http://kariera.mk

Mediat u ngutën, Erdogan i'u referua Kosovës në Serbi

para 11 muajve - InfoShqip

Presidenti i Turqisë, Erdoan tha gjatë ditës së parë të vizitës në Beograd se do të vazhdojë thellimi i bashkëpunimit me Serbinë pavarësisht pakënaqësive. Këtë qëndrim e mbështeti edhe presidenti serb...

Çka po kërkon Erdoani në Ballkan?

para 12 muajve - DialogPlus

Presidenti turk po përpiqet të shtojë ndikimin në fushën e ekonomisë, por edhe të zhdukë praninë e rivalit të tij Gylen në rajon. Karikaturë e gazetës Danas, Beograd. Rikthimi i perandorive historike ka...

Mediat u ngutën, Erdogan iu referua Kosovës në Serbi

para 12 muajve - Tetova1

Presidenti i Turqisë, Erdoan tha gjatë ditës së parë të vizitës në Beograd se do të vazhdojë thellimi i bashkëpunimit me Serbinë pavarësisht pakënaqësive. Këtë qëndrim e mbështeti edhe presidenti serb...

Vulin: Raportet e mira Vuçiq-Erdogan sollën marrëveshje të mira

para 12 muajve - Klan Kosova

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin tha sot gjatë vizitës së presidentit turk Recep Tayyip Erdogan janë nënshkruar marrëveshje të shumta, falë marrëdhënieve të mira personale midis Erdoganit...

Vulin tregon për marrëveshjet e arritura në mes Vuçiqit dhe Erdoganit

para 12 muajve - Indeks online

Ministri i Mbrojtës, Aleksandar Vulin ka thënë sot se vizita e preisdnetit turk, Rexhep Tajip Erdogan është shënuar me marrëveshje të shumta, falë marrëdhënive të mira midis Erdoganit dhe Vuciqit, transmeton...

Erdogan nuk përmend Kosovën në takim me Vuqiçin, flet për të ardhmen turko-serbe

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan po viziton Novi Pazarin, ku ai tha se Turqia dhe rajoni i Sanxhakut kanë marrëdhënie të veçanta. “Novi Pazar është toka ime amtare. Lumturia juaj është lumturia jonë,...

Kosova nuk ishte në fjalorin e Erdogan

para 12 muajve - ABC News

Në përmbylljen e vizitës në Serbi, Presidenti I Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan I konsideroi vende mike shumë shtete të Ballkanit Perëndimor po u kujdes të mos përmendë dhe Kosovën. Gjithashtu theksoi se...

Serbi-Turqi firmosen 12 marrëveshje

para 12 muajve - Ora news

Në kuadër të një vizite në Beograd, presidenti i Turqisë Erdogan dhe homologu i tij i Serbisë Aleksandër Vuçiç, nënshkruan 12 marrëveshje mes dy vendeve. Presidentët nënshkruan deklaratën e përbashkët...

Erdogan në Novi Pazar: Ky vend është atdheu im

para 12 muajve - Indeks online

Presidenti turk Rexhep Tayp Erdogan po viziton Novi Pazarin, ku ai tha se Turqia dhe rajoni i Sanxhakut kanë marrëdhënie të veçanta, transmeton Indeksonline. "Novi Pazari është atdheu im. Fati juaj është...

Erdogan në Novi Pazar: Ky është atdheu im

para 12 muajve - Indeks online

Presidenti turk Rexhep Tayp Erdogan po viziton Novi Pazarin, ku ai tha se Turqia dhe rajoni i Sanxhakut kanë marrëdhënie të veçanta, transmeton Indeksonline. "Novi Pazari është atdheu im. Fati juaj është...

Biznismeni turk ia fal Novi Pazarit 200 biçikleta

para 12 muajve - Arbresh

Një biznesmen nga Turqia ia ka falur qytetit të Novi Pazarit 200 biçikleta, dhuratë e cila është bërë gjatë vizitës së Presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan në Serbi. Salih Salkan Haxhigejoviç, me origjinë...

Erdogan në Novi Pazar: Ky është atdheu im FOTO

para 12 muajve - Klan Kosova

“Novi Pazari është atdheu im. Lumturia juaj është lumturia jonë, dhimbja juaj është dhimbja jonë”. Kështu ka deklaruar Presidenti turk, Recep Tayp Erdogan gjatë vizitës së tij në Novi Pazar. Ai mes tjerash...

Erdogan në Novi Pazar: Ky është atdheu im!

para 12 muajve - Indeks online

“Novi Pazari është atdheu im. Lumturia juaj është lumturia jonë, dhimbja juaj është dhimbja jonë”, ka theksuar presidenti turk, Recep Tayp Erdogan gjatë vizitës së tij në Novi Pazar. Ai mes tjerash tha...

Vuçiq e Erdogan arrijnë në Novi Pazar, nisin takimet

para 12 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë dhe ai i Turqisë Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan mbërritën pas orës 13.00 në Novi Pazar dhe u takuan menjëherë me kryetarët e komunave dhe presidentët e Novi Pazarit, Rashkës,...

Vuçiq e Erdogan arrijnë në Novi Pazar, nisin takimet

para 12 muajve - Lajmi.net

. Presidenti i Serbisë dhe ai i Turqisë Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan mbërritën pas orës 13.00 në Novi Pazar dhe u takuan menjëherë me kryetarët e komunave dhe presidentët e Novi Pazarit, Rashkës,...

Vuçiq e Erdogan arrijnë në Novi Pazar, nisin takimet

para 12 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë dhe ai i Turqisë Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan mbërritën pas orës 13.00 në Novi Pazar dhe u takuan menjëherë me kryetarët e komunave dhe presidentët e Novi Pazarit, Rashkës,...

Epilogu i takimit Vuçiq – Erdogan, marrëveshje tregtare miliardëshe

para 12 muajve - Periskopi

Kthimi i perandorive historike ka qenë prej kohësh një temë e preferuar në shkrimet e ekspertëve perëndimorë në Ballkan. BE’ja që po përpiqet të kalojë krizën po humbet terren, ndërkohë Rusia dhe Turqia...

Vuçiq e Erdogan arrijnë në Novi Pazar, nisin takimet

para 12 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë dhe ai i Turqisë Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan mbërritën pas orës 13.00 në Novi Pazar dhe u takuan menjëherë me kryetarët e komunave dhe presidentët e Novi Pazarit, Rashkës,...

Novi Pazari gati për pritjen e Erdoganit

para 12 muajve - Arbresh

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan do të vizitojë sot Novi Pazarin, ku do të bisedojë me krerët e komunave Novi Pazar, Rashka, Kralevë, Senicë, Tutin, Prijepole, Nova Varosh dhe Priboj, shkruan...

Vuçiç: Ne dëshirojmë marrëdhënie sa më të mira me Turqinë

para 12 muajve - 24 ore

Serbia e ndjen Turqinë si mike. Ne jemi vend mik edhe popullit turk edhe i shtetit turk. Ashtu jemi sjellë, dhe do të vazhdojmë të sillemi, porositi presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot në Beograd,...

Erdoğan: Rruga Beograd-Sarajevë të ndërtohet sa më parë, shkëmbimi tregtar do rritet në tre miliardë dollarë

para 12 muajve - 24 ore

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dje në Beograd deklaroi se projekti i autostradës mes kryeqyteteve të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) dhe Serbisë duhet sa më parë të realizohet, raporton...

Erdogan në Beograd: Dikush mund të xhelozojë për takimin Turqi-Serbi

para 12 muajve - Ina

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka qëndruar sot në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare. Erdogan theksoi se ndihet i lumtur që viziton Serbinë në cilësi të presidentit, pasi herën e fundit...

Erdogan në Beograd: Dikush mund të xhelozojë për takimin Turqi-Serbi

para 12 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka qëndruar sot në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare. Erdogan theksoi se ndihet i lumtur që viziton Serbinë në cilësi të presidentit, pasi herën e fundit...

Erdogan në Beograd: Dikush mund të xhelozojë për takimin Turqi-Serbi

para 12 muajve - Bota Press

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka qëndruar sot në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare. Erdogan theksoi se ndihet i lumtur që viziton Serbinë në cilësi të presidentit, pasi herën e fundit...

Erdogan në Beograd: Dikush mund të xhelozojë për takimin Turqi-Serbi

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka qëndruar sot në Beograd, në kuadër të një vizite zyrtare. Erdogan theksoi se ndihet i lumtur që viziton Serbinë në cilësi të presidentit, pasi herën e fundit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK