http://kariera.mk
vetevendosje-i-pergjigjet-haradinajt-ne-letren-qe-ia-drejtoi

GazetaBlic

Vetëvendosje i përgjigjet Haradinajt në letrën që ia drejtoi

para 4 orë - GazetaBlic

Dardan Sejdiu i Vetëvendosjes i është përgjigjur kreut të ekzekutivit, Ramush Haradinaj, në letrën që ky i fundit...

limaj-ua-fal-te-gjitheve-por-kush-mi-kthen-mua-8-vjet

Albeu

Limaj: Ua fal të gjithëve, por kush mi kthen mua 8 vjet?

para 5 orë - Albeu

“Kush mi kthen tetë vjet?”, ka qenë pyetja që e ka përsëritur disa herë Fatmir Limaj , teksa ka folur për vuajtjet...

kryesia-qendrore-e-aleances-per-shqiptaret-sonte-mbajti-mbledhje-ja-cfare-ka-vendosur

Portalb

Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët sonte mbajti mbledhje, ja çfarë ka vendosur

para 5 orë - Portalb

Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët, më datë 24.11.2017 mbajti mbledhjen e saj të rregullt e udhëhequr nga...

perleshje-me-arme-zjarri-ne-cair-mbetet-i-vrare-nje-person

Aktuale

Përleshje me armë zjarri në Çair, mbetet i vrarë një person

para 3 orë - Aktuale

Në rrugën “Lazo Trpovski” në lagjen e Fushë Topanës me armë zjarri është gjuajtur personi I.A ku dhe ka ndëruar...

trafiku-i-drog-euml-s-kok-euml-dhima-ja-si-ndahen-pozicionet-mes-ram-euml-s-tahirit-dhe-drejtor-euml-ve-t-euml-policis-euml

Syri

Trafiku i drogës/ Kokëdhima: Ja si ndahen pozicionet mes Ramës, Tahirit dhe drejtorëve të policisë...

para 5 orë - Syri

Koço Kokëdhima, kryetar i Zgjidhjes, përmes një deklarate për mediat, e ka cilësuar si qesharak, të turpshëm dhe...

kontrata-e-lobimit-t-euml-pd-n-euml-shba-prokuroria-nis-verifikimet

Syri

Kontrata e lobimit të PD në SHBA, prokuroria nis verifikimet...

para 7 orë - Syri

Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet mbi dokumentet e publikuara në media në lidhje me një kontratë të firmosur...

gazetarja-e-report-tv-gjebreas-je-thjeshte-nje-kusht-i-keq-pune

Shqiptarja

Gazetarja e Report TV-Gjebreas: Je thjeshtë një kusht i keq pune

para 9 orë - Shqiptarja

Gazetarja e Report TV, Esiona Konomi i është përgjigjur ish zv.ministres së Brendshme, Elona Gjebrea, e cila sot...

gjyqtari-simmons-eshte-i-gatshem-te-deshmoje-per-shkeljet-e-eulex-it

Zhurnal

Gjyqtari Simmons është i gatshëm të dëshmojë për shkeljet e EULEX-it

para 4 orë - Zhurnal

As Misioni i BE-së për Sundim të Ligjit (EULEX) e as zyrtarë të Bashkimit Evropian nuk i kanë hedhur poshtë të...

shqiperia-therret-qe-kosova-ta-themeloje-ushtrine

Portalb

Shqipëria thërret që Kosova ta themelojë ushtrinë

para 7 orë - Portalb

Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, tha se Kosova duhet që ta bëjë transformimin e Forcës së Sigurisë...

vrasje-dhe-plagosje-e-dyshimte-ne-prishtine

Klan Kosova

Vrasje dhe plagosje e dyshimtë në Prishtinë

para 8 orë - Klan Kosova

Në rrugën Fehmi Agani në Prishtinë, jeta rrodhi normalisht mëngjesin e së premtes. Por, aty ndodhi një krim i rëndë...

sot-u-khye-gjykimi-nga-e-para-por-cka-ndodhi-ne-te-vertete-ne-rastin-monstra

Telegrafi

Sot u khye gjykimi nga e para, por çka ndodhi në të vërtetë në rastin ‘Monstra’?

para 6 orë - Telegrafi

Më 1 maj të viti 2012, Policia e Maqedonisë ndërmori aksionin e koduar “Monstra”, në të cilin u bastisën dhjetëra...

sigurohen-pamjet-nga-vrasja-ne-prishtine

Telegrafi

Sigurohen pamjet nga vrasja në Prishtinë

para 6 orë - Telegrafi

Portali Indeksonline ka siguruar videon e krimit që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën “Fehmi Agani” në Prishtinë,...

verejtjet-e-be-se-do-te-futen-ne-planin-per-reforma-te-qeverise

Zhurnal

Vërejtjet e BE-së do të futen në planin për reforma të Qeverisë

para 5 orë - Zhurnal

Shkup, 24 nëntor - Qeveria mundohet që sa më shumë vërejtjet nga Brukseli t'i inkorporojë në planin për reformat...

banka-e-shqiperise-hedh-ne-treg-tri-monedha-per-vitin-e-skenderbeut-ja-detajet

Portalb

Banka e Shqipërisë hedh në treg tri monedha për vitin e Skënderbeut, ja detajet

para 7 orë - Portalb

Në kuadër të 550-vjetorit të vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, Banka e Shqipërisë do...

ethereum-arrin-vlere-te-re-rekorde

Telegrafi

Ethereum arrin vlerë të re rekorde

para 10 orë - Telegrafi

Valuta digjitale Ethereum ka arritur vlerë të re rekordi prej 424.84 dollarë dhe vazhdoi rritjen e saj prej madje...

shteti-nuk-do-t-i-le-te-punesuarit-ne-feni-pa-paga

Aktuale

Shteti nuk do t’i lë të punësuarit në “Feni” pa paga

para 5 orë - Aktuale

Kryetari i Qeverisë Zoran Zaev në pjesën e pasdites të seancës kuvendore për pyetjet e deputetëve theksoi që fuqishëm...

si-qeverisin-elitat-e-ballkanit-duke-prodhuar-skandale

Mapo

Si qeverisin elitat e Ballkanit duke prodhuar skandale

para 8 orë - Mapo

Furia në Serbi në lidhje me intervistën e Bakir Izetbegoviqit është një shembull klasik i mënyrës sesi qeveritë...

video-arrestohet-albin-kurti-momentet-kur-u-kap-nga-policia

Syri

VIDEO/ Arrestohet Albin Kurti, momentet kur u kap nga Policia

para 18 orë - Syri

Policia e Kosovës ka arrestuar Albin Kurtin dhe mediat vendase kanë pasqyruar direkt momentin e arrestimit. Deputeti...

studim-varesi-e-madhe-e-medias-ndaj-politikes-ne-shqiperi

Zëri i Amerikës

Studim: varësi e madhe e medias ndaj politikës në Shqipëri

para 9 orë - Zëri i Amerikës

Në Tiranë, u publikua sot një studim, që zbuloi një varësi të madhe të medias ndaj politikës. Studiuesit Mark Marku...

presidenti-egjiptian-premton-pergjigje-te-ashper-pas-sulmit-ne-xhami

GazetaBlic

Presidenti egjiptian premton përgjigje të ashpër pas sulmit në xhami

para 4 orë - GazetaBlic

Të paktën 235 persona u vranë sot pas një sulmi në një xhami Presidenti egjiptian, Abdel Fattah al-Sissi premtoi...

cfare-ndodhi-ne-londer-policia-tregon-te-verteten-per-sulmin

BalkanWeb

Çfarë ndodhi në Londër? Policia tregon të vërtetën për ‘sulmin’

para 7 orë - BalkanWeb

BRITANI -Policia e Londrës ka dhënë detaje për alarmin për sulm të mundshëm në stacionin Oksford duek krijuar kaos...

gjermania-i-jep-fund-bllokades-politike-per-krijimin-e-qeverise-se-re

GazetaBlic

Gjermania i jep fund bllokadës politike për krijimin e qeverisë së re

para 5 orë - GazetaBlic

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe partnerët e saj të koalicionit socialdemokratë do të mbajnë diskutime në...

sekuestrohet-prona-e-eskobarit-te-ballkanit

Telegrafi

Sekuestrohet prona e Eskobarit të Ballkanit

para 9 orë - Telegrafi

Policia e Shtetit ndërhyri paraditen e së premtes në kompleksin “Santa Quaranta” në Sarandë, në pronësi të familjes...

operacion-i-madh-i-europol-per-trafikun-e-armeve-pjese-dhe-shqiperia

Klan Kosova

Operacion i madh i Europol për trafikun e armëve, pjesë dhe Shqipëria

para 5 orë - Klan Kosova

Mbi 135 armë zjarri dhe 7000 municione të konfiskuara janë disa nga rezultatet përfundimtare të operacionit Kalibre,...

i-riu-humb-tragjikisht-jeten-ndersa-priste-dru-ne-kucove

Albeu

I riu humb tragjikisht jetën ndërsa priste dru në Kuçovë

para 4 orë - Albeu

Një i ri nga Kuçova ka humbur jetën tragjikisht pasi e ka zënë poshtë një trung peme. Ngjarja ka ndodhur një ditë...

adomaitis-vlereson-larte-fansat-e-kosoves-greenberg-arsyeton-humbjes-ndaj-lituanise

Telegrafi

Adomaitis vlerëson lartë fansat e Kosovës, Greenberg arsyeton humbjes ndaj Lituanisë

para 4 orë - Telegrafi

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të premten mbrëma ka pësuar humbje në kuadër të kualifikimeve për botërorin...

ozil-braktis-arsenalin-nuk-mund-ta-refuzoj-oferten-e-man-united

BalkanWeb

Ozil braktis Arsenalin: Nuk mund ta refuzoj ofertën e Man United!

para 4 orë - BalkanWeb

Mesut Ozil në një intervistë për mediat turke ka zbuluar faktin se do të braktisë së shpejti Arsenalin. Madje ai...

kepuca-e-arte-messi-barazoi-ronaldon-radha-e-portugezit-per-topin-e-arte

Gazeta Express

“Këpuca e Artë”, Messi barazoi Ronaldon, radha e portugezit për “Topin e Artë”?

para 4 orë - Gazeta Express

Messi e ka barazuar Ronaldon me “Këpuca të Artë”, a do të jetë tani radha e portugezit që ta barazojë argjentinasin...

gjendet-ne-fund-te-liqenit-keshtjella-3-mije-vjecare

Gazeta Express

Gjendet në fund të liqenit kështjella 3 mijë vjeçare

para 2 orë - Gazeta Express

Një qytet i humbur tre mijë vjeçar është gjetur nga zhytësit në liqenin turk Van Kështjella besohet të jetë ndërtuar...

pasagjeri-qe-po-udhetonte-me-aeroplan-mbeti-i-habitur-kur-pa-se-korniza-e-dritares-po-levizte

Gazeta Express

Pasagjeri që po udhëtonte me aeroplan, mbeti i habitur kur pa se korniza e dritares po lëvizte

para 3 orë - Gazeta Express

Një pasagjer i cili të enjten po udhëtonte me aeroplan për në Kili ka shkaktuar reagime të shumta në internet,...

e-pabesueshme-burri-humb-shikimin-nga-orgazma-mund-t-rsquo-ju-ndodh-euml-dhe-juve

Syri

E pabesueshme, burri humb shikimin nga orgazma. Mund t’ju ndodhë dhe juve

para 5 orë - Syri

E pabesueshme, por e vertete. Nje person ka mbetur i verber ne njerin sy, pasi kaloi një orgazëm gjate marredhenies...

ja-pse-biem-ne-dashuri-shkencetaret-zbulojne-sekretin-e-suksesit-tone

Portalb

Ja pse biem në dashuri, shkencëtarët zbulojnë sekretin e suksesit tonë

para 5 orë - Portalb

Rënia në dashuri është një nga misteret e mëdha të jetës, por tani shkencëtarët besojnë se kjo ndjenjë e çuditshme...

deshironi-te-jeni-te-lumtur-mos-i-beni-keto-10-gjera

Lajmi.net

Dëshironi të jeni të lumtur? Mos i bëni këto 10 gjëra

para 6 orë - Lajmi.net

Por, kjo nuk do të thotë që nuk mund të kthesh një ditë të keqe përreth. Pavarësisht nga ajo që diktojnë gjenet...

gishtat-e-medhenj-te-dores-tregojne-se-si-silleni-ne-dashuri

Portalb

Gishtat e mëdhenj të dorës tregojnë se si silleni në dashuri

para 12 orë - Portalb

Madhësia e gishtave tuaj të mëdhenj thonë shumë për personalitetin tuaj, shkruan Shije.al. Nëse gjysma e parë është...

e-bujshme-futbollisti-shqiptar-i-kerkon-divorcin-gruas-modele-dhe-super-seksi

Mapo

E bujshme/ Futbollisti shqiptar i kërkon divorcin gruas modele dhe super-seksi

para 5 orë - Mapo

Foto 1 nga 7 Blerim Xhemaili dhe Erjona Sulejmani nuk janë më bashkë. Ish-lojtari i Bolonjës ka publikuar një komunikatë...

bigem-flet-ekskluzivisht-per-projektin-gabime-ne-duet-me-genen

Lajmi.net

Bigem flet ekskluzivisht për projektin “Gabime” në duet me Genën

para 8 orë - Lajmi.net

Dyshja Milot Hasangjekaj apo siç njihet tash në publik me emrin Bigem dhe Gena kanë publikuar sot projektin më...

noizy-sulmohet-nga-tba-ne-new-york-panik-para-klub-it

Albeu

Noizy sulmohet nga TBA në New York, panik para klub-it

para 8 orë - Albeu

Nuk dihet nëse Noizy është sulmuar vërtet disa pjestarë të TBA-së, grupit rival të OTR apo thjesht videot nga fansat...

samsung-galaxy-s9-shfaqet-ne-panairin-e-ces-ne-janar

Medial

Samsung Galaxy S9 shfaqet në panairin e CES në janar?

para 7 orë - Medial

Samsung mund të jetë gati të zbulojë telefonat e saj të ardhshëm Galaxy S9 dhe S9 Plus më herët se sa pritej. Ndërsa...

tesla-nd-euml-rton-baterin-euml-m-euml-t-euml-madhe-prej-litiumit

Syri

Tesla ndërton baterinë më të madhe prej litiumit

para 10 orë - Syri

Tesla ka përfunduar ndërtimin e baterisë më të madhe të litiumit në Australi, i cili parashikohet të ketë një jetgjatësi...

samsung-galaxy-s9-do-te-prezantohet-ne-panairin-e-ces-ne-janar

Lajm

“Samsung Galaxy S9” do të prezantohet në panairin e CES në janar?

para 4 orë - Lajm

“Samsung” mund të zbulojë smartfonët e saj të rinj “Galaxy S9” dhe S9 Plus, më herët se sa pritej. Telefonat e...

26-vjet-pa-mjeshtrin-petro-marko

RTV 21

26 vjet pa mjeshtrin Petro Marko

para 20 orë - RTV 21

Shkrimtari mori mirënjohjen ”Mjeshtër i Madh i Punës” në vitin 1998 Petro Marko ishte arsimtar, publicist, gazetar,...

tregimet-e-arlind-farizit-nga-maqedonia-vleresohen-ne-tirane-me-cmimin-e-trete

Zhurnal

Tregimet e Arlind Farizit nga Maqedonia vlerësohen në Tiranë me çmimin e tretë

para 9 orë - Zhurnal

U finalizua sot, me një ceremoni të bukur e të ngrohtë, në prani të shkrimtarëve të njohur por edhe të letrarëve...

zoti-i-masakres-ne-teatrin-kombetar-te-kosoves

Koha.net

“Zoti i Masakrës” në Teatrin Kombëtar të Kosovës

para 17 orë - Koha.net

Regjisori Besfort Idrizi, vjen për herë të parë si regjisor në Teatrin Kombëtar të Kosovës. Ai tha se ndihet i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK