http://kariera.mk
slloveni-kroaci-perplasje-per-kufirin-detar

Ina

Slloveni-Kroaci, përplasje për kufirin detar

para 11 minutave - Ina

Duket se po përshkallëzohet një tjetër tension mes të shumtëve që rrezikojnë stabilitetin dhe dialogun në Ballkan....

kroacia-shqiperia-e-mali-i-zi-diskutojne-rruget-per-pastrimin-e-adriatikut

Ina

Kroacia, Shqipëria e Mali i Zi diskutojnë rrugët për pastrimin e Adriatikut

para 11 minutave - Ina

Ministri kroat i Mbrojtjes së Mjedisit dhe i Energjisë, Tomislav Coriç dhe homologët e tij shqiptar, Blendi Klosi...

plackitet-pronari-i-nje-furre-ne-qender-te-ulqinit

Ina

Plaçkitet pronari i një furre në qendër të Ulqinit

i ri - Ina

Në fillim të kësaj jave personat e panjohur plaçkiten pronarët e furrës së bukës në qendër të Ulqinit. Siç mëson...

gjermania-syte-kah-lugina-e-presheves

Ina

Gjermania sytë kah Lugina e Preshevës

para 11 minutave - Ina

Në vizitën e tij të parë në Komunën e Bujanocit, Ambasadori Dittmann shfaqi interesim të veçantë për situatën politike...

komuna-e-bujanocit-ndihmon-ojq-te

Ina

Komuna e Bujanocit ndihmon OJQ-të

para 16 minutave - Ina

Në bazë të nenit 4. të Rregullores mbi mënyrën e fnancimit, kriteret dhe procedurën e ndarjes së mjeteve shoqatave...

thellohet-zvogelimi-i-popullates-ne-qarkun-e-gjirokastres

Zëri i Amerikës

Thellohet zvogëlimi i popullatës në Qarkun e Gjirokastrës

para 6 orë - Zëri i Amerikës

Në Qarkun e Gjirokastrës problemet e lëvizjeve demografike janë bërë më të mprehta duke ndikuar në rritjen e mplakjes...

ofendimet-e-tmerrshme-ndaj-rugoves-ne-librin-e-thacit-abazi-idete-e-cmendura-te-thacit-ka-tradhtuar-edhe-miqte-e-tij-duke

Tetova Sot

Ofendimet e tmerrshme ndaj Rugovës në librin e Thaçit, Abazi: Idetë e çmendura të Thaçit, ka tradhtuar edhe miqtë e tij, duke…

para 6 orë - Tetova Sot

Dëshmitarë të ndryshëm përfshirë këtu edhe njerëz shume të afërt të tij dhe ish bashkëpunëtorë dëshmojnë për idetë...

deputetja-e-vv-se-presidenti-dhe-kryeministri-po-rrejne-ata-po-i-mashtrojne-qytetaret

Tetova Sot

Deputetja e VV-së: Presidenti dhe kryeministri po rrejnë, ata po i mashtrojnë qytetarët

para 3 orë - Tetova Sot

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se qeveritare  te cilët...

deshmitari-nga-kosova-akuzon-policin-serb-se-i-vrau-te-birin

Shekulli

Dëshmitari nga Kosova akuzon policin serb se i vrau të birin

para 6 orë - Shekulli

neser-te-votohet-shkarkimi-i-haradinajt-marreveshja-per-demarkacion-merite-e-aleksander-vuciqit

Tetova Sot

“Nesër të votohet shkarkimi i Haradinajt, marrëveshja për demarkacion meritë e Aleksandër Vuçiqit”

para 6 orë - Tetova Sot

Kryeministri Haradinaj në mbledhjen e qeverisë, ka miratuar plotësim-ndryshimin e Ligjit për Demarkacionin, ndërkaq...

sakrifica-e-radhes-e-donike-gervalles

Tetova Sot

Sakrifica e radhës e Donikë Gërvallës

para 6 orë - Tetova Sot

Në mesnatën e së shtunës, të 10 shkurtit 2018, pas një udhëtimi prej 700 km., kryetarja e Degës të LDK-së, në Gjrmani,...

investimet-ne-energji-varen-nga-klima-e-biznesit

Albinfo

Investimet në energji varen nga klima e biznesit

para 6 orë - Albinfo

Ambasadori i Mbretërisë së Norvegjisë, Per Strad Sjaastad, nënvizoi se Shqipëria ka nevojë për integrim më të mirë...

uta-e-himalajeve-ambasadore-e-bonevet

Albinfo

Uta e “Himalajeve”, ambasadore e “BONEVET”

para 7 orë - Albinfo

Z. Vllaznim Xhiha përmes Fondacionit "Unë e du Kosovën" ka mbështetur fushatën e Uta Ibrahimit “Ekspedita për pushtimin...

zbuloni-shqiperine-piktoreske

Alsat-M

Zbuloni Shqipërinë piktoreske

para 13 orë - Alsat-M

Ka ardhur koha të zbuloni Europën e panjohur, shkruan faqja e njohur turistike, fly4free.com. ”Shqipëria është...

largimi-te-rinjve-te-arsimuar-nga-ballkani

Zëri i Amerikës

Largimi të rinjve të arsimuar nga Ballkani

para 9 orë - Zëri i Amerikës

Niveli i lartë i papunësisë, pagat e ulta, korrupsioni dhe mungesa e mundësive për të avancuar në karrierë po shkakton...

haradinaj-nuk-ka-veture-ndersa-bashkeshortja-e-tij-vozit-kete

TV Koha

Haradinaj nuk ka veturë, ndërsa bashkëshortja e tij vozit këtë

para 13 orë - TV Koha

Ramush Haradinaj ka deklaruar se nuk ka vetura personale. Ndërsa bashkëshortja e tij e ka veturën e saj, sic bën...

30-nga-33-keshilltare-pritet-te-jene-pjese-e-shumices-se-re-ne-parlamentin-e-ulqinit

Ina

30 nga 33 këshilltarë pritet të jenë pjesë e shumicës së re në Parlamentin e Ulqinit!?

para 15 orë - Ina

Rivotimi i së dieles nuk ka ndryshuar shumë në raportin në mes forcave politike në Parlamentin e ardhshëm lokal...

keta-jane-anetaret-e-keshillit-komuna-ne-presheve

Ina

Këta janë anëtarët e Këshillit komuna në Preshevë

para 15 orë - Ina

Në seancën konstituive të mbajtur dje janë zgjedhur edhe anëtarët e Këshillit komunal. Këshilli komunal apo qeveria...

dakordohet-pushteti-ne-tuz-udheheq-partia-e-gjukanoviqit

Ina

Dakordohet pushteti në Tuz, udhëheq partia e Gjukanoviqit

para 15 orë - Ina

Pushtetin e ri komunal në Tuz do ta përbëjnë Partisë Demokratike të Socialistëve, Partia Boshnjake, Unioni Demokratik...

rrogat-ne-serbi-do-te-rriten-edhe-per-12-mesatarja-do-te-behet-afer-480-euro

Ina

Rrogat në Serbi do të rriten edhe për 12%, mesatarja do të bëhet afër 480 euro

para 15 orë - Ina

Deri në fund të vitit do të ketë edhe një rritje të rrogave dhe pensioneve, ka thënë presidenti Vuçiq, duke thënë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK