http://kariera.mk

Në QKUK i shtrirë nga fruthi edhe një 16 vjeçar

para 11 muajve - Telegrafi

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pa vaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u mjekuar....

Në QKUK i shtrirë nga fruthi edhe një 16 vjeçar

para 11 muajve - Lajmi.net

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pavaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive të QKUK thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u...

Në QKUK i shtrirë nga fruthi edhe një 16 vjeçar

para 11 muajve - GazetaBlic

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pa vaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u mjekuar....

I shtrirë nga fruthi edhe një 16 vjeçar në QKUK

para 11 muajve - Indeks online

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pa vaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u mjekuar....

Në QKUK i shtrirë nga fruthi edhe një 16 vjeçar

para 11 muajve - Gazeta Express

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pa vaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u mjekuar....

Në QKUK i shtrirë nga fruthi edhe një 16 vjeçar

para 11 muajve - GazetaBlic

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pavaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive të QKUK thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u...

Në QKUK i shtrirë nga fruthi edhe një 16 vjeçar

para 11 muajve - Almakos

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pavaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive të QKUK thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u...

Në QKUK i shtrirë nga fruthi edhe një 16 vjeçar

para 11 muajve - Arbresh

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pavaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive të QKUK thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u...

Në QKUK i shtrirë nga fruthi edhe një 16 vjeçar

para 11 muajve - Bota Press

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pavaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive të QKUK thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u...

Edhe një 16-vjeçar i shtrirë në QKUK nga fruthi

para 11 muajve - Periskopi

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pa vaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u mjekuar....

I shtrirë nga fruthi edhe një 16 vjeçar në QKUK

para 11 muajve - Gazeta e re

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pa vaksinuar. Është me fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u mjekuar....

Edhe një 16 vjeçar i shtrirë në QKUK në rrezik serioz nga fruthi

para 11 muajve - Sovrani

Është vetëm 16 vjeç dhe ka problem shëndetësor. Madje, edhe më keq është i pa vaksinuar. Është më fruth. Pacienti i shtrirë në Klinikën Infektive thotë se tash shtatë ditë po qëndron aty duke u mjekuar.Kjo...

Fruthi në Kosovë, Thirrje që të Vaksinohen Fëmijët

para 12 muajve - Kallxo

KOMF i bën thirrje Qendrave të Mjekësisë të realizojnë vizita mjekësore për fëmijët në shtëpi Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF  ka reaguar mbi situatën e krijuar për rrezikimin e jetës...

Ky është reagimi i deputetit Krasniqi për foshnjen që vdiq nga fruthi

para 12 muajve - Indeks online

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi u ka dalë në mbrojtje komunitetit rom, për shkak të vdekjes së djeshme të një foshje nga fruthi. Krasniqi është shprehur se fruthi është një sëmundje...

Frashër Krasniqi: Qytetarë nga komuniteti rom po vdesin nga fruthi!

para 12 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi përmes një postimi në Facebook ka reaguar ndaj Qeverisë Haradinaj  sipas tij për mos kujdesin e duhur të kësaj qeverie karshi komunitetit rom të cilët më së shumti...

Ministria e Arsimit tregon nëse do të mbyllen shkollat për shkak të epidemisë së fruthit

para 12 muajve - GazetaBlic

Sëmundja epidemike Fruthi ka marrë përmasa të mëdha në Kosovë, ndërsa dje është shënuar edhe viktima e parë e kësaj sëmundje raporton Gazeta Blic. Drejtori i Klinikës Infektive Hamdi Ramadani ka këshilluar...

A do të mbyllen shkollat për shkak të epidemisë së fruthit? Ja çka thonë nga MASHT

para 11 muajve - Bota Press

Sëmundja epidemike Fruthi ka marrë përmasa të mëdha në Kosovë, ndërsa dje është shënuar edhe viktima e parë e kësaj sëmundje. Drejtori i Klinikës Infektive Hamdi Ramadani ka këshilluar se qytetarët duhet...

KOMF thërret QMF-të të realizojnë vizita shtëpiake për fëmijët

para 12 muajve - Koha.net

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve - KOMF reagon mbi situatën e krijuar për rrezikimin e jetës së fëmijëve për shkak të mos imunizimit/vaksinimit. Si pasojë, dje, një fëmijë, 14 muajsh, ka humbur...

KOMF apelon që fëmijët ta marrin vaksinën e fruthit

para 12 muajve - Klan Kosova

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF ka reaguar mbi situatën e krijuar për rrezikimin e jetës së fëmijëve për shkak të mos imunizimit/vaksinimit. “Si pasojë, dje, një fëmijë, 14 muajsh,...

Ministria e Arsimit tregon nëse do të mbyllen shkollat për shkak të epidemisë së fruthit

para 12 muajve - Infokusi

Sëmundja epidemike Fruthi ka marrë përmasa të mëdha në Kosovë, ndërsa dje është shënuar edhe viktima e parë e kësaj sëmundje raporton Gazeta Blic. Drejtori i Klinikës Infektive Hamdi Ramadani ka këshilluar...

Pas vdekjes së bebes nga fruthi vjen apeli për familjet e Kosovës

para 12 muajve - Albeu

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF ka reaguar mbi situatën e krijuar për rrezikimin e jetës së fëmijëve për shkak të mos imunizimit /vaksinimit. “Si pasojë, dje, një fëmijë, 14 muajsh,...

UD i drejtorit së SHSKUK-së, Basri Sejdiu, nisë ditën e parë të punës në Infektivë

para 12 muajve - Gazeta Express

Një ditë pas marrjes së mandatit, si ushtrues detyre i drejtorit së Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Inventive në QKUK. Klinikë kjo në të cilën janë...

Zogiani nxjerr në shesh skandalin e Burim Berishës: Romëve u vdiq fëmija nga fruthi, ai bën fushatë tek ta

para 12 muajve - Periskopi

Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Fushë Kosovës, Avni Zogiani ka reaguar për vdekjen e një fëmijë të komunitetit rom në këtë komunë, pasi që kryetari Burim Berisha është fotografuar në zyrat e PDAK-së,...

Reagon deputeti i VV-së: Në vitin 2017 fëmijët në Kosovë vdesin nga fruthi

para 12 muajve - Periskopi

Deputeti i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, ka reaguar për moskujdesjen e qeverive të deritanishme ndaj komuniteti rom të cilët po vdesin nga një sëmundje...

Fruthi në Kosovë, thirrje që të vaksinohen fëmijët

para 12 muajve - RTV 21

KOMF i bën thirrje Qendrave të Mjekësisë të realizojnë vizita mjekësore për fëmijët në shtëpi Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF  ka reaguar mbi situatën e krijuar për rrezikimin e jetës...

KOMF e alarmuar nga fruthi, bën thirrje të bëhen vizita mjekësore të fëmijëve nëpër shtëpia

para 12 muajve - Indeks online

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve - KOMF ka reaguar mbi situatën e krijuar për rrezikimin e jetës së fëmijëve për shkak të mos imunizimit/vaksinimit. Si pasojë, dje, një fëmijë, 14 muajsh, ka...

A do të mbyllen shkollat për shkak të epidemisë së fruthit? Ja çka thonë nga MASHT

para 12 muajve - Periskopi

Sëmundja epidemike Fruthi ka marrë përmasa të mëdha në Kosovë, ndërsa dje është shënuar edhe viktima e parë e kësaj sëmundje raporton Gazeta Blic. Drejtori i Klinikës Infektive Hamdi Ramadani ka këshilluar...

Edhe 4 raste të rënda me fruth në QKUK

para 12 muajve - Albeu

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për t'u njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

KOMF propozon vizita shtëpiake, për të shmangur vdekjen e fëmijëve

para 12 muajve - Insajderi

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF reagon mbi situatën e krijuar për rrezikimin e jetës së fëmijëve për shkak të mos imunizimit/vaksinimit. Si pasojë, dje, një fëmijë, 14 muajsh, ka humbur...

36 raste me fruth po trajtohen në QKUK

para 12 muajve - Klan Kosova

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu në ditën e parë të punës, ka vizituar  Klinikën  Infektive për t`u njohur nga afër...

Kosovë, 36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive

para 12 muajve - Alsat-M

Ushtruesi i drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për t’u njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike në lidhje...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

para 12 muajve - Telegrafi

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën  Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

36 Raste të Fruthit po Trajtohen në Infektive

para 12 muajve - Kallxo

Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 36 raste me fruth. Pas raportimit për vdekjen e një foshnjeje nga fruthi, Klinikën Infektive në QKUK e ka vizituar Basri Sejdiu, ushtrues detyre i drejtorit të...

Në QKUK po trajtohen 36 raste me fruth

para 12 muajve - Evropa e Lirë

Infektologu Hamdi Ramadani, njëherësh drejtor i Klinikës infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se në këtë klinikë janë duke u mjekuar 36 raste me fruth, prej tyre 4 janë në gjendje...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

para 12 muajve - Lajmi.net

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

36 raste me fruth po trajtohen në QKUK

para 12 muajve - Koha.net

UD. Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, dr.Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike në...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive

para 12 muajve - RTV 21

Prej tyre 4 janë në gjendje më të komplikuar, përderisa 75 raste të tjera pasi kanë marrë ndihmën mjekësore UD. Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, dr.Basri...

Pas vdekjes së foshnjës edhe 4 raste të rënda të fruthit në QKUK

para 12 muajve - Gazeta Express

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën  Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

36 raste me fruth po trajtohen në QKUK

para 12 muajve - Politiko

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu në ditën e parë të punës, ka vizituar  Klinikën  Infektive për t`u njohur nga afër...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

para 12 muajve - Indeks online

Janë gjithsej 36 rate me fruth të cilat po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK, dhe kjo gjë është bërë e ditur nga vizita e Ushtruesit të Detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

para 12 muajve - GazetaBlic

UD. Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, dr.Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike në...

Pas vdekjes së foshnjës edhe 4 raste të rënda të fruthit në QKUK

para 12 muajve - Tetova Sot

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për t’u njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

Në Klinikën Infektive të QKUK-së trajtohen 36 pacientë me fruth

para 12 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 tetor 2017 – Drejtori i Klinikës infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, Hamdi Ramadani, ka njoftuar se në këtë klinikë janë duke u mjekuar 36 raste me fruth, 4 prej këtyre...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive

para 12 muajve - Albinfo

Pas raportimit të vdekjes së një foshnje 15-muajshe e diagnostikuar me fruth në Klinikën Infektive U.D. i drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu,...

Pas vdekjes së foshnjës edhe 4 raste të rënda të fruthit në QKUK

para 12 muajve - Infokusi

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën  Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

para 12 muajve - Almakos

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën  Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

Panik në Kosovë: fruthi shkakton vdekjen e një fëmije, ja edhe sa tjerë janë duke u trajtuar

para 12 muajve - Te Sheshi

Nga Bashkim Kastrati Një fëmijë i komunitetit rom rreth 15 muajsh ka vdekur nga fruthi. Zyrtarë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) kanë bërë të ditur se fëmija ishte pranuar tri ditë para...

Ligji parasheh dënime për prindërit, nëse refuzojnë vaksinimin e fëmijëve

para 12 muajve - Periskopi

Së fundmi në Kosovë është shfaqur sëmundja e fruthit, për çka disa prindër po refuzojnë vaksinimin e fëmijëve për shkak të frikës se vaksina MMR shkakton autizimin, shkruan Gazeta Shneta. Zyrtarët e Ministrisë...

QKUK: 36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive

para 12 muajve - KosovaLive360

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, dr.Basri Sejdiu, ka vizituar  Klinikën  Infektive për t’u njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike në...

Edhe katër raste të rënda të fruthit në QKUK

para 12 muajve - Periskopi

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

para 12 muajve - Gazeta Liria

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën  Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

Ja sa raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

para 12 muajve - Periskopi

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive

para 12 muajve - 10minuta

Ushtruesi i drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për t’u njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike në lidhje...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

para 12 muajve - Arbresh

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

Fruthi ka prekur edhe moshat e rritura, 36 raste po trajtohen në QKUK

para 12 muajve - Insajderi

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për t’u njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

36 raste me fruth po trajtohen në QKUK

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën  Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

36 raste tjera me fruth në QKUK

para 12 muajve - Sovrani

36 raste me fruth janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive në QKUK. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate të lëshuar për medie, shkruan Sovrani.Info. Gjeni të plotë komunikatën: UD. Drejtori...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

para 12 muajve - Bota Press

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën  Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive

para 12 muajve - KosovaPress

Në takim me drejtorin dhe kryeinfermierin e kësaj klinike,  Naser Rrustemi, ai u njoftua  për numrin e rasteve të mjekuara deri tani dhe për masat që kjo klinikë ka ndërmarrë për të menaxhuar situatën....

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK

para 12 muajve - Gazeta Monitor

UD. Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, dr.Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për tu njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike në...

36 raste me fruth po trajtohen në Klinikën Infektive

para 12 muajve - Gazeta e re

Ushtruesi i drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu, ka vizituar Klinikën Infektive për t’u njohur nga afër me gjendjen, pas raportimit të kësaj klinike në lidhje...

Fruthi i merr jetën fëmijës 14 muajsh

para 12 muajve - Albeu

Një fëmijë 14 muajsh ka humbur jetën si pasojë e sëmundjes epidemike të fruthit. Në klinikën infektive thanë se viktima nuk ishte vaksinuar me kohë. Prandaj bënë apel tek të gjithë që të marrin vaksinat me kohë. /albeu.com/

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Lajmi.net

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

E RËNDË! FOSHNJA 15-MUAJSHE NDËRRON JETË NË SPITAL PËR SHKAK TË FRUTHIT

para 12 muajve - NOA

Një foshnjë 15-muajshe ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme në Klinikën Infektive në QKUK në Prishtinë të Kosovës. Fëmija i komunitetit rom, që ishte shtruar në këtë klinikë para tri ditësh, ishte diagnostikuar...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

IKSHP: Situata epidemiologjike me fruth është nën kontroll

para 12 muajve - Koha.net

Instituti Kombëtar i Shëndeti Publik i Kosovës, sonte, pas vdekjes së një foshnje 15 muajshe në QKUK nga fruthi, ka publikuar një komunikatë për situatën epidemiologjike të fruthit në Kosovë, transmeton...

Vdes nga fruthi fëmija 14 muajsh

para 12 muajve - Klan Kosova

Një fëmijë 14 muajsh ka vdekur si pasojë e sëmundjes epidemike të fruthit, njofton Klan Kosova. Në klinikën infektive thanë se viktima nuk ishte vaksinuar me kohë. Prandaj bënë apel tek të gjithë që të...

Një foshnjë 15 muajshe ka vdekur nga fruthi

para 12 muajve - Koha.net

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur sot në Klinikën Infektive në QKUK. Fëmija i komunitetit rom, që ishte shtruar në këtë klinikë para tri ditësh, ishte diagnostikuar me fruth dhe ishte konstatuar se nuk...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Gazeta Express

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - RTV 21

Këtë vit janë regjistruar gjithsej 94 raste Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht...

Alarm: Fruthi po përhapet, apelohet për vaksinimin e fëmijëve

para 12 muajve - Indeks online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës është deklaruar në lidhje me situatën epidemiologjike të fruthit në Kosovë, ku si pasojë ka humbur sot jetën një fëmijë. Përmes një komunikate për media,...

Vdes nga fruthi fëmija 14 muajsh

para 12 muajve - Lajmi.net

Një fëmijë 14 muajsh ka vdekur si pasojë e sëmundjes epidemike të fruthit. Në klinikën infektive thanë se viktima nuk ishte vaksinuar me kohë. Prandaj bënë apel tek të gjithë që të marrin vaksinat me kohë.

Fruthi po përhapet, apelohet për vaksinimin e fëmijëve

para 12 muajve - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë është deklaruar në lidhje me situatën epidemiologjike të fruthit në Kosovë, ku si pasojë ka humbur sot jetën një fëmijë. Përmes një komunikate për media, kjo ministri apelon tek...

Ministri Ismaili apelon: Prindër, vaksinojini fëmijët

para 12 muajve - Politiko

Pas rastit tragjik të vdekjes së vajzës së vogël Rabije Kasumi si pasojë e sëmundjes së fruthit, Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë në Info Lokale në Klan Kosova se duhet të rritet vetëdijesimi...

Nga Fruthi Vdes Foshnja, Një Tjetër Pacient në Gjendje të Rëndë

para 12 muajve - Kallxo

Një foshnje 15-muajshe ka vdekur në orët e para të mëngjesit në Klinikën Infektive të QKUK-së nga fruthi. Sipas drejtorit të Klinikës, Hamdi Ramadani, foshnja është e një familjeje nga Fushë-Kosova me...

Ministri Ismaili apelon: Prindër, vaksinojini fëmijët!

para 12 muajve - Klan Kosova

Pas rastit tragjik të vdekjes së vajzës së vogël Rabije Kasumi si pasojë e sëmundjes së fruthit, Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë në Info Lokale në Klan Kosova se duhet të rritet vetëdijesimi...

Ismaili: Prindërit të vetëdijesohen – dërgoni fëmijët për vaksinim

para 12 muajve - Klan Kosova

Pas rastit tragjik të vdekjes së një vajze të vogël vetëm një vjet e gjysmë, Rabije Kasumi, në QKUK, si pasojë e sëmundjes së fruthit, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë në Info Lokale në...

Familja rome që u godit nga fruthi: Humbën një foshnjë, zëvendësministri pagoi për ilaçet

para 12 muajve - Gazeta Express

Para dy ditësh Sabile Kastrati nga Fushë Kosova kishte sjellë në Klinikën Infektive pesë fëmijët e saj të prekur me epideminë e fruthit. Të njëjtët u janë nënshtruar terapive në këtë klinikë. Por foshnja...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Infokusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

Në QKUK vdes foshnja 15 muajshe

para 12 muajve - RTV 21

Dr. Ramadani:Të prekurit nuk i janë nënshtruar procesit të imunizimit me kohë Vdekja e foshnjës 15 muajshe në Qendrën  Klinike  Universitare të Kosovës është pasojë e mos vaksinimit me kohë. Drejtori i...

Ismaili: Prindërit të vetëdijesohen – dërgoni fëmijët për vaksinim

para 12 muajve - Indeks online

Pas rastit tragjik të vdekjes së një vajze të vogël vetëm një vjet e gjysmë, Rabije Kasumi, në QKUK, si pasojë e sëmundjes së fruthit, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë në Klan Kosova se...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Almakos

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - 10minuta

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Gazeta Liria

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

94 raste të fruthit në Kosovë për një vit

para 12 muajve - Periskopi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

Shënohet viktima e parë nga fruthi në Kosovë, ‘alarmojnë’ mjekët

para 12 muajve - GazetaBlic

Sot është shënuar viktima e parë në Kosovë nga sëmundja epidemike fruthi,  dhe rreziku që të ketë viktima të reja është shumë i madh, kështu ka thënë për Gazeta Blic drejtori i Klinikës Infektive Hamdi...

94 raste të fruthit në Kosovë për një vit

para 12 muajve - Insajderi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

Kaq raste të fruthit janë regjistruar këtë vit

para 12 muajve - Sovrani

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

IKSHP: Ja sa raste të fruthit janë regjistruar këtë vit në Kosovë

para 12 muajve - Bota Press

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Gazeta e re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se Kosova nuk është e prekur nga epidemia e fruthit, pavarësisht se këtë vit janë regjistruar gjithsej...

Zëvendësministri që i paguan ilaçet familjes që humbi sot foshnjën

para 12 muajve - Insajderi

Para dy ditësh Sabile Kastrati nga Fushë Kosova kishte sjellë në Klinikën Infektive pesë fëmijët e saj të prekur me epideminë e fruthit. Të njëjtët u janë nënshtruar terapive në këtë klinikë. Por foshnja...

IKSHP: Këtë vit janë regjistruar 94 raste të fruthit në Kosovë

para 12 muajve - KosovaPress

Situata epidemiologjike me fruth është në kontroll të plotë dhe në mbikëqyrje permanente nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Instituti Kombëtar në mbështetje të Ministrisë së Shëndetësisë ka...

Fruthi po përhapet, apelohet për vaksinimin e fëmijëve

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Ministria e Shëndetësisë është deklaruar në lidhje me situatën epidemiologjike të fruthit në Kosovë, ku si pasojë ka humbur sot jetën një fëmijë. Përmes një komunikate për media, kjo ministri apelon tek...

Vdes foshnja15-muajshe e diagnostikuar me fruth

para 12 muajve - Albinfo

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur gjatë ditës së sotme në Klinikën Infektive në QKUK. Fëmija i komunitetit rom, që ishte shtruar në këtë klinikë para tri ditësh, ishte diagnostikuar me fruth dhe ishte konstatuar...

Flet nëna e bebes që humbi jetën në QKUK

para 12 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 tetor - Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën...

Ismaili: Prindërit të vetëdijesohen, dërgoni fëmijët për vaksinim

para 12 muajve - Arbresh

Pas rastit tragjik të vdekjes së një vajze të vogël vetëm një vjet e gjysmë, Rabije Kasumi, në QKUK, si pasojë e sëmundjes së fruthit, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë në Klan Kosova se...

Minitri i Shëndetësisë këshillon prindërit për fruthin

para 12 muajve - Sovrani

Pas rastit tragjik të vdekjes së një vajze të vogël vetëm një vjet e gjysmë, Rabije Kasumi, në QKUK, si pasojë e sëmundjes së fruthit, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë në Klan Kosova se...

Flet nëna e bebes që humbi jetën në QKUK

para 12 muajve - Albeu

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit . Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në Qendrën...

Vdes foshnja 15 muajsh nga fruthi në QKUK

para 12 muajve - Telegrafi

Një foshnje 15-muajshe e komunitetit rom, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si pasojë e fruthit. Foshnja që tri ditë ishte nën kujdesin mjekësor në QKUK. Këtë...

Flet nëna që e humbi sot foshnjën 15-muajsh nga fruthi

para 12 muajve - GazetaBlic

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në Qendrën...

Ky është rrëfimi i nënës që e humbi sot foshnjën 15-muajshe nga fruthi

para 12 muajve - OraInfo

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në Qendrën...

Flet për Express nëna që e humbi sot foshnjën 15 muajshe nga fruthi

para 12 muajve - Gazeta Express

Gjendje kaotike në Klinikën Infektive nga epidemia e fruthit, dhjetëra fëmijë kërkojnë shërim Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Viktima nga komuniteti...

E humbi foshnjën nga fruthi, ja çfarë thotë nëna

para 12 muajve - InfoShqip

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në Qendrën...

Konfirmohet viktima e parë e fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Klan Kosova

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Lajmin për vdekjen e foshnjës e ka bërë të ditur drejtori në...

Shënohet viktima e parë nga fruthi në Kosovë, ‘alarmojnë’ mjekët

para 12 muajve - Periskopi

Sot është shënuar viktima e parë në Kosovë nga sëmundja epidemike fruthi,  dhe rreziku që të ketë viktima të reja është shumë i madh, kështu ka thënë për Gazeta Blic drejtori i Klinikës Infektive Hamdi...

Vdes foshnja 15-muajshe nga fruthi në Kosovë

para 12 muajve - OraInfo

Një foshnjë 15-muajshe ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme si pasojë e fruthit. Foshnja që disa ditë ishte nën kujdesin mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për vdekjen e foshnjës...

Konfirmohet viktima e parë e fruthit në Kosovë

para 12 muajve - GazetaBlic

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Lajmin për vdekjen e foshnjës e ka bërë të ditur drejtori në...

Vdes foshnja 15-muajshe, viktima e parë e fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Lajmi.net

Një foshnjë 15-muajshe ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme si pasojë e fruthit. Foshnja që disa ditë ishte nën kujdesin mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për vdekjen e foshnjës...

Vdes fëmija në QKUK, familja thotë se ndërroi jetë nga fruthi

para 12 muajve - Klan Kosova

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë të ditur...

Foshnja 15-muajshe, viktima e parë e fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Politiko

Foshnja që disa ditë isht enën kujdesin mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për vdekjen e Foshnjes e ka bërë të ditur për Express, drejtori në Klinikën Infektive në Prishtinë, Hamdi...

Flet nëna që e humbi sot foshnjën 15-muajshe nga fruthi

para 12 muajve - Insajderi

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në Qendrën...

Vdes fëmija në QKUK, familja thotë se ndërroi jetë nga fruthi

para 12 muajve - Indeks online

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë. Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë të ditur për familjarët. Klan...

Foshnja 15-muajshe, viktima e parë e fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Gazeta Express

Një foshnjë 15 muajshe ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme si pasojë e fruthit. Foshnja që disa ditë isht enën kujdesin mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për vdekjen e Foshnjes...

Vdes një bebe në QKUK

para 12 muajve - Albeu

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë. Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë të ditur për familjarët për Klan Kosovën.

Vdes fëmija në QKUK, familja thotë se ndërroi jetë nga fruthi

para 12 muajve - GazetaBlic

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë të ditur...

Vdes foshnja 15 muajsh nga fruthi në QKUK

para 12 muajve - Lajm

Një foshnje 15-muajshe e komunitetit rom, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si pasojë e fruthit. Foshnja që tri ditë ishte nën kujdesin mjekësor në QKUK....

Flet nëna që e humbi sot foshnjën 15-muajshe nga fruthi

para 12 muajve - Sovrani

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në Qendrën...

Vdes foshnja 15 muajsh nga fruthi në QKUK

para 12 muajve - Almakos

Një foshnje 15-muajshe e komunitetit rom, ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si pasojë e fruthit. Foshnja që tri ditë ishte nën kujdesin mjekësor në QKUK. Këtë...

Mjekët kosovarë ngrisin alarmin, merreni seriozisht fruthin, është vdekjeprurës

para 12 muajve - Arbresh

Një fëmijë 14 muajsh ndërroi jetë gjatë ditës, në Klinikën Infektive në Prishtinë si pasojë e fruthit. Sëmundja e fruthit me të cilën ai u infektua, nuk duket të jetë lehtë e kalueshme. Kështu tregon profesori...

Edhe dy raste të rënda nga fruthi në QKUK

para 12 muajve - Insajderi

Vdekja e foshnjës 15 muajshe në Qendrën  Klinike  Universitare të Kosovës si pasojë e prekjes me sëmundjen e fruthit ka shkaktuar frikë e panik në mesin e opinionit të gjerë. Siç shpjegojnë ata që merren...

Edhe dy raste të rënda nga fruthi në QKUK

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Vdekja e foshnjës 15 muajshe në Qendrën  Klinike  Universitare të Kosovës si pasojë e prekjes me sëmundjen e fruthit ka shkaktuar frikë e panik në mesin e opinionit të gjerë. Siç shpjegojnë ata që merren...

Ky është rrëfimi i nënës që e humbi sot foshnjën 15-muajshe nga fruthi

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në Qendrën...

Flet nëna së cilës i vdiq sot fëmija në QKUK, si pasojë e….

para 12 muajve - Periskopi

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në Qendrën...

Mjekët kosovar ngrisin alarmim, merreni seriozisht fruthin, është vdekjeprurës

para 12 muajve - Sovrani

Një fëmijë 14 muajsh ndërroi jetë gjatë ditës, në Klinikën Infektive në Prishtinë si pasojë e fruthit. Sëmundja e fruthit me të cilën ai u infektua, nuk duket të jetë lehtë e kalueshme. Kështu tregon profesori...

Flet nëna që e humbi sot foshnjën 15 muajshe nga fruthi

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Gjendje kaotike në Klinikën Infektive nga epidemia e fruthit, dhjetëra fëmijë kërkojnë shërim Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Viktima nga komuniteti...

Flet nëna që e humbi sot foshnjën 15-muajshe nga fruthi

para 12 muajve - Bota Press

Një foshnjë 15-muajshe ka vdekur në mëngjesin e sotëm, si pasojë e epidemisë së fruthit. Foshnja nga komuniteti RAE kishte qëndruar për disa ditë nën kujdesin shëndetësor në Klinikën Infektive në Qendrën...

Vdes foshnja 15-muajshe, viktima e parë e fruthit në Kosovë

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Një foshnjë 15-muajshe ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme si pasojë e fruthit. Foshnja që disa ditë ishte nën kujdesin mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për vdekjen e foshnjës...

Vdes fëmija në QKUK, familja thotë se ndërroi jetë nga fruthi

para 12 muajve - Sovrani

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë. Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë të ditur për familjarët. Klan...

Vdes një fëmijë nga fruthi në QKUK, ishte i pa vaksinuar

para 12 muajve - Insajderi

Një fëmijë i komunitetit rom rreth 15 muajsh ka vdekur nga fruthi. Zyrtar të QKUK-së kanë bërë të ditur se fëmija ishte pranuar para tri ditësh në Klinikën Infektive. Deri të mospërballimi i këtij gripi,...

Foshnja 15-muajshe, viktima e parë e fruthit në këtë vit

para 12 muajve - Gazeta Fjala

Një foshnjë 15-muajshe ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme si pasojë e fruthit. Foshnja që disa ditë ishte nën kujdesin mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për vdekjen e foshnjës...

Vdes fëmija në QKUK, familja thotë se ndërroi jetë nga fruthi

para 12 muajve - AlbPortali

Loading... Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë...

Vdes fëmija në QKUK, familja thotë se ndërroi jetë nga fruthi

para 12 muajve - Fakti Ditor

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë, njofton Klan Kosova. Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë të ditur...

Vdes fëmija në QKUK, shkaktar dyshohet të jetë fruthi

para 12 muajve - Sovrani

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë, njofton Klan Kosova.Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë të ditur...

Vdes një fëmijë në QKUK

para 12 muajve - Periskopi

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë. Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë të ditur për familjarët për...

Vdes fëmija në QKUK, familja thotë se ndërroi jetë nga fruthi

para 12 muajve - Gazeta e re

Një fëmijë i komunitetit egjiptian, 14 muajsh dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e fruthit në Klinikën Infektive në Prishtinë. Lajmin për vdekjen e foshnjës e kanë bërë të ditur për familjarët për...

Si duhet ta trajtoni temperaturën pas vaksinimit të fëmijëve

para 12 muajve - Arbresh

Menjëherë pas vaksinës së parë të fëmijës duhet të dini se mund të ngrihet temperatura dhe kjo është shumë normale. Gjithashtu fëmija do të ketë siklet dhe do të ndihet i irrituar dhe te ndieje siklet...

Ja si duhet ta trajtoni temperaturën pas vaksinimit të fëmijëve

para 12 muajve - Sovrani

Menjëherë pas vaksinës së parë të fëmijës duhet të dini se mund të ngrihet temperatura dhe kjo është shumë normale. Gjithashtu fëmija do të ketë siklet dhe do të ndihet i irrituar dhe te ndieje siklet...

100 persona të prekur nga fruthi, foshnja 4 muajshe në gjendje të rëndë

para 12 muajve - Sovrani

Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, tash e dy muaj po përballet me raste të sëmundjes së fruthit. Deri më tani, numri i të prekurve ka arritur në 100. Drejtori i kësaj klinike,...

Shtohen rastet e fruthit, vaksinohen mbi 300 fëmijë në Fushë Kosovë

para 12 muajve - Indeks online

Stafi i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Fushë Kosovë ka filluar t`i vaksionojë fëmijët e komuniteve Romë, Egjiptian dhe Ashkalinjë. Shefi i QKMF-se në Fushë Kosovë, Remzi Shala tha në Klan Kosova...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK