http://kariera.mk
perplasjet-thaci-haradinaj-zhvleresojne-kosoven-ne-dialog

Lajmi.net

Përplasjet Thaçi – Haradinaj zhvlerësojnë Kosovën në dialog

para 23 minutave - Lajmi.net

Përplasjet me deklarata të krerëve të institucioneve më të larta të Kosovës, presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit...

leonora-jakupi-vizite-varrit-te-babait-sa-mire-me-te-pas-afer-babe

Telegrafi

Leonora Jakupi vizitë varrit të babait: Sa mirë me të pas afër babë

para 18 minutave - Telegrafi

Gjatë ditës së djeshme (e premte) është bërë rivarrimi i babait të këngëtares Leonora Jakupi, Qazim Jakupi. I ndjeri...

vv-mitrovica-duhet-t-i-prije-protestes-se-29-shtatorit-presidenti-po-e-ve-shtetin-ne-tezge-pazari

Koha.net

VV: Mitrovica duhet t’i prijë protestës së 29 shtatorit, presidenti po e vë shtetin në tezgë pazari

para një ore - Koha.net

Mitrovica është qyteti ku nisi turi i tubimeve mobilizuese për protestën e së shtunës me 29 shtator prej orës 14:00....

nje-jalte-e-re-per-ballkanin

Ina

Një Jaltë e re për Ballkanin

para 38 minutave - Ina

Nga Mehdi Hyseni/ Ndarja e Veriut të Kosovës nuk ka “brirë”. Këtë e dëshmon edhe status quo-ja 8-vjeçare e këtij...

kosova-pjese-e-stervitjeve-me-te-medha-ushtarake-nderkombetare

Zeri

Kosova pjesë e stërvitjeve më të mëdha ushtarake ndërkombëtare

para një ore - Zeri

Për rreth tre javë Forcat e Armatosura të Shqipërisë, Britanisë, Kosovës dhe Kroacisë do të përdorin bazat më të...

albin-kurti-me-fehmi-lladrovcin-festova-28-nentorin-e-1997-es-ne-gjermani

Lajmi.net

Albin Kurti: Me Fehmi Lladrovcin festova 28 Nëntorin e 1997-ës në Gjermani

para 23 minutave - Lajmi.net

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin të cilët 20 vjet më parë u vranë...

nje-37-vjecar-nga-gjilani-vdes-duke-punuar-ne-kanal

Telegrafi

Një 37 vjeçar nga Gjilani, vdes duke punuar në kanal

para 53 minutave - Telegrafi

Një 37 vjeçar nga Gjilani ka vdekur në mënyrë aksidentale sot, deri sa ishte duke punuar në një kanal. Rastin për...

edhe-boshnjaket-protestojne-me-29-shtator-kunder-thacit

Albeu

Edhe boshnjakët protestojnë më 29 shtator, kundër Thaçit

para 53 minutave - Albeu

Partia Evropiane e Aksionit Demokratik, e komunitetit boshnjak në Kosovë, ka i paralajmëruar që do ta mbështet...

protesta-ne-rusi-kunder-rritjes-se-moshes-se-pensionimit

Lajmi.net

Protesta në Rusi kundër rritjes së moshës së pensionimit

para një ore - Lajmi.net

Në mbarë Rusinë po mbahen protesta për të kundërshtuar planin e qeverisë për të rritur moshën e daljes në pension...

lojerat-online-rrezik-per-radikalizimin-e-te-rinjve-ne-kosove

Lajmi.net

Lojërat online, rrezik për radikalizimin e të rinjve në Kosovë

para 3 orë - Lajmi.net

Egzoni dhe Rajmondi, njëri 17 tjetri 19-vjeçar luajnë me orë të tëra lojëra përmes internetit. Ata gjatë kësaj...

veseli-per-mediat-gjermane-jo-ndarje-dhe-jo-asociacion-me-kompetenca-ekzekutive

Telegrafi

Veseli për mediat gjermane: Jo ndarje dhe jo asociacion me kompetenca ekzekutive

para një ore - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur për mediat gjermane rreth dialogut me Serbinë dhe qëndrimit...

dita-pa-makina-a-mjafton-nje-dite-e-gjore

RTV 21

“Dita pa makina”: A mjafton një ditë e gjorë?

para 58 minutave - RTV 21

Prishtinë: Shënohet Dita Ndërkombëtare pa makina Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, përmes një fushate...

deputetja-gjermane-berlini-te-ndermjetesoje-per-njohjen-e-kosoves

Gazeta Shqip

Deputetja gjermane: Berlini të ndërmjetësojë për njohjen e Kosovës

para 28 minutave - Gazeta Shqip

Në një intervistë ekskluzive për “Deutsche Wellen”, deputetja gjermane liberale Renata Alt kërkon nga qeveria gjermane...

shperthen-agim-bahtiri-qytetaret-kane-humbur-durimin-per-uren-mbi-iber

OraInfo

“Shpërthen” Agim Bahtiri: Qytetarët kanë humbur durimin për urën mbi Ibër

para 3 orë - OraInfo

Më shumë se dy vite kanë kaluar nga fillimi i punimeve për rivitalizimin e urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë, në...

dy-akuza-ndaj-thacit-per-vrasje-shoqerohen-me-kercenimin-shihemi-ne-gjykaten-speciale

Telegrafi

Dy akuza ndaj Thaçit për vrasje shoqërohen me kërcënimin “Shihemi në Gjykatën Speciale”

para një ore - Telegrafi

Jo vetëm Gani Geci po e drejton gishtin ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit për vrasjet e pasluftës. Akuzë...

sherifi-u-deshen-20-vite-qe-fehmi-e-xheve-lladrovci-te-rikthehen-ne-bronz

Zeri

Sherifi: U deshën 20 vite që Fehmi e Xhevë Lladrovci të rikthehen në bronz

para 3 orë - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës për Kosovën, ka përkujtuar rënien heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit. Por,...

si-mund-te-zbulohen-veteranet-e-rrejshem-flet-ish-komandanti-i-uck-se

Zeri

Si mund të zbulohen veteranët e rrejshëm? Flet ish-komandanti i UÇK-së

para 28 minutave - Zeri

Ish-komandanti i UÇK-së, Shefki Abdullahu ka komentuar skandalin e fundit me listat e fryra të veteranëve, duke...

shqiperia-vendi-qe-nuk-harrohet-lehte

Koha.net

Shqipëria vendi që nuk harrohet lehtë

para një ore - Koha.net

Shumica e evropianëve mendojnë gabimisht se oferta turistike është e dobët, ky është një paragjykim që e kanë edhe...

a-jane-tash-shqiptaret-me-hillaryn-apo-me-trumpin-ja-cfare-thote-thaci

OraInfo

A janë tash shqiptarët me Hillaryn apo me Trumpin? Ja çfarë thotë Thaçi

para 2 orë - OraInfo

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë fushatës për zgjedhje presidenciale në SHBA, kishte shfaqur...

delawie-u-tregon-zyrtareve-verejtjet-e-tij-te-fundit-para-se-te-shkoj

Infokusi

Delawie u tregon zyrtarëve vërejtjet e tij të fundit para se të shkoj

para 33 minutave - Infokusi

Greg Delawie është duke i numëruar ditët si ambasador i SHBA-ve në Kosovë, por para se ta lë Kosovën, ai ka listuar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK