http://kariera.mk
si-na-nxjerr-protokolli-shteteror-te-pazote-ashtu-si-edhe-jemi

BalkanWeb

Si na nxjerr protokolli shtetëror të pazotë ashtu si edhe jemi!

para 8 orë - BalkanWeb

NGA: Ben Andoni Në Ballkan sot bëjnë jetën e tyre dy shtete shqiptare, Shqipëria dhe Kosova. Të pavarura. Me plot...

cfare-i-shkruante-presidentit-wilson-nje-zonje-nga-cameria

Ina

Çfarë i shkruante Presidentit Wilson, një zonjë nga Çamëria

para 15 orë - Ina

A nuk duhet të mësojnë sot nënat greke, për letrën e një bije nga Çamëria, drejtuar presidentit amerikan? Sot po...

rama-po-behet-gati-te-zhduke-perfundimisht-emrin-cameri

Standard

Rama po bëhet gati të zhdukë përfundimisht emrin Çamëri

para 11 orë - Standard

*Nga Enkel Demi Ndërsa greku është duke realizuar qetësisht projektin shovinist të Megalo Idesë, opinionistët,...

festimi-i-10-vjetorit-te-pavaresise-se-kosoves-ne-cikago

Ina

Festimi i 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës në Çikago

para 6 orë - Ina

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan në Illinois ka festuar përvjetorin jubilar të pavarësisë së Kosovës me një sërë aktivitete...

kosova-duke-zevendesuar-njerezit-qe-jane-ne-pushtet-pa-ndryshuar-legjislacionin

Tetova Sot

Kosova,duke zëvendësuar njerëzit që janë në pushtet,pa ndryshuar legjislacionin.

para 6 orë - Tetova Sot

Nga Ali Hertica Në programin e shkencave politike thuhet se është e rëndësishme të shpjegohet se si mund të shkatërrohen...

burre-shteti-koloneli-i-detit-i-pervishet-metes-fytyra-dhe-dyfytyra-jote-ku-ishe-kur-qoftelargu

Gazeta Tema

“Burrë shteti”, koloneli i detit i përvishet Metës: Fytyra dhe dyfytyra jote, ku ishe kur qoftëlargu…

para 12 orë - Gazeta Tema

Nga Myslym Pashaj Presidenti e shpalli… Si asnjëherë tjetër! Dikush e vuri dhe ndajshtimin” Burr Shteti! “ Ai bën...

ilir-meta-ka-ne-dore-paqen-dhe-luften

BalkanWeb

Ilir Meta ka në dorë paqen dhe luftën

para 11 orë - BalkanWeb

Gazetari Frrok Çupi shkruan se Presidenti Ilir Meta ka në dorë fatet e Ballkanit. Sipas tij, ai mund të vendosë...

ternava-dhe-dekorata-e-tij

AlbPortali

Tërnava dhe ‘dekorata’ e tij

para 14 orë - AlbPortali

Loading... Shkruan : Musli Vërbani Pas luftës së dytë botërore, mulla Idris Gjilani e kishte moton “Pa një atdhe...

presidenti-serisht-fton-per-dialog

Gazeta Telegraf

Presidenti sërisht fton për Dialog

para 15 orë - Gazeta Telegraf

Nga Ylli Dylgjeri Qendrimi i djeshem i Presidentit Meta pare ne optiken Kushtetuese ishte ligjor dhe politikisht...

me-duket-se-duhet-te-hidhemi-te-gjithe-ne-det-qe-te-shpetojme

Java News

Më duket se duhet të hidhemi të gjithë në det, që të shpëtojmë…

para 6 orë - Java News

Nga Shpëtim Nazarko/ Rrëmuja e krijuar së fundmi me deklaratën e presidentit që kundërshton dhënien e “Plotfuqishmërisë”...

rruget-qe-s-u-bene-kurre-rruge-dhe-fatos-lubonja

Gazeta Tema

Rrugët që s’u bënë kurrë rrugë dhe Fatos Lubonja

para 16 orë - Gazeta Tema

Nga Elton Leka* Prej disa ditësh jane arrestuar disa ish- zyrtarë të cilët akuzohen për shpërdorim detyre. Duke...

neser-do-te-lexoni-mire-ceshtje-came-nuk-do-kete-por-me-ceshtjen-shqiptare-si-do-te-behet

Gazeta Telegraf

Nesër do të lexoni/ Mirë “Çështje çame” nuk do ketë, por me çështjen shqiptare si do të bëhet?

para 2 orë - Gazeta Telegraf

Prof.as.dr. Agim Kocillari Në një kohë kur problemet shqiptaro - greke duket se po fillojnë të marrin rrugën e...

neser-lexoni-rrefimi-i-kolonel-myslim-pashes-argumentet-e-mia-per-te-kthyer-paktin-detar-me-greqine

Gazeta Telegraf

Nesër lexoni/ Rrëfimi i kolonel Myslim Pashës: Argumentet e mia për të kthyer paktin detar me Greqinë

para 3 orë - Gazeta Telegraf

Një pëllëmbë më pak apo një milje më shumë. Ngjan me një lojë fjalësh, por duket se çështja është më e thellë se...

neser-do-te-lexoni-kur-kritikohej-kadare-dhe-agolli-ne-gazeten-e-shkrimtareve

Gazeta Telegraf

Nesër do të lexoni/ Kur kritikohej Kadare dhe Agolli në gazetën e shkrimtarëve

para 3 orë - Gazeta Telegraf

Gëzim Llojdia Kadarenë e kam vizituar në studion e tij në vitin ’86, ndërkaq isha veçse një student. Nga kjo vizitë...

mbresa-nga-shenimi-i-10-vjetorit-te-pavaresise-se-kosoves-ne-podgorice

Tetova Sot

Mbresa nga shënimi i 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës në Podgoricë

para 8 orë - Illyria

Gjekë Gjonaj Kosova për mua është një dashuri e pakushtëzuar që më frymëzon Dhjetë vite më parë, më 17 shkurt 2008,...

historia-e-1958-kur-bregdetin-e-durresit-e-pushtuan-balenat

Shqiptarja

Historia e 1958/Kur bregdetin e Durrësit e "pushtuan" balenat

para 4 orë - Shqiptarja

Këtë vit mbushen 60 vjet nga koha kur bregdetin e Durrësit e vizituan balenat gjigande të cilat ngecën në cektinë...

tome-berisha-dhe-mahmut-bakalli-ne-lojen-e-tugjmanit

Shenja

Tomë Berisha dhe Mahmut Bakalli në lojën e Tugjmanit!

para 5 orë - Shenja

Shkruan: Hivzi ISLAMI, Prishtinë Më 19-20 janar 1991 mbushen 27 vjet nga takimi i partive politike shqiptare në...

driton-nebiu-haracinasit-perseri-i-mashtruan

Fol

Driton Nebiu: Haraçinasit përsëri i mashtruan

para 5 orë - Fol

Shkruan Driton Nebiu Thonë se shpresa vdes e fundit andaj njeriun deri sa të jetojë edhe e mban shpresa, për një...

bujar-m-hoxha-nje-konference-vakefi-dhe-morali-i-permbysur-shoqeror

Te Sheshi

Bujar M. HOXHA: Një konferencë, vakëfi, dhe morali i përmbysur shoqëror

para 6 orë - Te Sheshi

Për një sërë arsyesh m’u desh që ditë më parë të ndiqja punimet e një konference mbi institucionin e vakëfit. Një...

Gazeta Tema

Kunati po akuzohet për përdorimin e dy standarteve për çiftin Grigja-Salianusi.

para 7 orë - Gazeta Tema

I nderuar zoti Kunat! Jam avokati I zonjës. A.F., që u arrestua dy ditë më parë në një operacion të policisë për...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK