http://kariera.mk
importi-i-qumeshtit-nga-bosnja-ndikon-ne-zvogelimin-e-prodhimit-vendor

Koha.net

“Importi i qumështit nga Bosnja ndikon në zvogëlimin e prodhimit vendor”

para 22 minutave - Koha.net

Klubi i Prodhuesve të Kosovës ka mbajtur konferencë lidhur me masat mbrojtëse ndaj produkteve të qumështit nga...

oeak-dhe-konsullata-e-kosoves-ne-nju-jork-dakordohen-per-aktivitete-te-perbashketa-promovuese

Telegrafi

OEAK dhe konsullata e Kosovës në Nju Jork dakordohen për aktivitete të përbashkëta promovuese

i ri - Telegrafi

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK) ishte nikoqire e konsullës së përgjithshme së Kosovës në Nju Jork, Teuta...

standardizimi-i-produkteve-i-domosdoshem-ne-mberritjen-e-objektivave-te-msa-se

Ekonomia Online

Standardizimi i produkteve i domosdoshëm në mbërritjen e objektivave të MSA-së

para 12 minutave - Ekonomia Online

Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) ka organizuar tryezën e diskutimit “Efektet e standardizimit të produkteve...

drejtoria-e-tatimeve-jep-njoftimin-e-rendesishem-per-deklarimet-online

Sot News

Drejtoria e tatimeve jep njoftimin e rëndësishëm për deklarimet online

para 52 minutave - Sot News

Drejtoria e Tatimeve jep njoftimin e rëndësishëm për të gjithë tatimpaguesit. Me qëllim përmirësimin e komunikimit...

keto-jane-bashkite-qe-japin-sherbimet-me-te-mira

Sot News

Këto janë bashkitë që japin shërbimet më të mira

para 2 orë - Sot News

Qytetarët e Korçës, Vorës dhe Poliçanit janë më të kënaqurit në rang vendi me shërbimet që marrin prej bashkive...

berzh-drite-jeshile-korridorit-adriatik-jon-qe-lidh-shqiperine-me-malin-e-zi-dhe-kroacine-ja-skema-e-investimit

Gazeta Tema

BERZH “dritë jeshile” korridorit Adriatik-Jon që lidh Shqipërinë me Malin e Zi dhe Kroacinë, ja skema e investimit

para 57 minutave - Gazeta Tema

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (EBRD) planifikon të investojë në zhvillimin e aeroportet Tivat dhe...

ahmetaj-papunesia-tek-te-rinjte-ne-nivelet-me-te-ulta-ne-rajon

Lexo

Ahmetaj: Papunësia tek të rinjtë në nivelet më të ulta në rajon

para 52 minutave - Lexo

Ministri i Financave Arben Ahmetaj deklaroi se për të katërtin vit radhazi ekonomia e vendit vijon trendin rritës....

ndalet-perkohesisht-renia-e-euros-me-e-keqja-pritet-ne-ditet-ne-vijim

Albeu

Ndalet përkohësisht rënia e euros, më e keqja pritet në ditët në vijim

para 57 minutave - Albeu

Mëngjesin e së mërkurës, në tregun e këmbimit valutor është regjistruar një rritje e lehtë me 0.1 lekë për njësi...

kek-u-eliminon-jashteligjshem-nje-operator-ekonomik

Koha.net

KEK-u eliminon jashtëligjshëm një operator ekonomik

para 3 orë - Koha.net

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) e ka eliminuar nga gara në shpërputhje ligjore një operator ekonomik në tenderin...

hakohen-100-mije-kompjutere-ne-kine-per-te-germuar-kriptovaluta

Telegrafi

Hakohen 100 mijë kompjuterë në Kinë për të gërmuar kriptovaluta

para një ore - Telegrafi

Një grup hakerash në Kinë kanë arritur të hakojnë kompjuterët e përdorur nga internet kafetë për të gërmuar kriptovaluta...

cfare-bejne-gjate-veres-njerezit-e-suksesshem

Infokusi

Çfarë bëjnë gjatë verës njerëzit e suksesshëm?

para 2 orë - Infokusi

Pasi të keni lexuar titullin gjëja e parë që mund t’iu ketë shkuar ndërmend është një vend ekzotik, pushime me...

4-menyrat-si-te-fitoni-me-shume-duke-punuar-me-pak

Ekonomia Online

4 mënyrat si të fitoni më shumë duke punuar më pak

para 2 orë - Ekonomia Online

A je ti një nga ta persona të cilitë mendojnë se për të fituar shumë duhet të punosh shumë? Kështu mendoja dhe...

7-aftesite-qe-duhen-per-t-u-bere-te-suksesshem

Ekonomia Online

7 aftësitë që duhen për t’u bërë të suksesshëm

para 2 orë - Ekonomia Online

Për milenianët që sapo kanë përfunduar universitetin ose edhe ata që janë në punën e tyre të parë, mund të jetë...

rrjeti-i-gazit-parashikohen-19-5-mln-€-investime-per-shperndarjen

Lexo

Rrjeti i gazit, parashikohen 19.5 mln € investime për shpërndarjen

para 3 orë - Lexo

Ndërkohë që rreth vitit 2020 gazi natyror i prodhuar në Azerbajxhan të mbërrijë në territorin shqiptar përmes gazsjellës...

kursi-i-kembimit-lajme-te-mira-per-euron-e-dollarin

Sot News

Kursi i këmbimit, lajme të mira për Euron e Dollarin

para 4 orë - Sot News

Banka e Shqipërisë zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit. Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet...

ndryshojne-rregullat-dhe-tarifat-per-markat-si-behet-ndarja-ne-kategori-dhe-regjistrimi-i-tyre

BalkanWeb

Ndryshojnë rregullat dhe tarifat për markat si bëhet ndarja në kategori dhe regjistrimi i tyre

para 4 orë - BalkanWeb

Në fund të javës së parë të qershorit hynë në fuqi një seri vendimesh të reja të lidhura me markat. Përmes rregullores...

telekomit-i-kushton-300-mije-euro-ne-muaj-moszbatimi-i-kodit-383

Telegrafi

Telekomit i kushton 300 mijë euro në muaj moszbatimi i kodit +383

para 4 orë - Telegrafi

Kryesuesja e Bordit të Telekomit të Kosovës, Besa Shatri-Berisha, në një intervistë për Telegrafin me gazetarin...

akademia-verore-per-sme-te-mberrin-ne-shqiperi-nje-nga-ekspertet-me-te-mire-nderkombetar

Gazeta Tema

‘Akademia Verore për SME-të’, mbërrin në Shqipëri një nga ekspertët më të mirë ndërkombëtar

para 14 orë - Gazeta Tema

Për të dytin vit radhazi SME Albania organizon ‘Akademinë Verore për SME-të’ në datat 25-29 qershor 2018. Ky edicion...

90-mije-turiste-te-huaj-kete-vit-ne-shqiperi

Infokusi

90 mijë turistë të huaj këtë vit në Shqipëri

para 16 orë - Infokusi

Shqipëria me bukuritë e saj natyrore dhe mikpritjen mbetet një vend joshës për turistët e huaj. Gjatë këtij sezoni...

si-te-fitojme-mbi-konkurrencen

Ekonomia Online

Si të fitojmë mbi konkurrencën?

para 16 orë - Ekonomia Online

Gjë e mirë për Zoom që themeluesi dhe CEO i saj fokusohet për të punuar fort. Me bazë në Silicon Valley, Zoom bën...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK