http://kariera.mk
kosovaret-ne-listen-e-te-pareve-ne-bote-per-perdorimin-e-internetit

Lajmi.net

Kosovarët në listën e të parëve në botë për përdorimin e internetit

para 4 orë - Lajmi.net

Nga të dhënat e Unionit Ndërkombëtar të Telekomunikacionit (ITU), për vitin 2017 që lidhen me përdorimin e internetit...

samsung-galaxy-s9-del-ne-shitje-me-16-mars

Medial

Samsung Galaxy S9 del në shitje më 16 mars

para 2 orë - Medial

Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9+ do të prezantohet të dielën dhe mund të dalë në shitje më pak se një muaj më pas....

keto-gjera-duhet-t-i-fshini-menjehere-nga-facebooku

Tetova Sot

Këto gjëra duhet t’i fshini menjëherë nga Facebooku

para 3 orë - Tetova Sot

Facebook di shumë gjëra rreth jush, shumica e tyre shihen edhe nga miqtë tuaj. Por, kjo ka një anë të errët. Shumica...

nokia-vjen-edhe-me-modelin-e-koduar-si-nokia-1

Tetova Sot

Nokia vjen edhe me modelin e koduar si Nokia 1

para 4 orë - Tetova Sot

Ne do të shohim një numër telefonash të rinj nga HMD Global në MWC javën e ardhshme, dhe njëri prej tyre është...

ekspertet-inteligjenca-artificiale-rrezikon-te-perdoret-ne-menyre-armiqesore

Lajmi.net

Ekspertët: Inteligjenca artificiale rrezikon të përdoret në mënyrë armiqësore

para 3 orë - Lajmi.net

Ekspertët ndërkombëtarë kanë ngritur alarmin mbi rreziqet e një përdorimi armiqësor të inteligjencës artificiale...

google-ndryshon-disa-kushte-tashme-nuk-do-te-shkarkoni-dot-me-fotot

Te Sheshi

Google ndryshon disa kushte, tashmë nuk do të shkarkoni dot më fotot

para 8 orë - Te Sheshi

Vendimi i fundit të Google me shumë siguri nuk do ta pëlqeni. Kjo për shkak se nga tani e tutje nuk do ta keni...

rreziqet-qe-vijne-nga-inteligjenca-artificiale

Zhurnal

Rreziqet që vijnë nga Inteligjenca Artificiale

para 9 orë - Zhurnal

Dronët e shndërruar në raketa, video të rreme që manipulojnë opinionin publik dhe hakimi automatik, janë vetëm...

asus-vr-prezantohen-zyrtarisht-kushtojne-430-dollare

Lajmi.net

Asus VR prezantohen zyrtarisht, kushtojnë 430 dollarë

para 3 orë - Lajmi.net

Kufjet e Windows Asus Windows VR më në fund janë prezantuar sot, duke ndjekur nga Headsets Mixed Reality, të publikuara...

trupi-i-njeriut-shnderrohet-ne-nje-karikues-baterie

Zhurnal

Trupi i njeriut shndërrohet në një karikues baterie

para 16 orë - Zhurnal

Të kesh në dispozicion një karikues baterie nuk mund të jetë më një problem, për të karkikuar celularin do të mjaftojë...

apple-rregullon-problemin-qe-conte-ne-ngrirje-te-telefonit

Albinfo

Apple rregullon problemin që çonte në ngrirje të telefonit

para 7 orë - Albinfo

Apple është duke trajtuar një problem që shkaktonte ngrirjen e telefonit, nëse shtypej një karakter nga alfabeti...

psa-groupe-shpalos-modelin-e-trete-me-radhe

Koha.net

PSA Groupe shpalos modelin e tretë me radhë

para 12 orë - Koha.net

PSA Grupe (e cila përfshinë brendet Peugeot, Citroen, DS, Opel dhe Vauxhall), sot ka prezantuar modelin e saj të...

renault-elektrik-ka-motor-me-te-fuqishem

Zhurnal

Renault elektrik ka motor më të fuqishëm

para 17 orë - Zhurnal

Prodhuesi francez ka avancuar modelin elektrik Zoe për vitin 2018, i cili do të ketë një motor elektrik më të fuqishëm...

shpiket-ne-japoni-ekrani-led-qe-gjen-perdorim-ne-mjekesi

BalkanWeb

Shpiket në Japoni ekrani LED që gjen përdorim në mjekësi

para 10 orë - BalkanWeb

Një ekran tejet i hollë, i lakueshëm si një garzë, që mund të ngjitet në sipërfaqen e dorës për të marrë dhe dërguar...

zbulohet-supernova-e-vjeter-10-5-miliarde-vjet

Gazeta Express

Zbulohet supernova e vjetër 10.5 miliardë vjet

para 8 orë - Gazeta Express

Astronomët sot kanë bërë të ditur se kanë zbuluar një shpërthim të madh kozmik të vjetër 10.5 miliardë dhe bëhet...

facebook-vjen-me-risi-ndryshimet-e-medha-qe-do-sjelle-rrjeti-social

BalkanWeb

Facebook vjen me risi, ndryshimet e mëdha që do sjellë rrjeti social

para 7 orë - BalkanWeb

Aloha dhe Fiona do të jenë dy folëset dhe dëgjueset e zgjuara. Kjo risi pritet të lançohet në korrik të 2018, shkruan...

google-pay-prezantohet-neser

Telegrafi

Google Pay prezantohet nesër

para 14 orë - Telegrafi

Në janar Google njoftoi se po kombinonte Android Pay dhe Google Wallet në një shërbim të ri pagesash të quajtur...

kode-sekrete-per-telefonin-tuaj

BalkanWeb

Kode sekrete për telefonin tuaj

para një dite - BalkanWeb

Të gjithë kanë sot një smartphone, por jo të gjithë e dinë se çfarë mundësish mund t’ju ofroj kombinimi i duhur...

kete-vit-apple-me-tre-iphone

Sovrani

Këtë vit Apple me tre iPhone?

para 15 orë - Sovrani

Kompania Apple këtë vit do të prezantojë tre iPhone të ri. Apple do të prezantojë dy telefona iPhone me ekran OLED...

tani-mund-te-flisni-deri-ne-gjashte-persona-me-video-ne-facebook-messenger

Lajmi.net

Tani mund të flisni deri në gjashtë persona me video në Facebook Messenger

para 3 orë - Lajmi.net

Facebook Messenger ka shtuar një veçori të re. Që nga sot mund të shtoni edhe miq të tjerë në bisedën me zë apo...

publikohen-detajet-e-55-mije-llogarive-ne-snapchat

Zhurnal

Publikohen Detajet e 55 Mijë Llogarive në Snapchat

para 15 orë - Zhurnal

Llogaritë e mbi 55 mijë përdoruesve të rrjetit Snapchat janë bërë publike, pas një mashtrimi phishing me fjalëkalime....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK