http://kariera.mk
mbipesha-shkakton-depresion

Lajmi.net

Mbipesha shkakton depresion

para 4 orë - Lajmi.net

Të qënit mbipeshë mund të shkaktojë depresion, thonë kërkuesit, me efektet që mendohet se janë kryesisht psikologjike....

tri-ushqimet-qe-duhet-t-i-hani-per-nje-gjume-me-te-mire

Telegrafi

Tri ushqimet që duhet t’i hani për një gjumë më të mirë

para 3 orë - Telegrafi

Shumica prej nesh jemi tejet të ngarkuar me jetët tona të përditshme, ndërsa kemi probleme të biem në gjumë në...

efekti-negativ-i-pirjes-se-shumte-te-ujit

Koha.net

Efekti negativ i pirjes së shumtë të ujit

para 5 orë - Koha.net

Keni dëgjuar shumë përfitime që vinë nga uji, këshilla për ta pirë atë gjatë ditëve të nxehta, e në shumë raste...

nese-vuani-nga-diabeti-atehere-pini-kafe-ja-cfare-ndikimi-ka

Tetova Sot

Nëse vuani nga diabeti atëherë pini kafe! Ja çfarë ndikimi ka

para një ore - Tetova Sot

Rreth kafesë janë bërë shumë studime, ku shkencëtarë të ndryshëm kanë arritur në konkluzione dhe mendime të ndryshme...

dietologia-keto-ushqime-te-shendetshme-per-syte-tuaj-mos-i

Klan Kosova

Dietologia: Këto ushqime, të shëndetshme për sytë tuaj. Mos i…

para 14 minutave - Mapo

Një dietë e balancuar është çelësi për një shëndet të mirë dhe nga ky rregull nuk bëjnë përjashtim as sytë. Frutat,...

26-vjecari-qe-tentoi-te-vetevritej-kryen-transplantimin-e-fytyres

RTV 21

26-vjeçari që tentoi të vetëvritej, kryen transplantimin e fytyrës

para 3 orë - RTV 21

Operacioni zgjati 25 orë Cameron Underwood, i cili luftoi me depresion për vite me radhë, ishte 24-vjeç kur u përpoq...

lauren-erdmann-marler-gruaja-qe-mposhti-kater-here-kancerin

Koha.net

Lauren Erdmann Marler, gruaja që mposhti katër herë kancerin

para 6 orë - Koha.net

Ishte vetëm 17-vjeçare kur e kuptoi se vuante nga një sëmundje e rrezikshme. Lauren Erdmann Marler, e lindur në...

harta-e-vdekjeve-te-kancerit-te-pankreasit-shenohet-rritje-5-ne-gjithe-evropen

RTV 21

Harta e vdekjeve të kancerit të pankreasit, shënohet rritje 5% në gjithë Evropën

para një ore - RTV 21

Kanceri i pankreasit po vret më shumë evropianë se kurrë dhe normat e vdekjes po rriten Numri i vdekjeve pothuajse...

perfitimet-nga-rrushi

Lajmi.net

Përfitimet nga rrushi

para 4 orë - Lajmi.net

Frutat në stinën e vjeshtës janë të shumëllojshme. Një ndër to është edhe rrushi i cili ka efekte në neutralizimin...

pse-nuk-preferohet-fjetja-ne-bark

Alsat-M

Pse nuk preferohet fjetja në bark

para 10 orë - Alsat-M

Të gjithë kanë pozitën e pëlqyer për të fjetur, mirëpo janë disa pozita më të preferuar e disa të tjera më të dëmshme...

lazer-ne-vend-te-gjilperes-doktoret-mbyllin-plagen-me-drite

Alsat-M

Lazer në vend të gjilpërës, doktorët mbyllin plagën me dritë

para 9 orë - Alsat-M

Nuk ka më qepje: studiuesit po zhvillojnë një material që mbyll plagët pas ekspozimit me lazer. Studiuesit në Universite...

diabeti-nje-vizite-te-dr-ardianan-ne-prishtine-pse-vjen-dhe-si-ta-mbajme-larg

Te Sheshi

Diabeti, një “vizitë” te Dr. Ardianan në Prishtinë: pse vjen dhe si ta mbajmë larg

para 10 orë - Te Sheshi

Bota shënoi Ditën e Diabetit, një sëmundje e cila çdo ditë e më shumë po kërcënon njerëzimin. Sipas disa të dhënave,...

nena-e-vajzes-me-fibroze-cistike-padit-nhs-nuk-ia-dhane-parate-per-t-i-zgjatur-jeten-femijes

Medial

Nëna e vajzës me fibrozë cistike padit NHS, nuk ia dhanë paratë për t’i zgjatur jetën fëmijës

para 4 orë - Medial

Nëna e një vajze me fibrozë cistike po merr masa ligjore kundër NHS pasi refuzoi financimin për një ilaç që mund...

perziejini-keta-perberes-me-njeri-tjetrin-dhe-thoni-lamtumire-kesaj-semundjeje

Zeri

Përziejini këta përbërës me njëri-tjetrin dhe thoni lamtumirë kësaj sëmundjeje

para 4 orë - Zeri

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gjak dhe që konsiderohet...

nje-befasi-e-pakendshme-per-ata-qe-kolliten-gjate-diteve-te-ftohta

RTV 21

Një befasi e pakëndshme për ata që kolliten gjatë ditëve të ftohta

para 6 orë - RTV 21

Terapitë e vetiniciuara mund të kenë efekt në trajtimin e kollës Përveç një sërë barnash të ndryshme të testuara,...

ata-qe-zgjohen-heret-fitojne-me-shume-dhe-jane-me-te-lumtur

Periskopi

Ata që zgjohen herët fitojnë më shumë dhe janë më të lumtur

para 5 orë - Periskopi

Ju ndoshta do të ndaloni të shtyni alarmin tuaj të orës pasi të lexoni këtë artikull. Përderisa zgjimi në mëngjes...

shtimi-i-peshes-kolesterina-sulmi-ne-zemer-pasojat-e-marteses-se-keqe-i-peson-vetem-njera-gjini

Telegrafi

Shtimi i peshës, kolesterina, sulmi në zemër: Pasojat e martesës së keqe i pëson vetëm njëra gjini!

para 7 orë - Telegrafi

Për disa lajm i mirë, ndërkaq për të tjerët i keq është sepse nuk i pësojnë të dy gjinitë njësoj pasojat e lidhjes...

arsyet-perse-menstruacionet-po-zgjasin-me-pak-se-normalisht

Lajmi.net

Arsyet përse menstruacionet po zgjasin më pak se normalisht

para një ore - Lajmi.net

“Unë rekomandoj që të shohësh gjinekologutnëse rrjedhni gjak vazhdimisht vazhdimisht ose ndryshon periudha e zakonshme...

foshnjat-e-medha-rrezikohen-me-shume-nga-obeziteti

Alsat-M

Foshnjat e mëdha rrezikohen më shumë nga obeziteti

para 7 orë - Alsat-M

Foshnjat e mëdha kanë pothuajse tre herë më shumë gjasa të jenë të trashë si fëmijë, sugjeron hulumtimi. Të sapolindurit...

kleopatra-eshte-pozita-e-nxehte-e-seksit-e-vitit-2018-dhe-grate-e-duan

Lajmi.net

Kleopatra është pozita e nxehtë e seksit e vitit 2018 – dhe gratë e duan

para 6 orë - Lajmi.net

Nëse përpiqesh të arrish kulmin, kalimi i pozitave seksuale mund të të ndihmojë. Ja pse kjo lëvizje e seksit oral...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK