http://kariera.mk
 S ka emra myslimanë sepse nuk ka gjuhë myslimane

“S’ka emra myslimanë, sepse nuk ka gjuhë myslimane”

134 Aktivitete - para 8 orë - Koha.mk

Nuk ka emra myslimanë, sepse nuk ka gjuhë myslimane! Ka emra arabë, persian apo turq. Kështu në profilin e tij në Facebook shkruan opinionisti shqiptar nga Londra, Driton Tali, ndërsa merr shembull emrat...

Skivi po vjen me triologji Tri këngë e tri klipe të përfshira në një video

Skivi po vjen me triologji: Tri këngë e tri klipe të përfshira në një video

156 Aktivitete - para 11 orë - Telegrafi

Reperi i njohur Skivi vazhdon të mbetet një prej emrave më të komentuar në media. Ditë më parë ai sqaroi gjithçka rreth shpërbërjes së label-it BabaStars, duke bërë të ditur se nuk do të ishte më pjesë...

 Sfida e 10 viteve e vajzës më të bukur në botë

“Sfida e 10 viteve” e vajzës më të bukur në botë

226 Aktivitete - para 12 orë - Top Channel

Thylane Blondeau njihet në industrinë e modës si vajza më e bukur në botë. Për “Sfidën e 10 viteve” që ka “pushtuar” ditët e fundit Instagramin, ajo ka postuar një foto të sajën kur ishte 7 vjeç, pasi...

Leon dhe Albioni publikojnë këngën e re Panamera

Leon dhe Albioni publikojnë këngën e re “Panamera”

147 Aktivitete - para 12 orë - Telegrafi

Dy rap-artistët e rinj, Leon dhe Albioni kanë prezantuar për publikun këngën e tyre më të re. “Panamera” mban titullin kënga më e re e dy rap-artistëve me prejardhje nga Ferizaji. Driton Kamenica është...

Sasa nuk po dorëzohet fillon fitnesin përkundër sëmundjes së rrallë që ka

Sasa nuk po dorëzohet, fillon fitnesin përkundër sëmundjes së rrallë që ka

199 Aktivitete - para 12 orë - Gazeta Express

Sasa nuk po e lë sëmundjen që ta mposhtë. Saranda Hoda është e njohur për publikun si prezantuese shumë e zonja. E publiku është në dijeni edhe për sëmundjen e Sasës, një sëmundje e rrallë për të cilën...

Ervini fituesi i Hell s Kitchen zbulon vendimin bujar Çmimi do të shkojë për bamirësi

Ervini, fituesi i Hell’s Kitchen zbulon vendimin bujar: Çmimi do të shkojë për bamirësi

555 Aktivitete - para 13 orë - Top Channel

Ervin Mahilaj, fituesi i edicionit të parë të Hell’s Kitchen ishte i ftuar në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, në Top Channel. Gjatë bisedës në studio, ai ndau eksperiencën e pjesëmarrjes në Kuzhinën...

I arrestuari për mish të prishur thotë se e kishte përgatitur për qenin e tij e jo për njerëz

I arrestuari për mish të prishur thotë se e kishte përgatitur për qenin e tij e jo për njerëz

158 Aktivitete - para 14 orë - Koha.net

I dyshuari për skandalin me mishin e prishur në Pejë, Sali Shkuliqi, tha sot para Gjykatës se mishin e konfiskuar nga Policia e kishte ruajtur për ta ushqyer qenin. “Pasha zotin nuk e kam qit në shitje...

Argëtohet me femra në bikini në borë ja çfarë bën Dan Bilzerian kur nuk i flihet

Argëtohet me femra në bikini në borë, ja çfarë bën Dan Bilzerian kur nuk i flihet

217 Aktivitete - para 17 orë - Gazeta Express

Dan Bilzerian ka treguar edhe pak nga jeta e tij e 'çmendur'. Në një video që 'mbreti i Instagramit' sapo ka publikuar, shihet i rrethuar me femra të cilat pa rroba, dalin e argëtohen në borë. Ai këtë...

Këta janë aktorët shqiptarë në serialet turke që po çmendin vajzat

Këta janë aktorët shqiptarë në serialet turke që po "çmendin" vajzat

222 Aktivitete - para 17 orë - Gazeta Express

Gjatë viteve të fundit, telenovelat turke kanë marrë një vëmendje të madhe në Shqipëri. Kur flitet se fillon ora e serialit turk, të gjithë familjarët gozhdohen para televizorit. Shumë prej femrave i shohin...

 Koha Ditore vazhdon të mbetet gazeta më e mirë në Kosovë

“Koha Ditore” vazhdon të mbetet gazeta më e mirë në Kosovë

814 Aktivitete - para 17 orë - Koha.net

“Koha Ditore” vazhdon të mbetet gazeta më e mirë ditore në raportin çmim-cilësi për tregun kosovar, duke fituar sërish çmimin “Best Buy Award” nga organizata zvicerane, “ICERTIAS”, me bazë në Cyrih. ICERTIAS...

Në shtatzëni të shtyrë është fotografuar me luzmë bletësh më pas ka marrë lajmin e hidhur

Në shtatzëni të shtyrë është fotografuar me luzmë bletësh, më pas ka marrë lajmin e hidhur

346 Aktivitete - para 18 orë - Gazeta Express

​Emily Mueller ka mbetur shtatzënë dhe ka vendosur të bejë diçka të parëndomtë para lindjes. Ajo i adhuron bletët, të cilat i kultivon me vite, kështu që ka vendosur ta përjetësojë shtatzëninë me bletë....

Është miliarder por Bill Gates pret në radhë për të blerë një hamburger

Është miliarder, por Bill Gates pret në radhë për të blerë një hamburger

560 Aktivitete - para 18 orë - Gazeta Express

Miliarderi Bill Gates është parë duke pritur në radhë për një hamburger. Megjithëse është një ndër njerëzit më të pasur në botë, Bill Gates shumë shpesh e ka dëshmuar se është një njeri mjaft modest. Ai...

Petroviq Serbia duhet ta njohë Kosovën dhe t i vërë sanksione Rusisë

Petroviq: Serbia duhet ta njohë Kosovën dhe t’i vërë sanksione Rusisë

432 Aktivitete - para 19 orë - Koha.net

Në ditën që presidenti rus Vladimir Putin qëndroi (dje) në Beograd, artisti serb Çedomir Petroviq, në gazetën “Danas” shkroi një artikull për marrëdhëniet Serbi – Rusi. Në këtë shkrim me titullin “Po na...

Sinan Vllasaliu Me qenë serbët e mirë edhe gjermanët amerikanët e anglezët ishin bërë serb

Sinan Vllasaliu: Me qenë serbët e mirë, edhe gjermanët, amerikanët e anglezët ishin bërë serb

422 Aktivitete - para 19 orë - Telegrafi

Vladimir Putin ka qëndruar për disa orë në shtetin serb, ku është takuar me disa zyrtarë serb. Kjo ka bërë që të reagojnë disa prej yjeve shqiptare duke përfshirë edhe këngëtarin Sinan Vllasaliun. Ai është...

Lagjja turke me vila përrallash në të cilat nuk jeton askush

Lagjja turke me vila përrallash në të cilat nuk jeton askush

177 Aktivitete - para 19 orë - Telegrafi

Një lagje ishte planifikuar të jetë zonë luksoze për blerës të huaj në Turqi, por ky qëllim nuk është arritur duke u shndërruar kështu lagjja në “një qytet fantazmë” me qindra vila sikur ato të filmave...

Xhihani befason të gjithë gjendet në Kosovë

Xhihani befason të gjithë, gjendet në Kosovë

246 Aktivitete - para 20 orë - Gazeta Express

Erkan Petekkaya është një nga aktorët më të dashur për publikun turk, por edhe shqiptar. Ai u bë i njohur tek ne me rolin e "Xhihanit" në serialin "Fate të kryqëzuara". Dje Erkan Petekkaya ka publikuar...

Ibrahim Tatlises ende nuk e ka harruar Mavin publikon foto duke u puthur me të

Ibrahim Tatlises ende nuk e ka harruar Mavin, publikon foto duke u puthur me të

179 Aktivitete - para 21 orë - Gazeta Express

Ibrahim Tatlises është një ndër aktorët më të njohur turk, një ndër më të pëlqyerit ndër vite. Ikona e muzikës turke ka qenë dhe është i pëlqyer edhe në vende të tjera dhe këngët e tij dëgjohen e këndohen...

Bëhuni gati për fjalën e radhës bashkim

Bëhuni gati për fjalën e radhës, bashkim

313 Aktivitete - para 23 orë - Koha.net

Teksti i këngës për bashkim tingëllon më së qarti serbisht. 1. Në vitin 2018 u legjitimua fjala “korrigjim” (eufemizëm për ndarje dhe këmbime territoresh në baza etnike), ndërsa sapo kemi hyrë në vitin...

Bizneseve u ka dal një problem me vendimin e Qeverisë për vendosjen e flamujve në produkte

Bizneseve u ka dal një problem me vendimin e Qeverisë për vendosjen e flamujve në produkte

229 Aktivitete - para një dite - Koha.net

Shitësit e produkteve ushqimore kanë afat deri në fund të janarit që të vendosin flamujt e vendeve prej nga produkti e ka origjinën. Bizneset që nuk e respektojnë udhëzimin administrativ do të gjobiten...

Hakmerret Sinan Hoxha ja çfarë i poston Bes Kallakut

Hakmerret Sinan Hoxha, ja çfarë i poston Bes Kallakut

217 Aktivitete - para një dite - Gazeta Express

Gjatë ditës së djeshme aktori Bes Kallaku publikoi në rrjete sociale disa foto të 10 viteve më parë të këngëtarit Sinan Hoxha, duket treguar ndryshimin e tij mjaft të madh. Por duket se këngëtari  Sinan...

Avokat Ngjela iu drejtohet grave S ka rëndësi me kë flini rëndësi ka me kë zgjoheni

Avokat Ngjela iu drejtohet grave: S’ka rëndësi me kë flini, rëndësi ka me kë zgjoheni…

568 Aktivitete - para një dite - Top Channel

Avokati dhe politikani i njohur Spartak Ngjela ishte pjesë e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të folur rreth librit të tij më të fundit “Hakmarrja e një gruaje”. Përmes këtij romani, avokati i njohur...

Thaçi ka 10 ditë që mungon Presidenca thotë se është në pushime por s tregon ku

Thaçi ka 10 ditë që mungon, Presidenca thotë se është në pushime por s’tregon ku

88 Aktivitete - para një dite - Koha.net

Ka më shumë se 10 ditë qëkur presidenti Hashim Thaçi nuk është shfaqur në publik. Vendndodhja e presidentit Thaçi vazhdon të mbetet e fshehtë. Por, në një përgjigje me shkrim, Zyra e Presidentit ka thënë...

Pas publikimit të këngës S ka dashni  Keisi e thotë troç Seldi është pak karagjoz dhe s më linte të

Pas publikimit të këngës “S’ka dashni”, Keisi e thotë troç: Seldi është pak karagjoz dhe s’më linte të…

335 Aktivitete - para një dite - Top Channel

Keisi Medini, vajza simpatike e këngëtarit të njohur Sabian, ishte e ftuara e sotme e Bieta Sulos në “Ftesë në Pesë”, në Top Channel. Ajo foli për jetën dhe pasionet e saj, duke u ndalur më tepër te muzika...

Ismet Tara thotë se nuk i duhet avokat për ta mbrojtur në Hagë luftën e drejtë në UÇK

Ismet Tara thotë se nuk i duhet avokat për ta mbrojtur në Hagë luftën e drejtë në UÇK

1170 Aktivitete - para një dite - Koha.net

Ndonëse pa dëshirën e tij është emëruar komandant i Brigadës 124 të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ismet Tara thotë se ka luftuar me të gjitha forcat për çlirimin e Kosovës. I njohur si “komandant Hoxha”,...

Ky është qeni i Sharrit që Vuçiqi ia dhuroi Putinit

Ky është qeni i Sharrit që Vuçiqi ia dhuroi Putinit

95 Aktivitete - para një dite - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i ka dhuruar një qen të Sharrit presidentit rus, Vladimir Putin. Sipas raportimeve, ky qenush është tremuajsh. Putin në Serbi: Kosova nxiti tension në rajon me themelimin...

Shkupi më 1919 Zero për qind maqedonas 81 31 për qind e popullsisë shqiptarë

Shkupi më 1919: Zero për qind maqedonas, 81.31 për qind e popullsisë shqiptarë

601 Aktivitete - para një dite - Koha.mk

Shkupi dhe rrethina e tij i takojnë territorit të Dardanisë antike, përkatësisht trungut iliro-shqiptar të Kosovës historike. Në dy dekadat e fundit të shekullit XIX, deri në vitin 1912, Shkupi ushtroi...

Ymeri thotë se trajtimi që po u bëhet romëve ashkalive dhe egjiptasve është i pajustifikueshëm

Ymeri thotë se trajtimi që po u bëhet romëve, ashkalive dhe egjiptasve është i pajustifikueshëm

78 Aktivitete - para një dite - Koha.net

Human Rights Watch, organizata joqeveritare amerikane me aktivitet ndërkombëtar në mbrojtje të të drejtave të njeriut publikoi sot raportin botëror, për 90 vende. Aty, thuhet se Kosova ka bërë progres...

Antibiotiku i rrezikshëm farmacistët janë lajmëruar që ta kufizojnë

Antibiotiku i rrezikshëm, farmacistët janë lajmëruar që ta kufizojnë

321 Aktivitete - para një dite - Top Channel

Ndonëse jo të gjithë mjekët janë informuar për alarmin e dhënë nga Agjencia Europiane e Barnave, për mos përshkrimin në recetë të antibiotikëve të klasës kinolone dhe fluorkinolone, Agjencia e Kontrollit...

E bija i bën atë që nuk ia pret mendia shikoni si e katandisi Sabianin

E bija i bën atë që nuk ia pret mendia, shikoni si e 'katandisi' Sabianin

172 Aktivitete - para një dite - Gazeta Express

Ndërkohë që të gjithë po pubikojnë foto se si dukeshin para dhjetë vitesh, vajza e Sabianit ka bërë diçka të pabesueshme për të atin e saj. Në foton e publikuar duket këngëtari se si do të jetë transformuar në...

Poni humb njeriun e dashur  Mes lotësh Ike vetëm 22 vjeç të premtova se do këndoja në dasmën tënde

Poni humb njeriun e dashur, Mes lotësh: Ike vetëm 22 vjeç, të premtova se do këndoja në dasmën tënde

338 Aktivitete - para një dite - Gazeta Express

Këngëtarja e famshme shqiptare ka ndarë me fansat një lajm të trishtë. Poni ka treguar në Storyn e saj se ka humbur një prej fanseve të saj në një moshe shumë të re vetëm 22 vjeç. E reja në një luftë me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK