http://kariera.mk
 Do sakrifikoj dhe jetën time  Myslim Murrizi i përgjigjet hidhur Metës O Zot mbushja mendjen ta bëjë këtë mrekulli

“Do sakrifikoj dhe jetën time”, Myslim Murrizi i përgjigjet hidhur Metës: O Zot mbushja mendjen ta bëjë këtë “mrekulli”

490 Aktivitete - para 2 orë - Gazeta Tema

Deputeti Myslim Murrizi i ka kthyer një përgjigje të hidhur Presideniti Ilir Meta, pas deklaratës së këtij të fundit se për të zgjidhur krizën politike në vend, ishte i gatshëm jo vetëm të linte mandatin...

Lala shpërthen  Mos e bëni kombëtaren si bordello  me Strakoshën do e zgjidhja ndryshe

Lala “shpërthen”: Mos e bëni kombëtaren si “bordello”, me Strakoshën do e zgjidhja ndryshe

62 Aktivitete - para 3 orë - Koha Jone

Shqipëria është duke u përgatitur për sfidën e parë të eliminatoreve “Euro 2020” ndaj Turqisë që do të luhet ditën e premte në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës. Pavarësisht atmosferës pozitive, në kampin...

Valë e re punësimesh në Telekom nga fundi i shkurtit u rehatuan edhe 121 persona

Valë e re punësimesh në Telekom, nga fundi i shkurtit u rehatuan edhe 121 persona

228 Aktivitete - para 4 orë - Koha.net

Lista e madhe e punësimeve në Telekom është shtuar në fillim të muajit mars. KTV-ja merr vesh se në fund të muajit të kaluar, e fillim të këtij muaji, edhe 121 persona kanë marrë kontrata në ndërmarrjen...

Ramush Haradinaj iu jep zemër djemve të Kombëtares së Kosovës

Ramush Haradinaj iu jep zemër djemve të Kombëtares së Kosovës

120 Aktivitete - para 4 orë - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës nesër luan miqësoren ndaj Danimarkës, ndërsa katër ditë më vonë dardanët përballen më Bullgarinë në kuadër të kualifikimeve “EURO 2020”, shkruan Gazeta inFokus. E për t’i dalë në përkrahje...

Sot 100 vite filloi futbolli në Kosovë një student francez e solli topin e parë në Prishtinë

Sot 100 vite filloi futbolli në Kosovë, një student francez e solli topin e parë në Prishtinë

44 Aktivitete - para 4 orë - Infokusi

Sot janë bërë 100 vite që prej se ka filluar futbolli në Kosovë. Me 20 mars të vitit 1919, një student francez e kishte sjellur topin e parë të futbollit në Prishtinë. Që nga ajo kohë, njerëzit në Kosovë...

Finlanda vendi më i lumtur në botë

Finlanda vendi më i lumtur në botë

931 Aktivitete - para 4 orë - Klan Kosova

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar një raport ku i rendit vendet më të lumtura në botë. Sipas “World Happines Report” vendi më i lumtur në botë për të dytin vit radhazi është Finlanda, e cila...

Abramovich do ta shesë Chelsean për dy miliardë e gjysmë funte

Abramovich do ta shesë Chelsean për dy miliardë e gjysmë funte

53 Aktivitete - para 5 orë - Klan Kosova

Presidenti i klubit londinez Chelsea, Roman Abramovich, ka vendosur ta shesë klubin e tij që e bleu para një dekade e gjysmë. Për këtë ai i ka caktuar dhe një çmim “bluve”. Çmimi do të jetë hiq më pak...

Kështu do të duket stadiumi Adem Jashari pas renovimit

Kështu do të duket stadiumi “Adem Jashari” pas renovimit

104 Aktivitete - para 5 orë - Infokusi

Stadiumi olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë së shpejti pritet të hyjë në fazën e renovimit të tërësishëm. Aty, siç ka paralajmëruar Ministri i Sportit, Kujtim Gashi do të investohen rreth 10 milionë euro....

Rrëfimi i Emre Can Nuk kisha luajtur kurrë si me Atleticon Allegri është gjeni

Rrëfimi i Emre Can: Nuk kisha luajtur kurrë si me Atleticon, Allegri është gjeni

52 Aktivitete - para 5 orë - Koha Jone

Mesfushori i Juventusit, Emre Can ndihet jo i vlerësuar nga trajneri i Gjermanisë Joachim Joë, i cili e la jashtë listës në grumbullimin e radhës. Futbollisti i njohur bëri një paraqitje fantastike ndaj...

Keni ide se cila këngëtare e njohur është kjo

Keni ide se cila këngëtare e njohur është kjo?

44 Aktivitete - para 5 orë - GazetaBlic

Emër i njohur i muzikës popullore. Për dekada me radhë ajo ka shoqëruar publikun shqiptarë me këngët e saj, disa prej të cilave dëgjohen edhe sot. Me stilin dhe zërin e veçantë, ajo edhe sot mban rreth...

Llavë e përdalë vreri ndaj deputetit të LDK së Lumir Abdixhiku

Llavë e përdalë vreri ndaj deputetit të LDK-së, Lumir Abdixhiku!?

178 Aktivitete - para 6 orë - Koha.net

Shkaku dhe shkasi, si dhe mëkatet qenkan, se z. Abdixhiku, në cilësinë e Deputetit të Kuvendit të Kosovës, ka kritikuar me fakte të pamohueshme, nepotizmin që po ia zë frymën vendit e qytetarëve, e veçanërisht,...

Rashica Mos na quani përfaqësuesja e Kosovës të gjithë na njohin si kombëtare

Rashica: Mos na quani përfaqësuesja e Kosovës të gjithë na njohin si kombëtare

62 Aktivitete - para 6 orë - Infokusi

=Milot Rashica njihet si një ndër lojtarët më të mirë të kombëtares së Kosovës në futboll. Ai së fundi ishte i ftuar edhe në emisionin në emisionin Ich bin Albaner ku ka folur rreth shumë çështjeve si...

Cancelo Cristiano Ronaldo shkruan historinë kudo që luan

Cancelo: Cristiano Ronaldo shkruan historinë kudo që luan

53 Aktivitete - para 6 orë - InfoShqip

Duke folur pas rikthimit te skuadra kombëtare e Portugalisë, qendërmbrojtësi Joao Cancelo ka komentuar për jetën e tij në Juventus, raportin e tij me superyllin Cristiano Ronaldo dhe gjendjen e departamentit...

U përjashtua nga Panucci Strakosha nis përgatitjet anti Inter me Lazion

U përjashtua nga Panucci, Strakosha nis përgatitjet anti-Inter me Lazion

51 Aktivitete - para 7 orë - Koha Jone

Pas fitores ndaj parmës dhe dy ditëve pushim, Lazio ka nisur përgatitjet në Formello për super ndeshjen me Interin. Pas përjashtimit të papritur nga kombëtarja jonë, Strakosha po vijon përgatitjet me klubin...

Dardanët me këngë speciale O mëmëdhe i dashur vend i trimërisë çerdhe e dashurisë

Dardanët me këngë speciale: O mëmëdhe i dashur, vend i trimërisë, çerdhe e dashurisë

69 Aktivitete - para 7 orë - Infokusi

Kombëtarja e Kosovës është në prag të dy sfidave të cilat do t’i zhvillojë në stadiumin mitik, Fadil Vokrri, fillimisht kundër Danimarkës dhe më pas kundër Bullgarisë. Tifozët e Kombëtares së Kosovës ‘Dardanët’...

Raporti i BB Nga 68 000 vende të reja pune në Ballkan 38 700 në Shqipëri

Raporti i BB: Nga 68,000 vende të reja pune në Ballkan, 38,700 në Shqipëri

832 Aktivitete - para 7 orë - Top Channel

Performanca e tregut të punës në Ballkanin Perëndimor ka vazhduar të përmirësohet, megjithëse me një ritëm më të ngadaltë se sa një vit më parë dhe pavarësisht rritjes më të fortë ekonomike në rajon. Ky...

Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin

696 Aktivitete - para 7 orë - Zëri i Amerikës

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që trashëgoi Gjykatën për Krime Luftë në Hapësirat e ish Jugosllavisë, hodhi poshtë ankesat...

Icardi bën prapakthehu të enjten rikthehet në stërvitje me Interin

Icardi bën prapakthehu, të enjten rikthehet në stërvitje me Interin!

93 Aktivitete - para 8 orë - SuperSport

Telenovela Mauro Icardi është në seritë e saj finale dhe drejt një fundi nuk mund të thuhet plotësisht të lumtur por pozitiv si për Interin ashtu edhe për lojtarin. Sulmuesi argjentinas ka përfunduar seancat...

Kosovarët më të lumturit në rajon

Kosovarët më të lumturit në rajon

400 Aktivitete - para 9 orë - Klan Kosova

Sipas raportit të fundit të lumturisë në botë, i hartuar nga rrjeti për zgjidhje të qëndrueshme zhvillimore në kuadër të OKB-së, kosovarët renditen si më të lumturit në rajon, njofton Klan Kosova. Kosova...

Braçe Berisha dhe Basha duhen kallëzuar për blerje të mjeteve të helmit masiv

Braçe: Berisha dhe Basha duhen kallëzuar për blerje të mjeteve të helmit masiv!

313 Aktivitete - para 9 orë - Lexo

Zv/kryeministri ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale pasi PD ka paditur ministrin e brendshëm Sandër Lleshaj dhe punonjës të policisë së shtetit për shpërdorim detyre gjatë protestës, ku u...

Veseli Turqia skuadër normale mund të shkojmë sërish në Europian

Veseli: Turqia skuadër normale, mund të shkojmë sërish në Europian!

75 Aktivitete - para 9 orë - SuperSport

Frederic Veseli e di se çfarë do të thotë të luash në kampionat europian, ai e ka provuar këtë ndjesi dhe beson se Shqipëria mund të përsërisë suksesit e vitit 2016-të. Megjithatë në konferencën për të...

Mihrije Braha s’ka të ndalur: Moti ju kom thon n’kukë ju maj!

39 Aktivitete - para 9 orë - GazetaBlic

Mihrije Braha njihet për postimet e saj shpeshherë provokuese, shkruan GazetaBlic. Por, për shumë prej tyre, këngëtarja shqiptare kritikohet shumë nga ndjekësit e saj të cilët nuk hezitojnë për komente...

Raundi i tretë KQZ thërret 18 kandidatët e rinj Report Tv zbardh listën EMRAT

Raundi i tretë/ KQZ thërret 18 kandidatët e rinj, Report Tv zbardh listën (EMRAT)

218 Aktivitete - para 9 orë - Lexo

Tetëmbëdhjetë kandidatët e thirrur sot kanë 10 ditë kohë të dorëzojnë formularin e vetëdeklarimit. Me dorëzimin e formularit të vetëdeklarimit, hidhet hapi kryesor i pranimit të mandatit që hoqën dorë...

Vangjel Dule Në Shqipëri nuk respektohen minoritetet etnike

Vangjel Dule: Në Shqipëri nuk respektohen minoritetet etnike

193 Aktivitete - para 10 orë - BalkanWeb

Gjatë një deklarate për mediat, kreu i PBDNJ, Vangjel Dule u shpreh se raporti i fundit i KE tregoi se në Shqipëri nuk respektohen minoritetet etnike duke u renditur tek vendet që ka standardet më të ulëta...

Daja i kryeministrit Haradinaj as që e di që jam punësuar në Ministrinë e Infrastrukturës

Daja i kryeministrit: Haradinaj as që e di që jam punësuar në Ministrinë e Infrastrukturës

222 Aktivitete - para 10 orë - Koha.net

Eduard Brahimaj që është punësuar që rreth një vit me parë në Ministrinë e Infrastrukturës e udhëhequr nga Pal Lekaj i AAK-së ka thënë se punësimi i tij në këtë ministri nuk ka ardhur si pasojë e raporteve...

Kapet duke vjedhur shampon në market dërgohet në mbajtje

Kapet duke vjedhur shampon në market, dërgohet në mbajtje

155 Aktivitete - para 10 orë - Koha.net

Një person është arrestuar pasiqë, dyshohet se ka vjedhur në kuti shampon për flokë në një hiper market në Prishtinë, bën të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media. Gjatë kontrollit tek...

17 gola në 17 ndeshje por nuk ka vend në KOMBËTARE E pabesueshme ç bën trajneri i kuqezinjve me yllin shkodran

17 gola në 17 ndeshje, por nuk ka vend në KOMBËTARE… E pabesueshme ç’bën trajneri i kuqezinjve me “yllin” shkodran!

47 Aktivitete - para 11 orë - Newsport

Grintë, lider dhe gola. Janë këto cilësitë e duhura që një djalosh të ec me hapa të matura në rrugën drejt futbollit profesionist. Diçka e tillë mund të thuhet pa frikë për talentin e Vllaznisë, Eridon...

Meta Gati të sakrifikoj jetën si Salvadore Aljende dhe të lë mandatin e Presidentit

Meta: Gati të sakrifikoj jetën si Salvadore Aljende dhe të lë mandatin e Presidentit

259 Aktivitete - para 11 orë - Lexo

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe gruaja e tij Monika Kryemadhi, gjate ceremonise se 24 vjetorit te themelimit te Partise Socialiste te Shqiperise, organizuar ne ambientet e Teatrit Kombetar. /r/n/r/nParliament...

 Ejani të shtunën në shesh ta bëjmë realitet Tiranën e ëndrrave

‘Ejani të shtunën në shesh, ta bëjmë realitet Tiranën e ëndrrave’

559 Aktivitete - para 11 orë - Lexo

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj fton qytetarët e Tiranës që të marrin pjesë në takimin e së shtunës që do të organizohet në Sheshin “Nënë Tereza”, në kuadër të turit “Bashkia që duam”. Përmes një videomesazhi...

Babai motivon yllin e Kombëtares Lufto biri im jepe jetën për atë flamur

Babai motivon yllin e Kombëtares: Lufto biri im, jepe jetën për atë flamur!

43 Aktivitete - para 11 orë - Periskopi

Shqipëria do të luajë dy takimet e vlefshme për kualifikueset e Europianit, ndërsa e gjithë vëmendja përqendrohet tek Myrto Uzuni. Bëhet fjalë për futbollistin më në formë të Kombëtares, që në Kroaci nuk...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK