http://kariera.mk
brexit-pa-marr-euml-veshje-macron-disa-po-luajn-euml-blofin

Syri

'Brexit' pa marrëveshje, Macron: Disa po luajnë blofin

para një ore - Syri

Emmanuel Macron akuzoi mbështetësit e “Brexit” se po tentojnë t’i luajnë blofin Bashkimit Europian, që të zbusë...

mblidhet-qeveria-e-spanjes-per-te-hequr-autonomine-e-katalonjes

Anadolu Agency

Mblidhet Qeveria e Spanjës për të "hequr autonominë e Katalonjës"

para 23 minutave - Anadolu Agency

Speciale arkiv MADRID (AA) – Qeveria e Spanjës të shtunën është mbledhur për të aktivizuar nenin e Kushtetutës,...

sulm-me-thike-ne-gjermani-disa-te-plagosur

Klan Kosova

Sulm me thikë në Gjermani, disa të plagosur

para 14 minutave - Klan Kosova

Disa njerëz janë lënduar nga një sulmues me thikë në qytetin gjerman të Mynihut, thotë policia, shkruan BBC, transmeton...

forcat-e-mbeshtetura-nga-shba-te-e-kane-perzene-is-in-nga-raka

Syri

Forcat e mbështetura nga SHBA-të e kanë përzënë IS-in nga Raka

para 28 minutave - Politiko

Tri ditë pasi në tërësi është rinarrë kontrolli në këtë qytet në pjesën veriore të Sirisë, nga i cili Shteti Islamik...

nato-s-eshte-mjaft-e-pergatitur

Gazeta Shqip

NATO s’është mjaft e përgatitur

para 28 minutave - Politiko

NATO-ja nuk do të jetë e aftë për t’i rezistuar sulmit potencial të Rusisë në krahun e tij lindor, thuhet në një...

afganistan-numri-i-te-vrareve-arriti-ne-72-vete

RTV 21

Afganistan: Numri i të vrarëve arriti në 72 vetë

para 38 minutave - RTV 21

Zyrtarët afganë thonë se nga sulmet vetëvrasëse në dy xhami në Afganistan, janë vrarë së paku 72 vetë Këto sulme...

takim-i-ri-nato-rusi

RTSH

Takim i ri NATO – Rusi

para 23 minutave - RTSH

Këshilli i përbashkët NATO-Rusi do të takohet në Bruksel më 26 tetor, për herë të dytë këtë vit. Zyra e sekretarit...

tridhjete-police-egjiptiane-jane-vrare-ne-shkembim-zjarrin-me-nje-grup-islamik

Medial

Tridhjetë policë egjiptianë janë vrarë në shkëmbim zjarrin me një grup islamik

para 38 minutave - Medial

Të paktën 30 oficerë egjiptianë të policisë janë varë dje në shkëmbim zjarrin me një grup islamik në rajonin Bahrija...

bomba-e-motit-godet-britanine-anulohen-udhetimet-me-traget-avion-dhe-tren

Zhurnal

‘Bomba e motit’ godet Britaninë! Anulohen udhëtimet me traget, avion dhe tren

para 48 minutave - Zhurnal

Me erërat e deri në 70 kilometra në orë,  dhe dallgë të fuqishme që po tmerrojnë  gjysmën jugore të Britanisë,...

manevski-mandati-i-psp-se-per-ngritje-padi-ka-mbaruar-mos-mbani-shpresa

Tetova1

Manevski: Mandati i PSP-së për ngritje padi ka mbaruar, mos mbani shpresa

para një ore - Tetova1

Mandati i prokurorisë speciale për vazhdim të hetimeve dhe ngritjes së padive ka mbaruar më 31 korrik të këtij...

shiteshin-online-per-seks-fbi-ja-shpeton-84-femije-nga-kthetrat-e-pedofileve

Zhurnal

Shiteshin online për seks, FBI-ja shpëton 84 fëmijë nga ‘kthetrat’ e pedofilëve

para 48 minutave - Zhurnal

Autoritetet amerikane kanë shpëtuar 84 fëmijë  nga “kthetrat” e pedofilëve brenda tre muajsh dhe arrestuan 120...

sulm-me-thike-ne-mynih-disa-te-plagosur

Shekulli

Sulm me thikë në Mynih, disa të plagosur

i ri - Shekulli

pensionistet-qe-kane-me-shume-se-100-mije-franga-nuk-do-te-marrin-shtesa

Albinfo

Pensionistët që kanë më shumë se 100 mijë franga, nuk do të marrin shtesa

i ri - Albinfo

Këtë qëndrim e ka marrë dje Komisioni për Punë Sociale (SGK) në kuadrin e Dhomës Nacionale të Parlamentit të Zvicrës...

barazani-thirrje-diaspores-kurde-per-protesta

Anadolu Agency

Barazani thirrje diasporës kurde për "protesta"

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv ERBIL (AA) - Kreu i qeverisë rajonale kurde të Irakut, Mesut Barzani, ka kërkuar nga kurdët që jetojnë...

hajnat-vodhen-700-kilograme-rrush-ne-berne

Insajderi

Hajnat vodhën 700 kilogramë rrush në Bernë

para 58 minutave - Insajderi

Në një natë me mjegull në fundjavën e 23/24 shtator, persona të panjohur vodhën 700 kilogramë rrush nga prodhuesi...

nese-shba-te-sulmojne-koreja-e-veriut-mbijeton-vetem-tre-jave

Java News

Nëse SHBA-të sulmojnë, Koreja e Veriut mbijeton vetëm tre javë

para 43 minutave - Java News

“Koreja e Jugut është djalli dhe ne do ta mundim; SHBA-të janë djalli dhe ne do t’i mundim; Japonia është djalli...

sekrete-t-euml-err-euml-ta-nga-e-shkuara-e-kim-jong-un-keqtrajtimi-i-t-euml-dashur-euml-s-dhe-shkolla-e-mesme

Syri

Sekrete të errëta nga e shkuara e Kim Jong-un: Keqtrajtimi i të dashurës dhe shkolla e mesme

para 23 minutave - Syri

“Temperamenti kaotik i Kim Jong Un ka qenë i dukshëm për vite dhe mund të shihet në mënyrën se si trajtonte të...

trump-mund-te-bllokoje-publikimin-e-dosjeve-sekrete

ABC News

Trump mund të bllokojë publikimin e dosjeve sekrete

para 28 minutave - ABC News

Sipas "Politico" kreu i Shtëpisë së BArdhë Donald Trump mund të bllokojë publikimin e dosjeve sekrete mbi vrasjen...

hrw-thirrje-rusise-per-misionin-qe-heton-perdorimin-e-armeve-kimike

Anadolu Agency

HRW thirrje Rusisë për misionin që heton përdorimin e armëve kimike

para 28 minutave - Anadolu Agency

Speciale arkiv KOMBET E BASHKUARA (AA) - Organizata Human Rights Watch (HRW) i ka bërë thirrje Rusisë që të mos...

koreja-e-veriut-programi-b-euml-rthamor-i-panegociuesh-euml-m-shba-ja-t-euml-lsquo-bashk-euml-jetoj-euml-rsquo-me-ne

Syri

Koreja e Veriut: Programi bërthamor i panegociueshëm , SHBA-ja të ‘bashkëjetojë’ me ne

para 58 minutave - Syri

Një diplomat i Koresë së Veriut ka thënë se programi i armëve bërthamore të vendit të tj është i panegociueshëm....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK