenti i Hollivudit akuzohet se ka abuzuar me aktoren italiane Asia Argento

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Aktorja e njohur italiane, Asia Argento ka akuzuar producentin e njohur hollivudian, Harvey Weinstein se e kishte përdhunuar. Në një intervistë për ‘New Yorker’, aktorja ka rrëfyer se në vitin 1997, kur...

Harvey Weinsten “braktiset” nga të gjithë

para 12 muajve - Top Channel

Meryl Streep dhe aktorë të tjerë të njohur po ngrenë zërin lidhur me skandalin seksual ku është përfshirë një prej njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit, Harvey Weinstein. I akuzuar për ngacmime seksuale,...

Harvey Weinsten lihet anash nga të gjithë

para 12 muajve - Lajmi.net

Meryl Streep dhe aktorë të tjerë të njohur po ngrenë zërin lidhur me skandalin seksual ku është përfshirë një prej njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit, Harvey Weinstein. I akuzuar për ngacmime seksuale,...

Skandali seksual, aktoret nuk i duan as kompaninë producentit

para 12 muajve - Infokusi

Bordi drejtues i Weinstein Co. e shkarkoi menjëherë manjatin e turpëruar të filmit, njëkohësisht bashkëkryetar të saj, Harvey Weinstein, por e ardhmja e firmës tani është e paqartë. Kryeredaktori i revistës...

Harvey Weinsten lihet anash nga të gjithë

para 12 muajve - Almakos

Meryl Streep dhe aktorë të tjerë të njohur po ngrenë zërin lidhur me skandalin seksual ku është përfshirë një prej njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit, Harvey Weinstein. I akuzuar për ngacmime seksuale,...

Harvey Weinsten “braktiset” nga të gjithë

para 12 muajve - Infokusi

Meryl Streep dhe aktorë të tjerë të njohur po ngrenë zërin lidhur me skandalin seksual ku është përfshirë një prej njerëzve më të fuqishëm të Hollivudit, Harvey Weinstein. I akuzuar për ngacmime seksuale,...

Seks në këmbim të karrierës, pushohet nga puna producenti më i madh i Hollywood

para 12 muajve - Periskopi

Harvey Weinstein, producent fitues i çmimit Oskar, i akuzuar për ngacmim seksual të punonjësve femra është shkarkuar nga puna nga bordi i kompanisë së tij. Ai është një nga prodhuesit më të mëdhenj të...

Kërkonte seks në këmbim të karrierës

para 12 muajve - Opinion

Harvey Weinstein, producent fitues i çmimeve “Oscar” dhe njëri prej njerëzve më të fuqishëm në Hollywood, është shkarkuar nga bordi drejtues i kompanisë së tij pas skandalit të abuzimeve seksuale, që shpërtheu...

Kërkonte seks në këmbim të karrierës

para 12 muajve - Top Channel

Harvey Weinstein, producent fitues i çmimeve “Oscar” dhe njëri prej njerëzve më të fuqishëm në Hollywood, është shkarkuar nga bordi drejtues i kompanisë së tij pas skandalit të abuzimeve seksuale, që shpërtheu...

Kërkonte seks në këmbim të karrierës

para 12 muajve - Lajmi.net

Harvey Weinstein, producent fitues i çmimeve “Oscar” dhe njëri prej njerëzve më të fuqishëm në Hollywood, është shkarkuar nga bordi drejtues i kompanisë së tij pas skandalit të abuzimeve seksuale, që shpërtheu...

A ishin veprimet e manjatit të filmit Harvey Weinstein, një sekret i hapur?

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Për dekada me radhë, Harvey Weinstein ka mbajtur një pozitë të lartë në Hollivud si një nga figurat më të fuqishme të industrisë: një manjat i filmave. Por emri i Weinstein-it, një refren gjithmonë i pranishëm...

Kërkonte seks në këmbim të karrierës

para 12 muajve - Infokusi

Harvey Weinstein, producent fitues i çmimeve “Oscar” dhe njëri prej njerëzve më të fuqishëm në Hollywood, është shkarkuar nga bordi drejtues i kompanisë së tij pas skandalit të abuzimeve seksuale, që shpërtheu...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK