http://kariera.mk

Izraeli i bashkohet Amerikës, tërhiqet nga UNESCO

para 11 muajve - Top Channel

Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli....

Netanjahu: Izraeli do të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO

para 11 muajve - Portalb

Izraeli do të tërhiqet nga anëtarësimi në UNESKO, paralajmëroi kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu. “Kryeministri Netanjahu kërkoi nga Ministria e Punëve të Jashtme të përgatitë gjithçka nevojitet...

Izraeli i bashkohet SHBA-së në tërheqjen nga UNESCO

para 11 muajve - Koha.net

Pas tërheqjes së SHBA-së nga UNESCO, edhe Izraeli ka njoftuar se do të tërhiqet. Kryeministri izraelit Benjamin Netenyahu ka vlerësuar vendimin e SHBA-së si “të guximshëm dhe moral”, shkruan Aljazeera,...

Pas SHBA-ve edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO

para 11 muajve - Alsat-M

Izraeli njoftoi sot tërheqjen nga UNESCO ashtu si SHBA-ja për shkak të pozicionimeve anti-izraelite, sipas Tel Avivit, të kësaj organizate të OKB-së. “Kryeministri Benjamin Netanyahu i ka dhënë instruksione...

“Teatër i absurdit ku deformohet historia”, pas SHBA-së edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO

para 11 muajve - BalkanWeb

TEL AVIV – Izraeli njoftoi sot tërheqjen nga UNESCO ashtu si SHBA-ja për shkak të pozicionimeve anti-izraelite, sipas Tel Avivit, të kësaj organizate të OKB-së. “Kryeministri Benjamin Netanyahu i ka dhënë...

SHBA-të tërhiqen nga UNESCO

para 12 muajve - Alsat-M

SHBA njoftoi sot se do të tërhiqet nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Edukim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), duke akuzuar institucionin se ishte anti-izraelit. SHBA-të do të mbajë statusin e vëzhguesit,...

Shtetet e Bashkuara braktisin UNESCO-n: Ka qëndrim antiizraelit

para 12 muajve - Top Channel

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë braktisur organizatën “UNESCO”, duke e akuzuar atë për qëndrim antiizraelit. Kjo agjenci e OKB-së njihet për përcaktimin e zonave të Trashëgimisë Notërore, si Palmira...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Telegrafi

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Qeveria e Haradinajt nuk aplikoi ne UNESCO sepse SHBA-te dhe Izrali largohen nga kjo organizate

para 11 muajve - Presheva Jone

Preshevë, 12 Nga Uashingtoni njoftohet se  SHBA-te jane gati te largohen nga UNESCO, një vendim që vjen nga Steit deparametni  qe është i lidhur me borxhin për anëtarësim, nevoja për reforma dhe politika...

Pas SHBA-së edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO

para 11 muajve - Opinion

Izraeli njoftoi sot tërheqjen nga UNESCO ashtu si SHBA-ja për shkak të pozicionimeve anti-izraelite, sipas Tel Avivit, të kësaj organizate të OKB-së. “Kryeministri Benjamin Netanyahu i ka dhënë instruksione...

Kur hyn në fuqi vendimi i SHBA-së për tërheqje nga UNESCO

para 12 muajve - Koha.net

Departamenti Amerikan i Shtetit ka konfirmuar se vendi zyrtarisht është duke u tërhequr nga agjencia e OKB-së për Arsim, Kulturë dhe Shkencë, për të cilën në vitin 1945 kishte ndihmuar që të themelohet....

Pas SHBA-ve edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Shqiptarja

Pas SHBA-ve e cila u largua nga UNESCO edhe Izraeli ka marrë të njëjtin vendim vetëm disa orë më pas në pasditen e kësaj të enjte. Një nga arsyet e largimit të SHBA nga UNESCO ka qënë Izraeli, duke e akuzuar...

Pas SHBA, edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Izraeli i bashkohet Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke u tërhequr nga Organizata botërore kulturore UNESCO, pasi zyrtarët amerikanë e kanë akuzuar UNESCO se ka qëndrime anti-izraelite Kryeministri i...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Klan Kosova

Izraeli ka marrë vendim qe te largohet nga UNESCO, e kjo vjen pas largimit te SHBA-ve te cilin e kane bere te ditur gjate dites te njte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye te largimit te saj....

Izraeli i bashkohet SHBA-së: Braktisim UNESCO-n

para 12 muajve - Mapo

Izraeli tha se do i bashkohet SHBA, për t’u tërhequr nga organizata kulturore e OKB, UNESCO. Kjo për shkak se zyrtarët amerikanë thonë se UNESCO ka mbajtur qëndrime kundër Izraelit. Kryeministri i Izraelit,...

Izraeli mbështet SHBA-në për vendimin e tërheqjes nga UNESCO

para 12 muajve - Koha.net

Kryeministri izraelit Benjamin Netenyahu ka vlerësuar vendimin e SHBA-së si “të guximshëm dhe moral”, pasi ata sot u larguan nga UNESCO. Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga UNESCO shkaku...

Izraeli i bashkohet SHBA-ve duke u larguar nga Unesco

para 12 muajve - RTV 21

Izraeli ka thënë se do t’i bashkohet Shteteve të Bashkuara kështu duke u larguar nga organizata kulturore Unesco Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka cilësuar vendimin e Shteteve të Bashkuara si...

SHBA del nga UNESCO

para 12 muajve - Opinion

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të dalin nga organizata kulturore e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, ku bëjnë pjesë që nga viti 2003. SHBA-të kanë akuzuar organizatën për paragjykime ‘anti-Izrael’...

Pas SHBA-së një tjetër shtet largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Syri

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Pas SHBA-së edhe ky shtet largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Lajmi.net

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Pas SHBA-së edhe ky shtet largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Politiko

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 12 muajve - GazetaBlic

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

SHBA largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Vizion Plus

Shtetet e Bashkuara janë tërhequr nga UNESCO. Arsyet e këtij vendimi lidhen me qëndrimet e vazhdueshme të kësaj organizate kundër Izraelit. Përmes një komunikate për shtyp, Departamenti Amerikan i Shtetit...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Gazeta Express

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Pas SHBA-së edhe ky shtet i fuqishëm del nga UNESCO

para 12 muajve - Indeks online

Shteti i Izraelit ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen pas largimit të SHBA-ve të cilin e kanë bërë të ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye për largimin...

UNESKO në vitin 2018 pa SHBA-në

para 12 muajve - Portalb

Kombet e Bashkuara të Amerikës nga 31 dhjetori do të tërhiqen nga UNESKO, njoftoi sot Departamenti i Shtetit. “Nuk ishte e lehtë të merret vendim. Ajo e reflektoi shqetësimin e SHBA-së për shkak të obligimeve...

SHBA: Do të tërhiqemi nga UNESCO, ka prirje kundër Izraelit

para 12 muajve - Gazeta Shqip

Shtetet e Bashkuara thonë se do të tërhiqen nga UNESCO, duke e akuzuar organizatën për prirje kundër Izraelit. Zëdhënësja e Departamentit të Shtetit Heather Nauert tha përmes një deklarate se “SHBA i kanë...

Kjo është arsyeja pse Amerika u largua nga UNESCO

para 12 muajve - GazetaBlic

SHBA-të kanë befasuar me vendimin e sotëm që të largohen nga UNESCO. Gjatë ditës është bërë e ditur edhe arsyeja e largimi, e cila ka të bëjë me Izraelin. Pasi mandati i drejtoreshës së përgjithshme të...

Amerika u largua nga UNESCO për shkak të Izraelit

para 12 muajve - Klan Kosova

SHBA-të kanë befasuar me vendimin e sotëm që të largohen nga UNESCO. Gjatë ditës është bërë e ditur edhe arsyeja e largimi, e cila ka të bëjë me Izraelin. Pasi mandati i drejtoreshës së përgjithshme të...

Vjen reagimi i Britanisë pas largimit të SHBA-së nga UNESCO

para 12 muajve - Gazeta Express

Britania e Madhe mbetet e përkushtuar ndaj Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), ka thënë sot një zëdhënës i kryeministres britanike, Theresa May, pak orë pasi Shtetet...

ShBA Tërhiqet nga UNESCO

para 12 muajve - Kallxo

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po tërhiqen nga organizata kulturore e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, duke e akuzuar për tendenca anti-izraelite. Departamenti i Shtetit tha se do të vendoste një mision...

Pas Amerikës edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO

para 11 muajve - Albinfo

Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli....

Shtetet e Bashkuara tërhiqen si anëtare e organizatës ndërkombëtare UNESCO

para 12 muajve - Telegrafi

Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar se në fund se do të tërhiqen nga UNESCO deri në fund të vitit të ardhshëm, pasi konsiderojnë që në këtë organizatë ndërkombëtare nevojiten reforma dhe se në të janë...

Pas SHBA-së një tjetër shtet largohet nga UNESCO

para 11 muajve - Tetova Sot

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

SHBA tërhiqet nga UNESCO

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara thanë se do të tërhiqen nga Agjencia për Kulturë e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, duke e akuzuar atë për “anim anti-izraelit”. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Heather...

Departamenti i Shtetit: SHBA-ja nga 31 dhjetori do të tërhiqen nga UNESKO

para 12 muajve - Medial

Kombet e Bashkuara të Amerikës nga 31 dhjetori do të tërhiqen nga UNESKO, njoftoi sot Departamenti i Shtetit. “Nuk ishte e lehtë të merret vendim. Ajo e reflektoi shqetësimin e SHBA-së për shkak të obligimeve...

Merret vendimi, SHBA tërhiqet përfundimisht nga UNESCO, shkak Izraeli

para 12 muajve - BalkanWeb

SHBA do të largohet nga organizata kulturore e OKB-së, UNESCO, duke e akuzuar për  paragjykim të vazhdueshëm kundër Izraelit, shkruan BBC. Agjencia është e njohur për përcaktimin e vendeve të trashigimisë...

“Lamtumirë UNESCO”, SHBA dhe Izraeli braktisin Agjencinë e OKB-së

para 12 muajve - Java News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë i kanë bërë rezolutave...

SHBA: Do të tërhiqemi nga UNESCO

para 12 muajve - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara thonë se do të tërhiqen nga UNESCO, duke e akuzuar organizatën për prirje kundër Izraelit. Zëdhënësja e Departamentit të Shtetit Heather Nauert tha përmes një deklarate se “SHBA i kanë...

“Lamtumirë UNESCO”, SHBA dhe Izraeli braktisin Agjencinë e OKB

para 12 muajve - Java News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë i kanë bërë rezolutave...

SHBA largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON(AA) – SHBA-ja ka marrë vendimin për largim nga organizata për Arsim, Shkencë dhe Kulturë e Kombeve të Bashkuara (UNESCO), transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim...

“Lamtumirë UNESCO”, pas SHBA-ve ikën edhe Izraeli

para 12 muajve - Java News

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Izraeli i bashkohet Amerikës, tërhiqet nga UNESCO

para 11 muajve - Insajderi

Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe Izraeli....

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Infokusi

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

Pas SHBA-së, edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 11 muajve - Te Sheshi

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. SHBA ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, ndërsa Kosova përpiqet për anëtarësim

para 12 muajve - GazetaBlic

Departamenti i Shtetit Amerikan ka njoftuar largimin nga organizata ndërkombëtare UNESCO për shkak të paragjykimeve anti-izraelite. SHBA do të mbetet vëzhgues i përhershëm. “Ky vendim nuk u mor me lehtësi...

SHBA kanë për qëllim të tërhiqen nga UNESKO

para 12 muajve - Portalb

SHBA-ja planifikon ta braktisë UNESKO-n, me ç’rast do ta vështirësojnë edhe më shumë situatën e organizatës së KB-së për kulturë dhe arsim, të cilës i bëjnë problem rivalitetet rajonale dhe mungesa e financimit,...

Befason ShBA-ja, largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Indeks online

Departamenti i Shtetit Amerikan ka njoftuar largimin nga organizata ndërkombëtare UNESCO për shkak të paragjykimeve anti-izraelite. SHBA do të mbetet vëzhgues i përhershëm. "Ky vendim nuk u mor me lehtësi...

Shtetet e Bashkuara braktisin UNESCO-n: Ka qëndrim antiizraelit

para 12 muajve - Almakos

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë braktisur organizatën “UNESCO”, duke e akuzuar atë për qëndrim antiizraelit. Kjo agjenci e OKB-së njihet për përcaktimin e zonave të Trashëgimisë Notërore, si Palmira...

SHBA tërhiqet nga UNESCO: Është organizatë anti-Izraelite

para 12 muajve - Shqiptarja

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga organizata kulturore e OKB-së, UNESCO. Arsyet e këtij vendimi lidhen me qëndrimet e vazhdueshme të kësaj organizate kundër Izraelit. Ka qenë Sekretari...

Shtetet e Bashkuara largohen nga UNESCO

para 12 muajve - ABC News

SHBA do të tërhiqet nga UNESKO në fund të dhjetorit të këtij viti. Ky vendim I administratës së presientit Donald Trump bazohet në akuzat se organizata Kulturore është kundër Izraelit. Shtetet e Bashkuara...

SHBA braktis UNESCO-n, i bashkohet dhe Izraeli

para 11 muajve - Respublica

SHBA njoftoi sot se do të tërhiqet nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Edukim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), duke e akuzuar këtë institucion se ishte anti izraelit. SHBA do të mbajë statusin e vëzhguesit,...

SHBA-të tërhiqen nga UNESCO, shkak Izraeli

para 12 muajve - RTV 21

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po tërhiqen nga irganizata kulturore e Kombeve të Bashkuara, Unesco, duke e akuzuar për tendenca anti-izraeliste Departamenti i shtetit tha se do të vendoste një mision...

SHBA-ja tërhiqet nga UNESCO

para 12 muajve - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga UNESCO shkaku i anëtarësimit të Palestinës në këtë institucion të Kombeve të Bashkuara. Departamenti i Shtetit ka thënë se SHBA-ja ka kërkuar të mbetet...

Izraeli i bashkohet SHBA-së: Braktisim UNESCO-n

para 11 muajve - Fol

Izraeli tha se do i bashkohet SHBA, për t’u tërhequr nga organizata kulturore e OKB, UNESCO. Kjo për shkak se zyrtarët amerikanë thonë se UNESCO ka mbajtur qëndrime kundër Izraelit. Kryeministri i Izraelit,...

SHBA-të do të tërhiqen nga UNESCO për shkak të Izraelit

para 12 muajve - Ora news

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të tërhiqen nga organizata kulturore e OKB-së, UNESCO, me arsyen e “paragjykimit të vazhdueshëm kundër Izraelit nga ana e organizatës. UNESCO ka shprehur në vijimësi...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 12 muajve - Indeks online

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 12 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Bota Press

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte.Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

SHBA largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Shenja

SHBA-ja ka marrë vendimin për largim nga organizata për Arsim, Shkencë dhe Kulturë e Kombeve të Bashkuara (UNESCO), transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga Departamenti Amerikan...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, ndërsa Kosova përpiqet për anëtarësim

para 12 muajve - Infokusi

Departamenti i Shtetit Amerikan ka njoftuar largimin nga organizata ndërkombëtare UNESCO për shkak të paragjykimeve anti-izraelite. SHBA do të mbetet vëzhgues i përhershëm. “Ky vendim nuk u mor me lehtësi...

Edhe një shtet largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Sovrani

Shteti i Izraelit ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen pas largimit të SHBA-ve të cilin e kanë bërë të ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye për largimin...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 12 muajve - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Gazeta e re

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të largimit...

SHBA braktis UNESCO-n: Ka qëndrim antiizraelit

para 12 muajve - Lajme.al

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë braktisur organizatën “UNESCO”, duke e akuzuar atë për qëndrim antiizraelit. Kjo agjenci e OKB-së njihet për përcaktimin e zonave të Trashëgimisë Notërore, si Palmira...

Edhe Izraeli përgatitet të largohet nga UNESCO

para 12 muajve - Arbresh

Pas njoftimit të SHBA-ve për t’u larguar nga UNESCO, të njëjtën gjë pritet ta bëj edhe Izraeli, transmeton portali arbresh.info Menjëherë pas vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për tërheqje...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, e akuzon si anti-izraelite

para 12 muajve - Te Sheshi

Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se do të largohen nga UNESCO, organizata për kulturë, shkencë dhe arsim e OKB-së, më 31 dhjetor. Departamenti i Shtetit tha se kishte marrë vendimin për shkak të borxheve...

Arsyeja pse Amerika u largua nga UNESCO

para 12 muajve - Insajderi

SHBA-të kanë befasuar me vendimin e sotëm që të largohen nga UNESCO. Gjatë ditës është bërë e ditur edhe arsyeja e largimi, e cila ka të bëjë me Izraelin. Pasi mandati i drejtoreshës së përgjithshme të...

SHBA: Do të tërhiqemi nga UNESCO

para 12 muajve - Illyria

Shtetet e Bashkuara thonë se do të tërhiqen nga UNESCO, duke e akuzuar organizatën për prirje kundër Izraelit. Zëdhënësja e Departamentit të Shtetit Heather Nauert tha përmes një deklarate se “SHBA i kanë...

SHBA tërhiqet nga UNESCO

para 12 muajve - KosovaPress

SHBA do të mbajë statusin e vëzhguesit, njoftoi Departamenti i Shtetit, në vend të përfaqësimit të tyre në agjencinë e OKB-së me seli në Paris. Drejtoresha e Përgjithshme e UNESCO, Irina Bokova shprehu...

SHBA tërhiqet nga UNESCO

para 12 muajve - Albinfo

Departamenti i Shtetit ka thënë se është i brengosur për problemet financiare të UNESCO-s dhe ka bërë thirrje për reforma në Agjenci Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga UNESCO, duke e akuzuar...

Kjo është arsyeja pse Amerika u largua nga UNESCO

para 12 muajve - Periskopi

SHBA-të kanë befasuar me vendimin e sotëm që të largohen nga UNESCO. Gjatë ditës është bërë e ditur edhe arsyeja e largimi, e cila ka të bëjë me Izraelin. Pasi mandati i drejtoreshës së përgjithshme të...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 12 muajve - Java News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 12 muajve - Infokusi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA tërhiqet nga UNESCO

para 12 muajve - Gazeta e re

Shtetet e Bashkuara thanë se do të tërhiqen nga Agjencia për Kulturë e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, duke e akuzuar atë për “anim anti-izraelit”. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Heather...

Shtetet e Bashkuara largohen nga UNESCO

para 12 muajve - Fol

SHBA do të tërhiqet nga UNESKO në fund të dhjetorit të këtij viti. Ky vendim I administratës së presientit Donald Trump bazohet në akuzat se organizata Kulturore është kundër Izraelit. Shtetet e Bashkuara...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 12 muajve - Gazeta Liria

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

Merret vendimi, SHBA tërhiqet përfundimisht nga UNESCO, shkak Izraeli

para 12 muajve - Gazeta Telegraf

SHBA do të largohet nga organizata kulturore e OKB-së, UNESCO, duke e akuzuar për paragjykim të vazhdueshëm kundër Izraelit, shkruan BBC. Agjencia është e njohur për përcaktimin e vendeve të trashigimisë...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 12 muajve - Bota Press

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

ShBA braktis UNESCO-n për shkak të Izraelit

para 12 muajve - Insajderi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan sot vendimin e tyre për t’u tërhequr nga UNESCO, duke përmendur kështu shqetësimet e tyre lidhur me këtë institucion. ShBA-ja do të tërhiqet nga organizata kulturore...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, thotë se është anti-izraelite

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, ndërsa Kosova përpiqet për anëtarësim

para 12 muajve - Periskopi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes një deklarate e lëshuar nga Departamenti i Shtetit kanë thënë se do të tërhiqen nga UNESCO duke filluar nga 31 dhjetori, raporton “The Guardian”, transmeton Periskopi....

SHBA-ja do të dalë nga UNESCO

para 12 muajve - Arbresh

Departamenti i shtetit Amerikan ka treguar që do të largohen nga UNESCO, të cilin e kanë financuar që nga viti 1945, transmeton arbresh.info. Washingtoni ka deklaruar që vendimi do të hyjë në fuqi me 31...

SHBA tërhiqet nga UNESCO, për shkak të këtyre arsyeve

para 12 muajve - Sovrani

htetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë ia kanë bërë rezolutave...

Mesazhi i kryeministrit izraelit për besën, trimërinë dhe mikpritjen e shqiptarëve

para 12 muajve - InfoShqip

Ne nuk harrojmë miqtë tanë”, u shpreh i emocionuar Kryeministri Izraelit Benjamin Netanyahu, gjatë vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama. Madje, Netanyahu vuri në dukje para gazetarëve faktin unik...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK