http://kariera.mk
kosova-prezantohet-suksesshem-ne-edicionin-e-68-te-te-berlinales

RTV 21

Kosova prezantohet suksesshëm në edicionin e 68-të të Berlinales

para 6 orë - RTV 21

Gashi: Ministria e Kulturës e gatshme për të rritur përkrahjen për QKK-në Kinematografia kosovare tashme po prezantohet...

multi-instrumentisti-kompozitori-dhe-improvizuesi-fred-frith-sonte-me-koncert-ne-filarmonine-e-maqedonise

Portalb

Multi-instrumentisti, kompozitori dhe improvizuesi Fred Frith sonte me koncert në Filarmoninë e Maqedonisë

para 8 orë - Portalb

Multi-instrumentisti, kompozitori dhe improvizuesi anglez Fred Frith sonte do të mbajë koncert në Filarmoninë e...

albert-ajnshtajn-protestoi-vrasjen-e-albanologut-milan-shuflaj-ne-faqen-e-pare-te-the-new-york-times

Gazeta Telegraf

Albert Ajnshtajn, protestoi vrasjen e albanologut Milan Shuflaj, në faqen e parë të “The New York Times”

para 12 orë - Gazeta Telegraf

Si, sot, 87 vjet më parë, agjentët serbë vranë studiuesin dhe albanologun e madh kroat Milan Shuflay. Ata ia thyen...

me-gostiti-me-makiato-robert-ndrenika-tregon-takimin-me-veliaj-thumbon-gazetaret

BalkanWeb

“Më gostiti me makiato”, Robert Ndrenika tregon takimin me Veliaj, thumbon gazetarët

para një dite - BalkanWeb

Aktori i njohur Robert Ndrenika i vënë në qendër të vëmendjes pas debateve me ministren e Kulturës Mirela Kumbaro...

aktori-i-njohur-tetari-kombetar-nje-ndyresire-komuniste-96-e-njerezve-dhe-aktoreve-aty-jane-te-paafte-ja-pse-i-tremben-nje-teatri-te-ri

Gazeta Tema

Aktori i njohur: Tetari Kombëtar, një ndyrësirë komuniste. 96% e njerëzve dhe aktorëve aty janë të paaftë. Ja pse i tremben një Teatri të ri

para 14 orë - Gazeta Tema

Aktori Albano Bogdo thotë se ata që kundërshtojnë ndërtimin e një Teatri të ri, janë të paaftë. “ Jam dakord të...

skulpturat-qe-do-t-ju-bejne-t-i-shikoni-dy-here

RTV 21

Skulpturat që do t’ju bëjnë t’i shikoni dy herë

para 3 orë - RTV 21

Skulpturat i vënë në pikëpyetje ligjet e gravitetit dhe fizikës Arti supozohet të na sfidojë. Sfidon besimet tona,...

po-i-themi-shthurrjes-art-dhe-nuk-po-e-kuptojme-dallimin-fatkeqesi-e-madhe

Bota.al

Po i themi shthurrjes art dhe nuk po e kuptojmë dallimin. Fatkeqësi e madhe…

para 5 orë - Bota.al

Këtë shkrim dua ta nis me një pyetje shumë të thjeshtë : “Për këtë realitet kanë vuajtur të parët tanë?”. Mund...

ardian-isufi-viti-zero-me-shqeteson-si-mentalitet

Telegrafi

Ardian Isufi: “Viti zero” më shqetëson si mentalitet

para një dite - Telegrafi

Artisti dhe dekani i Fakultetit të Arteve Pamore në Tiranë, Ardian Isufi, shprehet kundër ndryshimit të emrit të...

kosovatrans-absurdi-dhe-komedia

Bota Press

KOSOVATRANS: Absurdi dhe komedia

para 6 orë - Bota Press

Shkrim recensional nga Prof. Dr. Josif Papagjoni mbi shfaqen “KOSOVATRANS” të Naser Shatrollit Në festivalin e...

ekspozita-ne-pavijonin-e-diktatures-cfare-ishte-komunizmi

Telegrafi

Ekspozita në pavijonin e diktaturës: Çfarë ishte komunizmi?

para 13 orë - Telegrafi

Ishte 20 shkurti i vitit 1991, kur në qendër të Tiranës u rrëzua busti i Enver Hoxhës, simboli më i madh i diktaturës...

hoti-prezanton-instrumentin-3-ne-1

Koha.net

Hoti prezanton instrumentin 3 në 1

para 7 orë - Koha.net

Shaqir Hoti, i njohur si “encikopledia” e instrumenteve frymore, ishte pjesë e programit festiv të KTV-së për dhjetëvjet...

112-vjecarja-tregon-historine-se-si-i-ka-vdekur-familja-nga-uria

RTV 21

112 vjeçarja tregon historinë se si i ka vdekur familja nga uria

para 8 orë - RTV 21

Një rrëfim emocional nga stërgjyshja 112 vjeçare, për ngjarjet gjatë kohës së luftës Tahire Sinani, në janar të...

si-s-te-desha-pak-me-shume

RTV 21

Si s’të desha pak më shumë

para 9 orë - RTV 21

Poezi nga Fatos Arapi Unë e desha përtej vdekjes, Ashtu dashurova unë Edhe prap s’ia fal dot vetes: S’i s’e desha...

vajza-18-vjecare-qe-morri-vemendjen-e-gjermaneve-me-pozite-e-saj-video

Insajderi

Vajza 18-vjeçare që morri vëmendjen e gjermanëve me pozitë e saj [VIDEO]

para 10 orë - Insajderi

18-vjeçarja, Erona Tasholli e cila ka lindur në Gjermani mirëpo ka prejardhje nga Kosova është duke marr vëmendjen...

lajm-i-zi-nderron-jete-aktori-i-mirenjohur-durrsak

InfoShqip

Lajm i zi, ndërron jetë aktori i mirënjohur durrsak

para 11 orë - InfoShqip

filmi-black-panther-tejkalon-pritshmerite-e-shitjeve

Klan Kosova

Filmi “Black Panther” tejkalon pritshmëritë e shitjeve

para 12 orë - Klan Kosova

Filmi “Black Panther” ka grumbulluar më shumë se dyfishin e parave që ishin parashikuar se do të merrte nga shitja...

debati-per-teatrin-kumbaro-nuk-shkon-ne-komision

Shqiptarja

Debati për Teatrin, Kumbaro nuk shkon në komision

para një dite - Shqiptarja

Përplasjet dhe debatet  mes Ministrisë së Kulturës dhe artistëve të Teatrit Kombëtar, janë spostuar tashmë në Kuvend....

si-po-zhbehet-arkitektura-e-fiorentinit-gherardo-bosio

Shekulli

Si po zhbëhet arkitektura e fiorentinit Gherardo Bosio

para 14 orë - Shekulli

neritan-ceka-ramiz-alia-e-coi-nexhmien-ne-dajt-me-21-shkurt-ndalova-nje-lufte-civile

Gazeta Tema

Neritan Ceka: Ramiz Alia e çoi Nexhmien në Dajt më 21 shkurt. Ndalova një luftë civile

para 15 orë - Gazeta Tema

Neritan Ceka ka rrëfyer historinë e 21 shkurtit të vitit 1991, kur një grup protestuesish kërkonin të hynin në...

kur-melodia-e-vjeter-sundon-skenen-e-re

Revista Flatra

Kur Melodia e Vjetër sundon skenën e re

para 16 orë - Revista Flatra

Muzika e vjetër shqipe është një nga trashëgimitë tona më të bukura kulturore. Vargjet, meloditë, instrumentet,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK